Skocz do zawartości

[HMMWV] M1043 USMC 1st Recon Battalion, Bravo Co. OIF


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dołączę do szacownego towarzystwa.

Hmmwviego robię już sporo czasu, (z 3 lata będą odkąd go zacząłem), jako ze jest taki ładny projekt to może to mnie zmobilizuje aby go ukończyć

 

Model będzie przedstawiał M1043 z kompanii Bravo 1wszego Batalionu Zwiadu Korpusu Piechoty Morskiej USA (Bravo Co, 1st Recon Bn) którym jeździł sierżant Colbert. Inspiracja był serial Generation Kill, opowiadający o szlaku bojowym Batalionu podczas operacji OIF. Mmalowanie i wyposażenie wzorowane będzie na maszynie z tego właśnie serialu.

Sgt-Colbert-and-Cpl-Perso-001.jpg

 

Trochę fotek z fazy produkcyjnej

4eff6db40ac32630m.jpg 720f58a79765b232m.jpg

c838740e4d34fbd6m.jpg eeeba9911cd024e5m.jpg

9d09b55f72f52b77m.jpg 4b689a0b1ec67bc7m.jpg

0de7f00e1b7bb3b5m.jpg

 

459534133c73b2a6m.jpg

87c221621c05b2f5m.jpg c243ca7d1f0adabam.jpg

Tak wygląda deska rozdzielcza z zestawu Edka, teraz będzie tworzony klimatyzator oraz pierdółki.

3bfdedf4bf97ffdcm.jpg

Od góry. juz pobrudzone.

958f068f6c565abem.jpg

a tutaj mamy drzwi zupgreadowane do wersji 1043

e62a2e2a915312e1m.jpg

obrotnica oraz tylna klapa

ed674fe6ea38f3e9m.jpg

 

0a602af16bc48e9cm.jpg d580e09ff4597b83m.jpg

 

Wziąłem się za dach i tak dorobiłem ramę podtrzymująca obrotnice, boczne profile, i rozciagnalem nad kierowca i pasażerem z przodu linkę na której beda granaty dymne oraz ładownica na Mike'i 40

 

I tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

 

Prośba z mojej strony do kolegów o poratowanie Mk19, na początku mial być z M2, dlatego padło na ten zestaw :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ witamy z ogromną przyjemnoscią, będzie co oglądac i od kogo się uczyć. Dziękuję za informacje, Yunior Film, a właściwie serial ma byc niedługo w wypożyczalniach. Też w takich filmach podgladam sprzęt pod kątem modelarskim. Fajnie, że jesteś...Ale oficjalnie przyjmnie Cię - lub nie - Dyrektor Kubisz, po zasięgnięciu rady Kierownika Baldpumy oraz Wielkiego Organizatora - Qdłatego Ja się za Toba oczywiście wstawię, o ile mnie zapytają o zdanie, pewnie nie:evil:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - Tylko nie Dyrektor Yunior - fajnie, że dołączyłeś. Drugie fajnie - budowana wersja (świetny serial).

 

Te zdjęcia pewnie znasz (też z serialu):

th_16-7.jpg th_21-3.jpg th_22-4.jpg

 

A tu zdjęcia oryginału:

th_08-9.jpg th_24-2.jpg

 

A na deser - TUTAJ do obejrzenia model Humvee Colberta zbudowany przez Hummeromaniaka z Armoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek nie przejmuj się

 

Hmm najzabawniejsze ze Twoje zdjęcia Kubiszu różnią się od zdjęć samochodu które mam w książce :/ Ale nic jakoś sobie poradzimy

 

A co do modelu z Anoramy, koleś spaprał kamuflaż, a raczej wcale go nie dal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, obiecuję, że już będę poważny i tematyczny. Wybacz Yunior, wybaczcie...

Tysiuniek, nie przesadzaj - lepiej żartować, niż chorować

Hmm najzabawniejsze ze Twoje zdjęcia Kubiszu różnią się od zdjęć samochodu które mam w książce :/ Ale nic jakoś sobie poradzimy

 

A co do modelu z Anoramy, koleś spaprał kamuflaż, a raczej wcale go nie dal

Yunior - co to za książka i jak rozwiążesz sprawę malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka to oczywiście Generation Kill Evana Wrighta

Co do malowania to jeszcze kombinuje. Nie mam pojęcia jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanu nie dam rady zrobic :(

Ksiazka to wydanie oryginalne http://www.amazon.com/Generation-Kill-Evan-Wright/dp/0425224740/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1256108273&sr=8-3 Polskiego nie ma :(

 

Różnice to, wyposazenie bardzo zblizone do tego z filmu. Bardziej obladowany, bambetlami. Wygląda, jakby był pomalowany na piaskowo z delikatnymi zmazami, Oznaczenia kompanii na dole drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaaaaaady, dodatkowo ze z mojego ulubionego Zwiadu USMC

Już chciałem sie przyczepić do czarnego plecaka Alice, ale rozumiem ze już się nie chciało robić 3 Day Packa ;) Poza tym nie widzę nigdzie drewnianego kibelka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ten czarny plecak na zdjęciu oryginału był jak dla mnie podobny-zupełnie-do-niczego, więc w modelu wykorzystałem jakiś bliżej nieokreślony plecak znaleziony w szrocie. Kibelka nie ma, jest za to srajrolka. Tak przy okazji to korci mnie zrobienie jeszcze jednego Humvee z 1st Recon Bn, choć w tej chwili mam tyle innych pomysłów na modele, że ten pewnie swoje odleży. Póki co pokibicuję Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.