Skocz do zawartości

1/35 6Bdsz 9zmiana Afganistan ''Pekaśka''


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Z racji że moim zainteresowaniem jest wojsko polskie , postanowiłem wykonać figurkę polaka z obecnego konfliktu w Afganistanie.

Z racji że polski rynek jest bardzo ubogi w ta str konfliktu postanowiłem ze wybiorę najbardziej zbliżony wygląd wyposażenia , jaki jest obecnie na 9 zmianie PKW.

Żołnierz wsparcia będzie wyposażony w PK kamizelka to moratex hełm wz 2005 mundur wz rip stop , wszelkie wyposażenie MIWO.

Jutro postaram się dodać pierwsze zdjęcia zestawu , i moje 1 prace nad figurką.

 

 

 

Wszelkie komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że moim zainteresowaniem jest wojsko polskie , postanowiłem wykonać figurkę polaka z obecnego konfliktu w Afganistanie.

Z racji że polski rynek jest bardzo ubogi w ta str konfliktu postanowiłem ze wybiorę najbardziej zbliżony wygląd wyposażenia , jaki jest obecnie na 9 zmianie PKW.

 

(...)zainteresowaniem jest Wojsko Polskie, (...)wykonać figurkę Polaka

 

(...) jest obecnie na 10 zmianie PKW. Od 01.07.2010 to 6BPD.

 

Wszelkie komentarze mile widziane.

Wyjdzie że się czepiam, ale sam chciałeś.

 

Oczywiście czekam na rozwój sytuacji i przestrzegam przed gniotem z Toro Models.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie panowie wkradł się błąd.

6BPD 9 zmiana - proszę moda o zmianę w temacie.

 

Szczególnie nie śledziłem jak wygladają produkty innych firm , postanowiłem wykonać figurkę z zestawu dragona.

 

 

DSCN0148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd a co jest źle w figurkach z Toro?

Odpowiem pytaniem na pytanie: A co nie jest? (główki do wyrzucenia, odlewy postaci takie sobie, marna broń, szkolne błędy w instrukcji, wysoka cena). No dobra - kalki są bardzo dobre i przydatne.

 

Oglądałem tylko na zdjęciach i to na szybko więc nie mam wyrobionej opinii.

Ja mam :

viewtopic.php?f=83&t=27258

postanowiłem wykonać figurkę z zestawu dragona.

To sobie trochę popiłujesz, ale to się da zrobić. Samo PK sugeruję pozyskać z dragonowskiego zestawu nr 3802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była by łatwiejsza gdybyś robił wcześniejsze zmiany, gdzie pozyskiwali sprzęt drogą wymiany i zakupów od lokalnych dilerów. Wtedy IBA jak i FLC mogłyby ujść, do podmianki byłby tylko mundur i pod modelowanie hełmów, bo tym dragonowskim to bliżej do niemieckich drugo-wojennych niż do tego co obecnie można zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak , co do zestawu myśle że pozostawia wiele do życzenia ale z braku laku...... coś tam postaram się zrobić.

Amerykańska IBA - faktycznie lecz nie jeden polak na misji na własnej skórze doświadczył że warto mieć IBE na sobie a nie polskie badziewie i tak właśnie czasem nasi misjonarze chodzą IBA w woodlandzie i paso szelki ale :P Polacy na 7 zmianie już wyprodukowali polski odpowiednik IBA , firmy MORATEX i tą kamizelkę chce wykonać.

Różni się ona tylko i wyłącznie większą ilości molle w przeciwieństwie do IBA.

Hełmy są w pokrowcach i powiem że nie da się odróżnić hełmu gdy jest na nim pokrowiec PASGT amerykański jest prawie identyczny jak niemiecki shuberth a polski wz 2005 to nieudana kopia shubertha.

 

Buty oczywiście muszą zostać zaszpachlowane bo belewille nijak maja sie do polskich demarów .

 

A co do PK sam się strasznie4 zdziwiłem gdy po otworzeniu zestawu zobaczyłem RKM iPK co mnie baaardzo cieszy jeżeli kto chce mogę dać foto jakie to bronie wsadził dragon do zestawu.

 

Biorę się za prace......najważniejsze pytanie - figurka przez ułożenie rak będzie miała ciężko dostępne miejsca - najpierw zacząć malować te miejsca czy najpierw skleić i wyszpachlować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawacz, pisałem o zestawowych hełmach. są tandetne nie przypominają kompletnie niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szczerze jeszcze na nie nie patrzyłem ;p ...... zaraz zobaczę to paskudztwo

 

Doradźcie mi czy mam z kleić figurkę i szpachlować czy najpierw pomalować to co będzie niedostępne ?

 

DSCN0132.jpg

 

 

No to Ka-emista już wycięty - odlew nawet dobry ale będzie duuużo szpachlowania , zacznę od butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleić, szpachlować, modernizować całą postać, dopasuj broń do sklejonej i niepomalowanej figurki. Czasem trzeba (a raczej czasem nie trzeba, coś jeszcze podpiłować). Malowanie na końcu już gotowego ludzika, jak wszystko do siebie pasuje. Od biedy można głowy doklejać na końcu, ale przy Dragonie może to być zbyt ryzykowne, zależy jak psują. Pewnie słabo, wiec sklej wszystko. Miejscami trudno dostępnymi się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej z tematem , z racji że trochę mało czasu na zabawę będę starał się na bieżąco informować o pracach.

 

Figura sklejona , spasowana.

