Skocz do zawartości

Przenicowany Świat - Front 47


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem prace konkursowe więc postanowiłem zacząć coś nowego.

Jak wiecie i widzicie moje prace zawsze dotyczą jakichś książek.

I może dalej bym tak budował swoje dioramy ale ograniczają mnie figurki, np o Samych Gwiezdnych wojnach przeczytałem chyba ze 45 książek a jest ich o wiele więcej nie mówiąc o innych.

Ale do rzeczy kiedyś przeglądając foty w internecie natknąłem się na foty prac ewpiga i tak myślę, że to dzięki niemu jestem tu, na tym forum.

I dlatego mogę z wami się dzielić tym co robię, a wcześniejsze prace podziwia tylko rodzina

 

Nowa seria prac i jego rozdziały noszą wspólny tytuł

"PRZENICOWANY ŚWIAT"

rozdział:

"Front 47"

 

A teraz troszeczkę historii.

 

Gdzieś na skraju galaktyki i zapomnianym jej zakątku leży planeta o nazwie Industria.

Kiedyś spokojna i rolnicza, każdy kraj rządzony przez mądrego władce lub rząd, a ludziom żyło się dostatnio.

Ale kiedy do władzy dorwali się chciwi uczeni, wszystko się skończyło.

Dziś nikt już nie pamięta, od czego zaczęły się konflikty zbroje a granice państw zamieniły w fronty.

Na których walczą rycerze w wypolerowanych na lustro zbrojach przeciw czołgom i maszynom kroczącym uzbrojonym w działka laserowe.

Gdzie bombarduje się linie frontów z różnych wymyślnych maszyn latających.

W tym świecie żaden kraj nie chce się poddać wszyscy zaciekle walczą od setek lat,

a nowe pokolenia uczonych prześcigają się w wymyślaniu śmiercionośnej broni.

Przedstawię wam również bohaterów tych wojen takich jak :

 

Otto Carius - dowódca ciężkiego hovertanka,

Eve Schmidt - bezwzględną korsarkę, dowódcę air battleshipa o nazwie "Gwiezdny Pył"

Alberta Einsteina pseudonim "GEPETTO" - znienawidzonego uczonego, odsuniętego od władzy za genetyczne modyfikacje ludzi,

ale wspaniałego twórcę ceberhunterów serii "Pinoczija 5000"

 

Pamiętacie gry Cywilizacja lub Empire Earth ??? To zobaczycie w moich warsztatach.

Będzie to mieszanka, cyberpunku, steampunku i dieselpunku.

 

MRmnv5M.jpg

zHd4B8B.jpg

HpISEME.jpg

JGPvoGp.jpg

 

Początek już wkrótce.

Zapraszam do śledzenia i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tematem jest zainteresowanie więc czas zacząć coś robić.

Na początek skromnie zacznę od Speeder Bikera

Będzie to pojazd należący do IX Legionu Germańskich sił rozpoznawczo-zwiadowczych.

 

Model zostanie wykonany w skali 1/35 z złomu modelarskiego i elementów widocznych na fotce.

Tzn. : zapalniczki, patyczków do mieszania kawy i silnika odrzutowego z jakiegoś badziewiatego modelu samolotu

 

1a2a322e84f40e18gen.jpg

 

Mam nadzieję, że nie będziecie się niecierpliwić w postępach warsztatu, ale pracuję w dziwnych godzinach a potem lecę na pysk z zmączenia

Zapraszam do komentowania i obserwacji warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podłubałem przy zapalniczce i patyczkach i wyszło coś takiego.

Nawet z przodu ma numer seryjny i działko

 

7b47e90ba8b8470dgen.jpg

 

128744659db7c1c4gen.jpg

 

03b99cd56360e02fgen.jpg

 

db195fd47af9affdgen.jpg

 

Kierowca będzie miał poprawioną facjatę , w ogóle jest wzięty z jakiegoś zestawu z działkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowe! Podoba mi się ten motorek...że sam na to nie wpadłem.

