Skocz do zawartości

Grenadier Tottenkopf 1:16


damien77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych figurkowiczow .

 

Zakladam ten watek poniewaz bedzie potrzebna pomoc merytoryczna.Ponizej zamieszcze zdjecie juz wykonanej figurki( podgladowe ) i mam pytanie , czy ten kamuflaz jest jedynym slusznym jaki mozna uzyc na tej kurtce ? Dol kurtki wydaje mi sie jest w panzer grey,czy byla wersja w kolorze zielonym? Ktory z kolorow z palety Vallejo nada sie do malowania chlebaka oraz pokrowcow na zapasowe magazynki do PPsz-ki?

 

5a87516a3704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat tej nieslawnej formacji jest przeze mnie dosc zaniedbany z racji mojej antypatii do w/w ale ostatnio stwierdzam ze wiedza jest wiedza i skoro jej gdzies brak, przeto trzeba uzupelnic, tak wiec w miare jak sam bede cos odkrywal chetnie sie podziele. Wzor ktory tu widze (jezeli tylko na rekawie nie ma przeklamania poprzez malowanie -swiatlocienie) to zdaje sie "palmy". Po tym co widac, do cieko ustalic czy to wczesny rodzaj kurtki czy pozny ale obstawiam pozny po wzmocnienieach (wszytych pasach materialu) na sznurowaniu (tzw. "rybich osciach"). Tak czy siak, wzor ten byl bardzo powszechny podczas inawazji na ZSRR i w nastepnym roku dzialan na froncie wschodnim. Troszke mnie zaskakuja dwie ladownice do PPSz41, no ale nie bede sie sprzeczal... Choc na zdjeciach archiwalnych nie trafilem szkopa z ta bronia i dwiema ladownicami.

 

I taki maly rzut pogladowy w/w kamuflazu w dwoch wersjach kolorystycznych na dwie pory roku (trzeba pamietac ze kurtki maskujace waffen ss byly zawsze dwustronne i posiadaly z jednej strony kamuflaz wiosenny lub jesienny a z drugiej letni. Sorty ocieplane, na zime z jednej strony jesienny lub wiosenny a z drugiej bialy- zimowy.

 

palm-camo-org-bt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to mundur SS odbiegał krojem jak i kolorystyka od mundurów Wermachtu ( SS wchodził bardziej w zieleń). Pokrowce na magazynki do pepeszki ( khaki mieszany z zolta ochra - przy malowaniu Radzieckich mundurów używam palety Vallejo jak i Tamiya ) musisz pooglądać na necie fotki rożne były - brak jedynego słusznego koloru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze dla Waffen SS zaden inny wzor kamuflazu w tamtym okresie nie wchodzi w rachube.Zdecyduje sie na Palm Tree Autumn ,wzory sa i tak identyczne a zawsze to cos innego niz In-Box.Szukalem troche zdjec tych pokrowcow i dla mnie wyglada to jak khaki , pobawie sie troche z kolorami i zobacze co z tego wyjdzie.

 

f1004cce89ea.jpg

 

Tutaj widac ze spodnie sa w kolorze zielonym , natomiast kurtka jest ciemniejsza ale ani to zielony ani panzer grau,chyba ze autor zmieszal te dwa kolory.Kolnierze sa na pewno zielone. Moze jeszcze dzisiaj wstawie zdjecia z progresu, jestem zawiedziony jakoscia odlewu , powierzchnia jest bardzo chropowata , krzywe odlewy widoczne na PPsz,co prawda jest to figuka nieoryginalna ale przy takiej wielkosci raczej nie powinno byc problemow z odlewem.Gdzies czytalem ze ktos czysci figurki jakas welna ale za cholere nie moge sobie przypomniec jaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popoludniu napisze to i owo na temat kolorow i odcieni mundurow. Co do kamuflazu to przepraszam ze nie odpowiedzialem na pytanie, nie to nie jedyny dostepny kamuflaz na ten okres, czego dowodem na tej figurze jest dab lub debo -platan na pokrowcu. Poza tym juz funkcjonowal w tym czasie wzor rozmyty z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje kilka zdjec tego co jest na razie zrobione.Zdjecia sa fatalne ale nie chce mi sie wyciagac aparatu na tym etapie ,po pierwszym malowaniu dam juz lepsze foty.Na zdjeciach widac dobrze slaba fakture odlewu ( spodnie ).