 

DSCN0141.jpg

DSCN0145.jpg

Naniesione trochę masy by wykonać brakujące mole do kamizelki.

DSCN0160.jpg

DSCN0163.jpg a tu fotka z oryginałem .

Wojak dostał hełm który wcześniej troszkę podgrzałem i zacisnąłem , pasgt który był w zestawie był faktycznie ciut za szeroki , reszta wygląda zadowalająco , ucieszyłem się także iż w zestawie są gogle m44 , Polacy używają do złudzenia przypominających uwexów ( różnią się tylko kolorem gumki) .

DSCN0155.jpg

DSCN0156.jpg

 

Polskie hełmy wz 2005 są bardzo przylegające do głowy , co świadczy nawet o tym specjalna budowa bowmana ( czyli słuchawka do radia wraz z mikrofonem) ledwie mieści się pod hełm.

 

Bardzo zdziwił mnie i ucieszył obszerny arsenał w pudełku

 

DSCN0159.jpg

 

Następnie muszę zaszpachlować i wypolerować boczne str butów , polskie demary '' mysie cip..ki'' są gładkie w przeciwieństwie do bellewilów na figurkach.

 

DSCN0162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam ale ten żołdak tego PK w życiu by tak nie trzymał jak nic po kilkunastu strzałach lewą dłoń by miał całą poparzoną. Rura gazowa po wystrzeleniu małej puszki robi się niebiesko tęczowa z gorąca, wiem to z autopsji;).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na patrolu tak może przecież nieść

 

Naniesione trochę masy by wykonać brakujące mole do kamizelki.

Molle to nazwa systemu opartego o taśmy PALS. Więc dorabiasz brakujące PALSy

 

w przeciwieństwie do bellewilów na figurkach.

To są Altamy a nie bellevile ;)

 

Spawacz błagam Cię zmień łepek w figurce. Nie widziałem żadnego zdjęcia datowanego powyżej 1920 roku z murzynem w naszej armii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca dobrze mówi , wojak jest na patrolu nie łaził by tak dziarsko po kontakcie z wrogiem .

 

Główkę chyba faktycznie wymienię , ale czy nie widzieliście nigdy białego co ma rysy jak murzyn ale już nie będę złośliwy jak na polaka przystało musi być ładny z rysami słowiańskimi;p.

 

Faktycznie pomyłka nie bellewille , jungle tak altama to firma.

 

Nikt nie mówi na system taśm pals , w użytkowaniu wojska występuje tylko molle.

 

- MOLLE, AMERYKAŃSKI - szerokość taśm i przestrzeni między nimi wynosi 2,5cm; przeszycia pionowe (rygle) występują co 3,5cm. Najpopularniejszy na świecie system montażowy stosowany w wyposażeniu taktycznym.

 

- POLSKI - szerokość taśm i przestrzeni między nimi wynosi 2cm; przeszycia pionowe (rygle) występują co 3cm. Wysposażenie taktyczne w systemie POLSKIM produkowane jest głównie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawacz aby nie offtopować.

Molle (MOdular Lightweight Load-carrying Equipment) tak się nazywa system, oparty na taśmach PALS (Pouch Attachment Ladder System). Rząd PALSów czyli taśm tworzy system Molle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niema co się spierać każdy wie o co chodzi tylko inaczej nazywa , po prostu z taka nazwa nie spotkałem się jeszcze wśród znajomych ale dzięki za info:) warto wiedzieć.

 

Zabieram się za dalsza prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka zmieniona , postanowiłem wyciąć gogle wewnątrz tak bym mógł wykonać imitacje szybek a to efekt tylko jeszcze doszlifować.

Buty wyszlifowane.

Następnym krokiem będzie wykonanie ''camelback 'a '' i ładownicy na box pk e zdjęcia mam te grty na stanie więc z dokładnym przyjrzeniem się nie będzie problemu:)

 

DSCN0166.jpg

 

DSCN0167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego camela znajdziesz w zywicy verlindena. Popatrz na modelcantrum.pl niestety nie pamietam jaki to byl zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad ta opcja jeszcze się zastanowię ,bo werlinden owszem ale to cały zestaw dla jednej z części nie wiem czy warto wydawać te 50zł , poza tym nie sądzę żeby werinden miał dokładnie ten camelback MIWO prędzej coś amerykańskiego co i tak musiał bym przerabiać.

Podłubie zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat będzie to samo gdyż Camel Miwo jest kopią Camelbaków Thermobak a takie chyba tam są w zestawie

 

img_2105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się nadal zastanawiam nad tym czy zakupić ten zestaw , z czego polecielibyście mi wykonanie tego camela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawacz błagam Cię zmień łepek w figurce. Nie widziałem żadnego zdjęcia datowanego powyżej 1920 roku z murzynem w naszej armii ;)

Plotka mówi o jednym st. szer. rasy czarnej, ba a nawet z rok temu gdzieś ktoś widział porucznika Sił Powietrznych o 'karnacji z Sandomierza' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawacz błagam Cię zmień łepek w figurce. Nie widziałem żadnego zdjęcia datowanego powyżej 1920 roku z murzynem w naszej armii ;)

Plotka mówi o jednym st. szer. rasy czarnej, ba a nawet z rok temu gdzieś ktoś widział porucznika Sił Powietrznych o 'karnacji z Sandomierza' ;)

 

A idź Pan w cholerę! Działasz mi ostatnio na nerwy hje hje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.