Ale ludzika to bym zmodyfikował..może jakąś maskę typu "pe-gaz" lub coś podobnego, bo tak teraz mało apokaliptycznie facet wygląda.

 

 

Twoje prace robią wrażenie. Mają klimat. Tak, że chętnie pooglądam ,_)

 

Dzięki Panowie za dobre słowo które motywuje i cieszę się, że są chętni do obserwacji tematu.

I tym którzy tu wchodzą obiecuję, że na pewno się nie zawiodą i zobaczą "Przenicowany Świat" ( przekręcony, i wymieszany w czasie. to jakby ktoś nie wiedział co znaczy - przenicowany)

 

Wracając do tematu mam mały problem i może ktoś z was mi pomoże, otóż mogę oczywiście kierowcy dołożyć maskę i zakończyć pracę małą winietką, lub użyć zestawu z foty poniżej i zrobić dioramkę np. dwa drzewa z rozpiętą siatką lub linką, motorek wbity w ziemię jakiś lasek i figuranci oczywiście wszyscy w maskach.

Coś na zasadzie zwiadowcy złapali zwiadowcę ( szpiega ) Hans Klos tym razem się nie popisał i dorwali go Putinowcy

Co sądzicie? Jaki wariant wybrać?

 

4b73f59e2d3aa87bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki wstępnie posklejane i po lekkich modach, główki w maskach gazowych i zamiast pepeszek będą kałachy.

Ziemia na podstawie też wysypana, jak wyschnie prace posuną się do przodu.

 

9e0ab915e29a1576gen.jpg

05715351dd111e2agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia z kretowiny zagruntowana vikolem i popryskana aero, wstępnie tak to wygląda, a podstawa to styropian formowany opalarką elektryczną, żeby uzyskać większą granulację terenu.

Taka sobie zerodowana jakby przeszła kiedyś bombardowanie.

Będzie dżunglowato więc podłoża może nie być widać, za to dużo starych połamanych drzew, sterczące grube pnie plus młode drzewka.

Jutro sadzenie trawnika więc może jakieś komentarze??

b40ba43a497623e3gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy przeglądałem foty w necie wpał mi do głowy kolejny pomysł na podstawę i znowu potrzebna wasza pomoc.

Czy kontynuować to dżunglę na podstawce z fotki wyżej czy zbudować wąwozy lessowe z fotek niżej.

W tym wąwozie lepij dorwać szpiega na speeder bikerze.

b4bbec62f465a98bgen.jpg

 

25885d6c687eec1agen.jpg

 

69d24784c85e8a65gen.jpg

 

76f4e8b63e378a5dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie pomalowane figurki a w zasadzie kombinezon, na to będzie położone brązowe i czarne camo.

To w zasadzie test bo pierwszy raz malowałem tak rzadką farbką, kilka warstw rozcieńczonej na maka farbki.

 

33851eb99382aa31gen.jpg

 

3c5a14df7ee81816gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak czystych uniformach chyba ich nie zostawisz?

 

hehe. jasne, że nie będzie jeszcze camo potem elementy maskujące a na to wszystko pył z wąwozu,

ale jeszcze go nie zrobiłem i nie wiem jakimi kolorami będę malował.

Będę chciał żeby wtapiali się w teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pomaluj wąwóz na zielono

 

 

w zasadzie to sf. i mógł by być ale chyba będzie lessowy piaskowy albo skalisty szaro granitowy.

Jak by nie było ściany będą miały 15cm.

 

A kubraczki z przydziału w standardowym camo, i będą musieli sobie jakoś radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian kupiłem, trochę go pociąłem i opalarką wąwóz wymodelowałem.

Jutro wędzenie to poszukam kretowiny, bo w moich zasobach ziemi tyle nie posiadam, żeby to wszystko pokryć.

 

b43af918d1c59873gen.jpg

 

d8330f4872f2fe20gen.jpg

 

7ab0807092346833gen.jpg

 

2b9637b3653d7777gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.