Skocz do zawartości

[Standard] Pzl P-11c "K.O.P." Mistercraft


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to w życiu bywa, miało być fajnie a wyszło jak wyszło... co się przy nim namęczyłem to moje. Do wad zestawu dodałem jeszcze kilka swoich.

 

słowem podsumowania : ten samolot ma pikną sylwetkę i czy w tej czy innej skali mam zamiar go jeszcze raz wykonać. a ten... cóż powinien trafić do kosza, ale zacząłem to i skończyłem nowe skille nabyłem ;) cytując i sławetnego T-800 " I'll Be Back" ;)

 

dsc05440e.jpg

 

dsc05446k.jpg

 

dsc05448l.jpg

 

dsc05449n.jpg

 

dsc05450f.jpg

 

dsc05452l.jpg

 

 

dsc05453g.jpg

 

dsc05455uy.jpg

 

dsc05456h.jpg

 

dsc05458ae.jpg

 

dsc05459a.jpg

 

dsc05460w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... może spróbuj jeszcze te anteny podmienić... A - no i szachownice na dole płata - "białe" pole chyba powinno być bezbarwne, coś po mojemu za duże są... Poza tym - całkiem fajna "jedenastka":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa

 

antene chyba faktycznie wymienie, poszedłem troche na skróty bo całość trzyma sie bez konieczności wiązania itd ( materiał był wmiare sztywny ) Jak ją skończyłem to byłem z siebie zadowolony bo w realu wygląda ok, niestety zdjęcia demaskują wszelkie niedociągnięcia . Jeśli uda mi sie wygospodarować chwile czasu to poprawie przed końcem konkursu i wrzyce nowe foty. ( chyba cieniutki drut miedziany sie sprawdzi nie ?)swoją droga nie wiem czy powinna być czarna czy khaki .

 

co do szacownic... ech ... powinny być nieco mniejsze i bardziej przezroczyste tak jak i były zestawowe, niestety miałem z nimi małe przejscia. Te pochodzą od czapli z zts,i tak jestem zdziwiony ze tak dobrze siadły bo były strasznie grube i niechciały sie odkleić

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownego Kolegę

 

Niezmiernie cieszy fakt, że masz tyle zapału i to,że postanowiłeś się zabrać za tak piękny temat jak P.11c. Niestety jak już nieraz się okazało pośpiech nie jest przyjacielem modelarza i modelarskich projektów. Model ma sporo niedoskonałości, których można było uniknąć. Tak wiem, chciałeś zdążyć przed końcem konkursu. Udało Ci się, ale nawet jeśli miałbyś poświęcić swojej P.11-tce tylko jeden dzień więcej to myślę, że efekt byłby lepszy.

 

To co najbardziej razi to:

 

1. Zdjęcia - Są ciemne i dają możliwość tylko częściowej oceny uzyskanych przez Ciebie efektów

 

2. Powierzchnia lakiernicza - Jest zbyt gruba i widoczne są niej dość wyraźne smugi. Musisz jeszcze potrenować rozcieńczanie farb i pędzlowanie na złomie modelarskim.

 

3. Wash - po raz kolejny stał się techniką wykonania śladów eksploatacji. Powstały mazy, które nie do końca można zaliczyć, ani do wash'a ani do weatheringu.

 

4. Druty antenowe - stanowczo o wiele lepiej wyglądały by wykonane z rozciągniętej na ciepło nad świeczką wypraski lub nici pończoszniczej, którą można pozyskać z pończochy lub rajstopy. Drut miedziany, musiałby być naprawdę cienki no i może się zwijać.

 

Nie bardzo kojarzę to konkretne malowanie P.11, więc w razie czego niech bardziej obeznani koledzy mnie poprawią, ale czy "ptaszek" nie powinien być obecny na obu burtach samolotu ?

 

Tak czy inaczej gratuluję ukończenia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownego Kolegę

 

Nie bardzo kojarzę to konkretne malowanie P.11, więc w razie czego niech bardziej obeznani koledzy mnie poprawią, ale czy "ptaszek" nie powinien być obecny na obu burtach samolotu ?

 

Kornik

 

co do godła kierowałem się instrukcją mastercrafta, nieznalazłem zdjęć jej zaprzeczających więc tak zostawiłem. Co ciekawe na arkuszu są dwa takie godła ?!

 

z z tym rocienczaniem farby to masz racje, rozcienczam pactry wódeczką i zdaje sie że ona coś za szybko odparowuje, będę czwiczył

 

To jest P-11 por. Dzwonka z projektem godła. Było prawdopodobnie tylko z jednej strony, ale pewności nie ma. Więcej info o pilocie i zdjęcia tego samolotu na moim starym serwisie o asach: http://www.elknet.pl/acestory/dzwon/dzwon_.htm .

 

Fajna stronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spędziłem godzinę nad kuchenką/świeczka próbując rozciągnąć do odpowiedniej grubości ramki... i koniec końców podjąłem kolejna złą decyzje : drucik miedziany ale przy okazji zrobiłem kilka jaśniejszych zdjęć co by lepiej było widać fuszerkę ;)

 

dsc05461a.jpg

 

 

dsc05462j.jpg

 

 

dsc05463ny.jpg

 

 

dsc05464u.jpg

 

 

dsc05469a.jpg

 

 

dsc05470l.jpg

 

 

dsc05471qa.jpg

 

 

dsc05472c.jpg

 

 

dsc05474l.jpg

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.