Skocz do zawartości

[Standard] KP/Mastercraft Avia B 35


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji, że zostałem posiadaczem starego modelu KP, który pakuje też Mastercraft, postanowiłem zadebiutować z samolotem. Modelik będzie prosto z pudła, malowanie pudełkowe.

 

_MG_1795.JPG

 

_MG_1796.JPG

 

_MG_1799.JPG

 

_MG_1800.JPG

 

_MG_1802.JPG

 

_MG_1803.JPG

 

_MG_1805.JPG

 

_MG_1806.JPG

 

Szybka jest strasznie porysowana, wnętrze kiepskie, ale mam nadzieję, że jakoś wybrnę z tego modelu. Gdyby nie ten konkurs pewnie bym się za niego nie zabrał Temat raczej rzadko spotykany, więc liczę, że ktoś tu zajrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamci! Pamiętam jak dostałem go pod choinkę jakieś 30parę lat temu! Miałem wtedy chyba 14 lat. Powstał w dwa popołudnia. Malowałem jakimiś dziwnymi farbami, bo słowo Humbrol dopiero pojawiało się w słownikach.

Tak dotrwał do dziś (zdałoby się dokładniej odkurzyć ;)):

imgp1384p.jpg

imgp1385a.jpg

imgp1386s.jpg

Trzymam kciuki i z sentymentem będę obserwował budowę.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też miałem ten model lata temu.... Pamiętam tę fatalną "szklaną" podstawkę, na której model bujał się z lewej na prawo, co doprowadzało mnie do szału

Będę obserwował warsztat z ciekawością, bo wspomnienia wróciły. Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mało czasu na modelarstwo, więc skromny update.

 

_MG_1814.JPG

 

_MG_1816.JPG

 

_MG_1817.JPG

 

_MG_1819.JPG

 

_MG_1822.JPG

 

_MG_1824.JPG

 

_MG_1825.JPG

 

_MG_1826.JPG

 

Kabinkę od środka potraktowałem dwoma metalizerami humbrola, ciemniejszy bliżej podłogi, natomiast "podłoga" i dolne części kabinki na czarno. Efekt po to aby ukryć fakt, że nic tam nie ma xD

 

Model przy składaniu okazał się bardziej krzywy niż można by to stwierdzić po pierwszym rzucie oka. Wszystko wydaje się być jakieś takie poprzesuwane :P Połówki kadłuba dopasowałem biorąc pod uwagę najbardziej widoczne linie podziału. Przy dużej ilości pasowania na sucho i z pomocą mikroszlifierki da się coś z tego zrobić :] Szpachluję surfacerem, żeby nie zaorać wypukłych elementów, a zwłaszcza malutkich nitów, które może uda się wydobyć.

 

W ramach kategorii standard mogę nawiercić rury wydechowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na pewno, ale raczej chyba nie... To był chyba pierwszy model z wgłębnym podziałem blach jaki robiłem. A skrzywienie chyba przez leciwość form lub jakość tworzywa. Ten mój sprzed ... dziestu lat sam się sklejał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach kategorii standard mogę nawiercić rury wydechowe?
Raczej na pewno nie. Ale po co zaraz wiercić? Maznąć wylot czarną farbą! Takie złudzenie optyczne.

 

Np ja w swoim Vengeance zamarkowałem "wyloty" łusek w skrzydłach naklejając czarne prostokąty wycięte ze starej kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie markowanie na czarno niestety zawsze wygląda marnie i nie zastąpi wiercenia :/ Odbiorca zawsze widzi, że dziurki są oszukane.

 

Aktualizacja:

 

_MG_1827.JPG

 

_MG_1828.JPG

 

_MG_1830.JPG

 

_MG_1831.JPG

 

_MG_1832.JPG

 

_MG_1833.JPG

 

_MG_1834.JPG

 

_MG_1835.JPG

 

Zakupiłem kolejny model Avii, nie było to takie proste ale udało się. Nowa owiewka wcale nie była lepsza od starej, a wręcz przeciwnie, ma dziwne garby. Starałem się je zmniejszyć i wypolerować, jak wyszło - widać (tym razem nie pękała w rękach). Po-szpachlowałem też śmigło, nałożyłem na nie surfacer i rozpocząłem malowanie. Model otrzymał podwozie, koła już są pomalowane. Wkrótce dokleję drobiazgi i położę podkład. A potem to na co czekam najbardziej - czyli malowanie Mam nadzieję, że przy odrobinie szczęścia uda mi się go wymalować tak, aby ukryć niedoskonałości zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromna aktualizacja :]

 

_MG_1836.JPG

 

_MG_1837.JPG

 

Podkład położony, ostatnie szlify. Zacząłem malować śmigiełko, pasy na drewnie maluję jeden po drugim z racji, że są cienkie i ciężko byłoby mi wyciąć i dobrze ustawić maski jednorazowo. Niestety nie wszystkie linie podziału schodzą się ładnie między połówkami, nie wszystkie elementy są również symetryczne. Zobaczymy jak to wyjdzie po malowaniu, czy uda się ukryć te niedoskonałości jednocześnie próbując wyostrzyć detal. Teraz czas na preshading

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory podstawowe nałożone.

 

_MG_1846.JPG

 

_MG_1847.JPG

 

_MG_1848.JPG

 

_MG_1850.JPG

 

Kolory dobrane na podstawie monografii samolotu wydawnictwa MBI.

 

Kolor "piaskowy" to FS16160 - Vallejo "Panzer Aces" 317

Ciemny brąz FS30040 - Vallejo "Panzer Aces" 302

Ciemna zieleń - FS34097 - Vallejo Air 71093

 

Szary spód powinien być w kolorze FS16376 - aktualnie nie ma na rynku odpowiednika tego koloru.

 

Może komuś się przyda, troszkę czasu spędziłem szukając odpowiednich barw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba

 

Kalki położone.

 

_MG_1860.JPG

 

_MG_1852.JPG

 

Nakładanie ich to był istny koszmar. Grube, nie reagowały na płyny, w dodatku się kruszyły. Musiałem je zmiękczyć zmywaczem wamodu żeby jakoś się ułożyły. Musiałem też gdzieniegdzie podretuszować je farbkami :P Było bardzo ciężko, w dodatku od płynu do kalek farba zaczęła schodzić xD Koszmar.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolorki Chyba nie będziesz robił washa? Strasznie grube te linie i wyjdzie jak die-cast. Myślę, że teraz jest dobrze.

 

Słuczna uwaga :] Te głębokie linie podziału zostawię jak są, zgodnie z uwagą. Zrobię jakiś pin wash żeby nity uwypuklić i być może inne detale modelu.

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.