 

39f947ef11d4.jpg

68f0992ab5d0.jpg

5a3549addfcf.jpg

50e054845669.jpg

d45bf40b6187.jpg

 

Figurka jest wielka,troche mnie to przeraza ale z drugiej strony moze szybciej pojdzie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze figur bedzie mial czapke a nie helm. Fotki czapek wstawie wtedy tez popoludniu. Generalnie na tych czapkach nie noszono obszyc, czasem zolnierze nieregulaminowo jednak cos przyszywali a najczesciej wpinali metalowego tottenkopfa. Ta jednak widze jest wykonana regulaminowo, bez "dodatkow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki które były szyte fabrycznie były dwustronne- odwracalne. Były też szyte czapki w warunkach polowych, przez krawców dywizyjnych.

 

dscn0473small.th.jpg

 

dscn0472small.th.jpg

 

Zdjecia- Wintergewitter- SH Prusy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz skoro juz padlo wypowiedziane przez Marcina magiczne slowo "odcienie" musze troszke rozjaśnić sprawę tzw. Feldgrau, i niestety zrobie to w iście Hitchock'owskim stylu- będzie najpierw trzęsienie ziemi a później emocje będą narastać.

 

Tak więc jeden wspólny kolor Feldgrau to mżonka!!! A że niby jakaś firma wypuściła flaszeczkę, słoiczek, puszeczkę z farbą z numerem takim a takim i nazwą feldgrau czy german uniform to zapomnijcie. Feldgrau istniał tylko z nazwy i miał pełnić rolę określenia koloru munduru a nie koloru z palety kolorów. Kolory zależały od fabryki produkującej materiał, a im bliżej końca wojny było tym róznice były większe. Do tego dochodził fakt iż zawartość wełny w mundurach sukiennych wraz z trwaniem wojny zmniejszała się a domieszki do materiałów robiono z przedziwnych rzeczy (np. z pokrzywy) i to też miało wpływ zarówno na kolor materiału jak również na trwałość jego farbowania. Nie wspominam tutaj już nawet o drelichach HBT po to historia na cały wieczór opisywania.

 

Żeby nie być gołosłownym...

 

ZJA3SFMB6UHm4NFWoxTTlDN5yYA8LRVM2XUYy52MkTc=w633-h280-no

 

Teraz kwestia różnic mundurowych SS i Wehrmachtu, według mojej wiedzy takie róznice istniały na potęgę na początku wojny i istenienia SS czyli tak zwanego SS VT. Organizacja ta od samego początku była traktowana przez armię po macoszemu i SS musiało wydzierać pazurami wszystko co sie dało. Stąd w 1939 i 1940 SS uzywało MP 38, mauserów C96, czeskich, polskich diabli jeszcez wiedzą jakich krabinów, pistoletów, rkamów. To samo się działo w kwestii mundurów. Początki SS to nałożenie na wstępujących posiadanie własnych butów i innych elementów umundurowania. Poźniej, gdy formacja ta udowodniła swoją przydatność na polu walki sytuacja odwróciła się i SS mogło dostawać wszystko co chciało, tak wiec różnic pomiędzy wehrmachtem a SS (nie licząc sortów maskujących) w zasadzie nie miało powodów być.

 

I przykład, mundury SS z lat 38- 40 i co ciekawe są to drelichy HBT w czasach kiedy Wehrmacht nawet nie myślał o takich wynalazkach...

