Skocz do zawartości

[STANDARD] RWD-5 ZTS Plastyk


Gadas_75

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ja też, ja też do konkursu.

Z modelem, który zawsze chciałem skleić, czyli RWD-5 w malowaniu Aeroklubu Warszawskiego.

 

img2033s.jpg

 

Będąc małoletnim modelarzem skleiłem kilka RWD-5, ale wszystkie w wersji BIS, ponieważ wycięcie w kadłubie dwuosobowej kabiny wydawało mi się niewykonalne, a zawsze szkoda mi było zepsuć model.

 

Ale dzisiaj jestem dużo starszy, odważniejszy, a 10 zł nie jest już fortuną.

Okazało się, że wystarczy proste narzędzie i proszę, pierwsze koty za płoty:

 

img2034f.jpg

 

Chociaż wydaje mi się, że kiedyś plastyk był twardszy, no chyba, że ja po prostu miałem mniej siły, tak samo jak wydawało mi się, że kiedyś ten model był trochę większy.

 

Jeszcze jedno, różni ludzie, różnie mówią, ale nie znalazłem nigdzie jednoznacznej informacji na temat koloru wnętrza kabiny, wiem, że przez te szybki i tak nie będzie wiele widać, ale jasny od ciemnego na pewno będzie dało się odróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gadas! Bardzo się cieszę z wyboru tematu i wpisu na MiG-owej Galerii

Masz tu trochę konkurencji. Jest kilka RWD. Jak czegoś nie wiesz, to tak Ci po cichu podpowiem - idź na wątek Jarka38 i tam się wszystkiego można dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku do przodu, model siknięty podkładem:

 

img2050n.jpg

 

img2049p.jpg

 

Wnętrze niestety nie będzie widoczne, ponieważ podczas obróbki przednia szyba zrobiła mi psikus i rozmnożyła się przez podział , nie chcąc czekać, aż te dwie małe urosną (nie wiem ile taki proces może trwać ) skleiłem je razem i znów jest jedna szyba, jednak z uwagi na skazę została zaszpachlowana i zostanie pomalowana, a z nią reszta oszklenia, mimo wszystko jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że będzie fajnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny podkład od Vallejo:

 

1981rd.jpg

Adam słabo z tym podkładem ,jeśli masz zamiar maskowac a na pewno masz bo ja inaczej tego Aeroklubowego malunku nie widze to będziesz miał problem,ten podkład nie trzyma sie z byt mocno plastiku i najpewniej wszystko odejdzie z maskami./W Super Modelu w którymś z ostatnich jest warsztat " Dany " i jest o tym mowa.

To jest podkład akrylowy i trzyma sie słabiutko ,podobnie jak farby Valleyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czujność, ale robiłem próby i wypadły pomyślnie, taśma Tamiya odrywana po około 30 godzinach odeszła bez problemu.

Dokładniej to jest podkład akrylowo-poliuretanowy, więc jak nazwa wskazuje, powinien być mocniejszy od farby, ale zobaczymy, mam nadzieję, że spisze się jak przy teście i nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze niestety nie będzie widoczne, ponieważ podczas obróbki przednia szyba zrobiła mi psikus i rozmnożyła się przez podział , nie chcąc czekać, aż te dwie małe urosną (nie wiem ile taki proces może trwać ) skleiłem je razem i znów jest jedna szyba, jednak z uwagi na skazę została zaszpachlowana i zostanie pomalowana, a z nią reszta oszklenia, mimo wszystko jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że będzie fajnie wyglądać.

 

"Weź no się nie wygłupiaj", szarpnij się na jeszcze jednego RWDziaka i zachowaj się jak kanibal... Jakby co - będziesz miał w zapasie mały składzik części zamiennych...

A swoją drogą - całkiem ciekawie wygląda cały w czerni skąpany... NST? (Nocny Samolot Turystyczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szarpnij się na jeszcze jednego RWDziaka i zachowaj się jak kanibal...

 

Tak chciałem zrobić, ale ten był jedyny, dostępny w mojej okolicy i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie pojawił się kolejny, a nie będę szalał z zakupami internetowymi, dla jednego modelu.

 

Nie wyrażamy zgody na pomalowanie szybek!

 

Jak to mówią fachowcy z KMN: „będzie pan zadowoloooony”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czujność, ale robiłem próby i wypadły pomyślnie, taśma Tamiya odrywana po około 30 godzinach odeszła bez problemu.

 

To albo masz jakiś lepszy podkład albo ja coś robię źle, bo pomimo odtłuszczania dynksem, osłabiania kleju na taśmach czy to tamiyi czy nylonowych zawsze, zostawała farba na taśmie. Z większym g.... do czynienia nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zestresowaliście, że aż miałem senne koszmary, śniło mi się jak to nienaruszona farba w całości, jak folia odchodzi od modelu razem z taśmą. Z tego wszystkiego o godzinie czwartej rano z drżącymi rękami przystąpiłem do odrywania taśmy, no i… problemów brak, jedynie przy ogonie czerwona farba podeszła trochę pod taśmę, ale to już poprawię pędzelkiem.

 

img2062c.jpg

 

Wychodzi na to panowie, że robicie coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest za późno, to mam propozycję; wysyłam Tobie pod wskazany adres półtorej kompletu, bo bez przedniego jednego przeszklenia - robi za mustro - oszklenie. W zamian oczekuję przeróbki tego co jest na standard. Jesteś zainteresowany takim interesem? Czekam na adres na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest za późno, to mam propozycję; wysyłam Tobie pod wskazany adres półtorej kompletu, bo bez przedniego jednego przeszklenia - robi za mustro - oszklenie. W zamian oczekuję przeróbki tego co jest na standard. Jesteś zainteresowany takim interesem? Czekam na adres na PW.

Dzięki za propozycje, ale skrzydło jest już na swoim miejscu i myślę, że na tym etapie wymiana oszklenia, mogła by się źle skończyć.

 

A to już ostatni element układanki:

 

img2066f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.