Skocz do zawartości

[Standard] MisterCraft, RWD-8


awiatik

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawę przy pierwszym modelu już zakończyłem, i na warsztacie konkursowym ląduje kolejny model.

Tym razem padło na RWD 8

DSCN6079.jpg

DSCN6080.jpg

DSCN6081.jpg

Co do malowania to jeszcze się nie zdecydowałem.

cdn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "towarzysza podróży" - ja także startuję tym samym modelem.

Wszystkie te arkusze z kalkomaniami miałeś w pudełku? Domyślam się, że nie - ja miałem tylko te dwie pierwsze od lewej...

 

Zastanawiam się, czy mimo wszystko fotele nie powinny być srebrne - w oryginale wyglądały całkowicie inaczej i z tego, co wiem, były srebrne. Tutaj mamy imitację poduszek, ale nawet i to, po pomalowaniu, wygląda znośnie-zobacz u mnie.

 

Idzie, jak widzę, dobrze, życzę powodzenia.

 

 

PS: uważaj na drążki w kabinach, strasznie łatwo je ułamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "towarzysza podróży" - ja także startuję tym samym modelem.

Wszystkie te arkusze z kalkomaniami miałeś w pudełku? Domyślam się, że nie - ja miałem tylko te dwie pierwsze od lewej...

 

Zastanawiam się, czy mimo wszystko fotele nie powinny być srebrne - w oryginale wyglądały całkowicie inaczej i z tego, co wiem, były srebrne. Tutaj mamy imitację poduszek, ale nawet i to, po pomalowaniu, wygląda znośnie-zobacz u mnie.

 

Idzie, jak widzę, dobrze, życzę powodzenia.

 

 

PS: uważaj na drążki w kabinach, strasznie łatwo je ułamać

Kupiłem kilka egzemplarzy RWDki i jakoś nawet się nie zastanawiałem nad tym czy są wszystkie arkusze. Ale kiedyś kupiłem model tej firmy i w środku były kalkomanie całkowicie od innego modelu.

No z tymi fotelami to miałem zagwozdkę, i jako że mam większego brata w 1/48 z Mirage to i skorzystałem z podpowiedzi tamtejszej instrukcji.Ale jak by co to niema problemu z zamalowaniem tych nieszczęsnych poduch.

A te drążki- no cóż: popękały.

A tak na marginesie: całe szczęście że jest ten konkurs na Modelworku, bo pewnie bym za te modele się nie zabrał przez najbliżej nieokreślony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W tej mojej konkursowej działalności bardziej skupiłem się na VAL-u i Storchu,

a tę Erwudkę tak troszkę no tego .... potraktowałem po macoszemu.

Ale model się buduje, i kilka fotek:

DSCN6396.jpg

DSCN6388.jpgDSCN6402.jpg

cdn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie 8-ka w rumuńskich barwach wygląda, choć jednak wolałbym polskie szachownice. Na ostatnim zdjęciu coś widać na stateczniku poziomym, wygląda to na ślad po taśmie.

Następna eRWuDka będzie po polsku.

A te ślady to nie po taśmie tylko maja twórcza inwencja, zresztą już ich nie ma. Zostały usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I przedstawiam kilka fotek przed "galerią":

DSCN6553.jpg

DSCN6551.jpg

DSCN6550.jpg

DSCN6563.jpg

DSCN6561.jpg

DSCN6558.jpg

Korci mnie dorobienie linek napędu sterów, ale może to być opatrznie zinterpretowane.

Można się "pastwić" nad modelem.

Foto galeria za kilka dni.

 

p.s.

Linki dorobię po konkursie . W marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie dorobienie linek napędu sterów, ale może to być opatrznie zinterpretowane.

 

proponował bym zapytać organizatorów gdyż w pytaniach do regulaminu było takie pytanie ale ktoś się pytał oto i jeszcze pare uleprzeń i dostał odpowieć "nie" ale możliwe że to przez inne modyfikacje.

...dodanie linek sterów (nie jest o tym napisane w instrukcji, ale na schematach malowania je widać),

 

 

Mam kilka kolejnych pytań:

(...) dodanie linek sterów (...)

(...) dodanie części do samodzielnego wykonania (...)

(...) wykonanie jednej z tych części (rurka Pitota) w sposób odmienny od tego, przedstawionego w instrukcji (...)

spowoduje przeniesienie modelu do klasy OPEN, czy też nie?

 

Tak, to będzie OPEN. Opisujesz dosyć duży zakres modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.