 

jV0rowI0m2fyaeGK82QRdpJzw_aaghLYAwjX6MTgpmA=w896-h508-no

 

P.S. Ciekawostka- na bluzie po lewej stronie widoczny sznurek pleciony który słuzył do troczenia gwizdka podoficerskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie bardziej skupic nad tym co pisze,mysle o feldgrau a wychodzi panzergrau,Art - Box in-Box . Czyli feldgrau byl tylko z nazwy grau? A tak naprawde to zielony w roznych odcieniach ? Twoja wiedza jak zawsze mnie powala .Nie widac zdjec tych czapek,cos nie tak dodales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wiedza nie przychodzi sama do glowy. Tak jak Ty teraz (moze ktos jeszcze na tym forum) ja tez czytam, przegladam, szukam i zostaje czasem cos w glowie tak jak mam nadzieje kilku osobom zostanie tutaj. Poza tym wiesz, nie da sie byc rekonstruktorem dla zabawy bo wtedy to zadna rekonstrukcja tylko przebieranki a te mnie nie interesuja, dla mnie inscenizacja czy wystawienie dioramy to wirzcholek gory lodowej, na codzien jest praca merytoryczna.

 

Co do czapek to poczekaj chwilke po otwarciu strony, dlugo sie laduja bo to siedzi na nieszczesnym imageshack a przekierowane jest z forum mojego stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki faktycznie mieli trudne, ale umundurowanie np. czarne LAH było projektowane przez HUGO BOSSA. W większości publikacji które czytałem jest powiedziane : "Kroj i kolorystyka właściwe dla SS" . Jedynie GD z werhmachtu miało mundury szyte z z materiału dla SS, jako elitarna dywizja.

 

A teraz skoro juz padlo wypowiedziane przez Marcina magiczne slowo "odcienie" musze troszke rozjaśnić sprawę tzw. Feldgrau, i niestety zrobie to w iście Hitchock'owskim stylu- będzie najpierw trzęsienie ziemi a później emocje będą narastać.

 

Tak więc jeden wspólny kolor Feldgrau to mżonka!!! A że niby jakaś firma wypuściła flaszeczkę, słoiczek, puszeczkę z farbą z numerem takim a takim i nazwą feldgrau czy german uniform to zapomnijcie. Feldgrau istniał tylko z nazwy i miał pełnić rolę określenia koloru munduru a nie koloru z palety kolorów. Kolory zależały od fabryki produkującej materiał, a im bliżej końca wojny było tym róznice były większe. Do tego dochodził fakt iż zawartość wełny w mundurach sukiennych wraz z trwaniem wojny zmniejszała się a domieszki do materiałów robiono z przedziwnych rzeczy (np. z pokrzywy) i to też miało wpływ zarówno na kolor materiału jak również na trwałość jego farbowania. Nie wspominam tutaj już nawet o drelichach HBT po to historia na cały wieczór opisywania.

 

Żeby nie być gołosłownym...

 

ZJA3SFMB6UHm4NFWoxTTlDN5yYA8LRVM2XUYy52MkTc=w633-h280-no

 

Teraz kwestia różnic mundurowych SS i Wehrmachtu, według mojej wiedzy takie róznice istniały na potęgę na początku wojny i istenienia SS czyli tak zwanego SS VT. Organizacja ta od samego początku była traktowana przez armię po macoszemu i SS musiało wydzierać pazurami wszystko co sie dało. Stąd w 1939 i 1940 SS uzywało MP 38, mauserów C96, czeskich, polskich diabli jeszcez wiedzą jakich krabinów, pistoletów, rkamów. To samo się działo w kwestii mundurów. Początki SS to nałożenie na wstępujących posiadanie własnych butów i innych elementów umundurowania. Poźniej, gdy formacja ta udowodniła swoją przydatność na polu walki sytuacja odwróciła się i SS mogło dostawać wszystko co chciało, tak wiec różnic pomiędzy wehrmachtem a SS (nie licząc sortów maskujących) w zasadzie nie miało powodów być.

 

I przykład, mundury SS z lat 38- 40 i co ciekawe są to drelichy HBT w czasach kiedy Wehrmacht nawet nie myślał o takich wynalazkach...

