Skocz do zawartości

Space Marine Bike


arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaraziłem się trochę tematem Space Marine. W ramach odpoczynku od dioramki z Marinami robię Space Marine Bike. Model kupiłem na aukcji, bez pudełka - same ramki (ok. 20 PLN z przesyłką).

Inspiracją jest

. Z góry przepraszam za ograniczoną ilość zdjęć, część 'przypadkiem' wcięło.

 

Po pierwszych przymiarkach model trochę mnie rozczarował. Połówki kół są przesunięte, spasowanie ramy (błotniki) również pozostawia wiele do życzenia.

 

IMG_2253.JPG

 

Niezbyt ciekawa jest też kolejność sklejania: najpierw trzeba pomalować koła, gdyż wchodzą w połówki ramy. Polecam też wcześniej pomalować nadkola w środku, bo później nie będzie do nich dostępu.

Opony pomalowałem na czarno (vallejo model color -vmc - black) a felgi na vallejo game color (vgc) ultramarine blue. Dry -brush vgc space wolves grey. Włożyłem w ramę i skleiłem 2 połówki.

IMG_2255.JPG

 

IMG_2254.JPG

 

IMG_2257.JPG

 

I tu było ze 2 wieczory szpachlowania i szlifowania, aby nie było widać miejsc złączenia połówek.

Później malowanie: podkład czarny+vgc imperial blue, na to ultramarine blue na blachy i gloriuos gold na wykończenia. Elementy silnika to chaingun metal (wszystkie vgc).

Poprawiłem też wydechy (dzięki SPIM:)): rurkę chroniącą włosie pędzla pociąłem na 2mm krążki, nakleiłem na kawałek plastyku (dla usztywnienia). Do środka wkleiłem 'kratkę' z torebki herbaty ekspresowej (zdaje się, że zielony lipton).

 

IMG_2258.JPG

 

IMG_2259.JPG

 

Pomalowane chaingun z zewnątrz i black w środku.

IMG_2266.JPG

IMG_2267.JPG

 

Na razie tyle,

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dorobiłem przednią osłonę z reflektorem. Sposób SPIM'a podobał mi się, ale po kilku próbach musiałem odpuścić. Też wykorzystałem diodę 5mm, uciąłem jej czubek. Skalpelem najpierw naciąłem na około a potem... nagle pękało. Odciąłem trochę dłuższy kawałek i go zeszlifowałem od odciętej strony. Ponieważ dioda była za bardzo przezroczysta, zmatowiłem ją papierem 2000.

IMG_2288.JPG

 

Przykleiłem też kierownicę, trochę pobawię się jeszcze z jej malowaniem.

IMG_2289.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

z antenki odciąłem czaszkę i użyłem do przyozdobienia baku. Niestety przykleiłem ją trochę za nisko i kolidowała z pasem figurki. Po poprawce było już ok.

IMG_2306.JPG

 

Następnie motor pomalowałem sidoluxem i dodałem kalki:

IMG_2312.JPG

 

Figurka też się maluje:

IMG_2313.JPG

 

Zdecydowałem się najpierw skleić ręce z tułowiem a potem (już na motorze) dokleję tułów do nóg. Przymierzajcie spokojnie i dokładnie - tułów musi być trochę pochylony, aby plecak wszedł przed oparcie siedzenia.

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię odwrotnie. Maluję osobno nogi, tułów i ręce. Później przyklejam nogi do motoru i przymierzam tułów z rękoma. Ustalam pozycję i kleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeździec bez głowy:)

IMG_2331.JPG

 

W międzyczasie zabrałem się za podstawkę. Ma imitować kawałek drogi asfaltowej. Korek (eks-podstawka pod herbatę) nakleiłem na kawałek skleiki i trochę 'podziabałem' - pobocze i dziury.

IMG_2317.JPG

 

Ubytki w 'asfalcie' częściowo wypełniłem szpachlą w płynie (tak, jakby ktoś próbował kiedyś je naprawiać). Całość poszła na czarno. dorobiłem ramkę z deseczek modelarskich.

IMG_2318.JPG

 

Asfalt pomalowałem vc basalt grey i dry-brush z białego. Na pobocze i w dziury poszły drobne kamyczki i piasek (na rozwodniony wikol). Pobocze zapuściłem washem sephia (bo to miałem pod ręką - na zdjęciu jeszcze mokre).

 

IMG_2327.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio pracowałem nad podstawką. Pomysł polegał na dodaniu bariery ochronnej przy drodze. Słupki wykonałem z resztek ramek (podoba mi się ich trapezowaty kształt) i wyprofilowanej blaszki miedzianej (0,25 mm chyba). Na drodze przykleiłem szablon (połowa 'route 66') i całość (po zabezpieczeniu taśmą) zagruntowałem podkładem w spraju.

 

IMG_2333.JPG

IMG_2335.JPG

 

Na koniec trochę pobrudziłem, dodałem zacieki.

IMG_2337.JPG

 

...i trochę roślinności.

IMG_2341.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł z tą barierą, jak rozumiem, sam profilowałeś? Fajna podstawka , ogólnie rzecz biorąc. Natomiast sam motór i easyridera przydałoby się chyba mocniej zróżnicować, a poza tym wybrudzić....ale chyba niepotrzebnie się wymądrzam , poczekam na efekt końcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tak - sam profilowałem. Użyłem 2 pasków miedzi o szerokości 1cm i długości ok 4-5 (chciałem żeby elementy bariery zachodziły na siebie). Najpierw na metalowym wkładzie do długopisu wygiąłem 'garb', potem boki odgiąłem na płasko. Wbrew pozorom 'zniszczenie' bariery było trudniejsze niż jej zrobienie:)

 

Co do brudzenia to się zgadzam, choć nie bardzo mam pomysł jeszcze co użyć. Na takiej drodze wyobrażam sobie raczej pył i kurz niż błoto...

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

wreszcie znalazłem chwilę, żeby podgonić model. Pomalowałem i przykleiłem głowę. Do podstawki wkleiłem 2 kawałki szpilki które wchodzą w otwory wywiercone na spodzie opon. W ten sposób model trzyma się podstawki. Całość pociągnięta matowym lakierem.

 

PICT0116.JPG

 

PICT0108.JPG

 

PICT0111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasowy bajker . Ja używam twardego drutu, zgiętego o 90 stopni do przytwierdzania motorów i metalowych figurek. Ale szpilka też powinna dac radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.