 

jV0rowI0m2fyaeGK82QRdpJzw_aaghLYAwjX6MTgpmA=w896-h508-no

 

P.S. Ciekawostka- na bluzie po lewej stronie widoczny sznurek pleciony który słuzył do troczenia gwizdka podoficerskiego.

 

Znana fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana ale zakladalem ze nie wsystkim... w kwestii roznic jeszcze tyle ze pozne bluzy SS i WH roznily sie w zasadzie iloscia guzikow i wykonczeniem rekawow a od 1943 SS w zasadzie juz zaczynalo ganiac w tych samych sortach co armia. Trzeba rowniez pamietac ze zarowno materialy jak i szycie mundurow opieralo sie na systemie obozow pracy ktore byly w zasadzie "wlasnoscia" SS co mialo wplyw na roznice. Jezeli chodzi o rade w temacie koloru munduru to sugeruje uzywanie feldgrau zlamanego domieszka zieleni (oliwki). A teraz nie zasmiecajmy juz watku nadmiarem informacji, pozwolmy artyscie pracowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie tutaj gadu gadu a u mnie pierwsze koty za płoty.Dzisiaj zrobilem 2 godzinna sesje z aerografem i wstepnie mam figsa pomalowanego.Ostatni raz uzylem czarnego jako podkladu calosciowego,kiepsko to wplynelo na kolorystyke ale nie bede przemalowywal wszystkiego.Do soboty bede po troszku malowal i w weekend dam zdjecia lepsze jak to wstepnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy efektu i juz milkniemy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o "palmy"? To se odpusc, rob "Dab" i tyle. Jest efektowny, popularny, dobrze wyglada a jak zrobisz wersje letnia to pieknie kolorystycznie wzbogaci. Ale decyzja nalezy do Ciebie. Poszukam ale nie gwarantuje ze dzisiaj cos wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie szukalem na forach... Wgooglowalem i to calkiem niezle.

 

U-067a.jpg

 

I to jest taka jak dokladnie wymalowana z poczatku watku.

 

800px-germany_ww2_palmenmuster_pattern-jpg.124333

 

Detale wzoru

 

243.jpg

 

Letni na pokrowcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dab (dokladnie lisc lub liscie debu)

Ten kamuflaz dla takiego mistrza jak Ty to betka...

 

archive_g_uni_orig_smock_oakM_main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle... Tylko jeden blad ktory sie powtarza we wszystkich anglojezycznych publikacjach a na ktory dostaje malego amoku tak jak na ruskie slowo "pagony" podczas gdy mamy swoje polskie "naramienniki". A mianowice "splinter" brrrrrr. Byl spliter (w skrocie) lub "splitertarn" a nie zaden SPLINTER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj wyszlo troche slonca wiec postanowilem zrobic kilka zdjec.Zdjecia fatalaszkow robilem aparatem z telefonu twarz juz troche lepszym.Twarz jest ukonczona w 90% ,zostalo poprawic uszy oraz pomalowac wlosy ,wstepnie pomalowalem czarnym ale nie widzi mi sie to ,moze braz ,zobacze jeszcze.Spodnie sa gotowe ,na butach musze zrobic blacklining i je troszke jeszcze styrac.Bluza ma nalozony kolor bazowy.Rece sa oczywiscie do dalszego malowania,to chyba tyle.Wszystko malowalem aerografem ,jezeli kogos interesuja nazwy farb jakich uzylem to prosze pytac.

 

2015-06-24%25252016.14.42.jpg

2015-06-24%25252016.15.36.jpg

2015-06-24%25252016.16.43.jpg

2015-06-24%25252016.17.13.jpg

DSC03584.JPG

DSC03585.JPG

DSC03590.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie rewelka.... Jakiego koloru uzyles do oporzadzenia skorzanego (szelki i pas)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nad tym pracuje.Na poczatku uzylem Black Leather od ScaleColor ale za bardzo wchodzil w ciemny fiolet wiec pociagnalem to cienka warstwa bardzo ciemnej szarosci i na razie jest ok.Za pare dni wrzuce jakies zdjecia jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.