Skocz do zawartości

[OPEN] MiG 21 R nr/b 1311,1 esk.32 plrt Sochaczew /Plastyk/


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

MiG 21 R 1 esk. 32 plrt nr 1311z Sochaczewa

 

Bazą do wykonania modelu był zestaw Plastyka ,dokonałem nastepujących zmian i uzupełnień:

-kokpit to blaszki Parta plus rękodzieło

-fotel KM1 :Pavla

-osłona kabiny :część ruchoma z zestawu,wiatrochron :Condor

-pakiet rozpoznawczy z zestawu Condora /nie polecam ,zasobnik za wąski w przekroju i całość za wysoka ,skopany kształt brak podziału

-poprawione linie na płatowcu plus nitowanie

-stożek i zasobnik spadochronu : z oryginalnego KP

-golenie podwozia ,wneki z zestawu Bilka

-koła :żywica Pavli

-osłony podwozia :Zvezda

-OCP :igły iniekcyjne i element z Bilka

-IFF i odgromniki z włosia szczoteczki do zębów

-hamulce przednie i kilka klapek :folia aluminiowa samoprzylepna

-hamulec tylny,owiewki nad st.poziomym i skrzydłami : odlewy żywiczne, kopia ze Zvezdy

-dysza silnika od podstaw plus blaszka Part

-osłona zbiornika na spirytus:z zestawu Zvezdy

-tylne wloty powietrza z Fujimi

-kalki : Marcin /Cinekf/ ,Condor ,Revell

-malowanie:surfacer Gunze , czarny błyszczący Gunze, aluminium ,stalowy :Gunze ,lakier błyszczący i matowy :Pactra, zielony:Tamiya ,kokpit mieszanka :Pactra

 

Podziekowania dla wszystkich którzy mi wiernie kibicowali i udzielali cennych wskazówek ,nie będę wymieniał personalnie ,że by nikogo nie pominąć ,organizatorom Konkursu i uczestnikom za dobrą zabawę :dla wszystkich

 

dsc02716edytowany1.jpg

dsc02720edytowany1.jpg

dsc02725edytowany1.jpg

dsc02731edytowany1.jpg

dsc02734edytowany2.jpg

dsc02736edytowany1.jpg

dsc02736edytowany1.jpg

dsc02738edytowany1.jpg

dsc02739edytowany2.jpg

dsc02740edytowany1.jpg

dsc02741edytowany1.jpg

dsc02747edytowany1.jpg

dsc02750t.jpg

dsc02751edytowany1.jpg

dsc02753edytowany1.jpg

dsc02756edytowany1.jpg

dsc02758edytowany1.jpg

dsc02759edytowany1.jpg

dsc02765edytowany1.jpg

dsc02766edytowany1.jpg

dsc02767r.jpg

dsc02768qg.jpg

 

EDIT:

Nowe zdjęcia

dsc07788a.jpg

dsc07792z.jpg

dsc07793c.jpg

dsc07794j.jpg

dsc07796r.jpg

dsc07798w.jpg

dsc07800r.jpg

dsc07801a.jpg

dsc07803vq.jpg

dsc07804g.jpg

dsc07805fy.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Jak już nieraz wspominałem, nie znam się na Migach, ale bardzo chętnie ocenię Twój model od strony technicznej. Otóż na pewno wygląda on lepiej od Twojego poprzedniego Miga-21. Szczególnie widać to po wash'u. Nadal idealny nie jest, ale siadł o niebo lepiej niż poprzednio. Malowanie metalizerem chwaliłem już w warsztacie i nadal podtrzymuję swoją opinię. Bardzo fajnie to wyszło.

 

Włożyłeś w ten model sporo pracy i cierpliwości. Jak ostatecznie wyszło "umigowienie" tego zestawu ocenią specjaliści. Ja nie śmiem tego robić, ale jedno wiem na pewno. Należy Ci się za ten model ogromna pochwała kolego Robercie.

 

Twój Mig będzie stanowił bardzo ładny element Twojej modelarskiej kolekcji

 

Gratuluję dobrnięcia do końca i efektu wizualnego!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie - cieszę się że ukończyłeś i to nie zupełnie na ostatni gwizdek tak więc obawy były zbyteczne, model bardzo mi się podoba ale ocenę zostawiam bardziej bezstronnym - gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne maleństwo. Trzyma linię.

 

Jeśli miałbym się czegoś czepić, to tego, że Ery od dołu były troszeczkę bardziej upaćkane- szczególnie zacieki z luczków. A w okolicy grzebienia aerodynamicznego to już ło Boże. Oleum i smarum. Na nieszczęście umieszczono tam antenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo mi się podoba, do tej pory to moim zdaniem zajładniejszy model w kategorii open. Oglądając zdjęcia ma się wrażenie, że model jest w skali 1:48.

Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba, nie widać, że to Plastyk. Jak na niego patrzę to sam mam ochotę sobie zrobić taką rurkę Gratuluję modelu, ma ogromne szanse na pierwsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatowiec naprawdę ładny .Sprawia wrażenie samolotu "na zywo " Mam nadzieję ze ta kropla dziegciu nie zepsuje smaku miodu .Niestety , zasobnik mi nie pasuje , sorry , ale jest chyba za mało szpiczasty, za krótki i sprawia wrazenie jakby był za wysoki .Pozwoliłem sobie mniej więcej porównac jak to chyba powinno wyglądać.

Jeśli się mylę posypię głowę popiołem.

krtkinos.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs był z podtekstem - "Ile można wystrugać z krajowego materiału?" - widać po Migu, że można sporo. Pierwszemu zawsze jest najtrudniej. Zapewnie kilka rzeczy można byłoby poprawić. Gdyby nie zaślepione wloty i condorowy zasobnik, napisałbym, że warsztat został w zupełności wyczerpany.

Gratuluję ukończenia bardzo ciekawego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Babciu kontener z Twoich fotografii to "R"

mig21r.jpg

 

A na moim eRku jest "D"

71134203.jpg

 

Co nie ulega watpliwości ,że jest do d..py tak jak wcześniej pisałem :za wąski w przekroju ,za wysoki i brak podziału.

 

Dziekuje wszystkim za miłe słowa o moim "koszmarku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Babciu kontener z Twoich fotografii to "R"

mig21r.jpg

 

A na moim eRku jest "D"

71134203.jpg

 

Co nie ulega watpliwości ,że jest do d..py tak jak wcześniej pisałem :za wąski w przekroju ,za wysoki i brak podziału.

 

Dziekuje wszystkim za miłe słowa o moim "koszmarku"

 

Drogi Robercie Nie osłabiaj mnie . może jestem stary i głuchy , ale i aż tak na oczy mi nie padło.Skoro to miał być R-kontener to gdzie są płaszczyzny anten ?

Skoro pomęczyłes się z płatowcem [ naprawdę Gratulacje ] to trzeba było tego koszmarka spod kadłuba trochę "wyciągnąć i wymodelować " Ja naprawdę nie jestem fachowcem po R , ale ten zasobnik "rzuca się w oczy "

 

Dla lepszego porównania D-górne R-dolne

25240017.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Robercie Nie osłabiaj mnie .

 

sprawdzałem czujność ,oczywiście macie racje z Jarkiem spojrzałem na rysunki i tak mi sie skojarzyło a tych zasobników na oczy nigdy nie widziałem a moja marna wiedz na temat "21" jest czysto teoretyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , jakbym trochę nie siedział w temacie 21 , to po rysunkach [ chodzi o kształt ] tez mógłbym sie kropnąc .Są po prostu skopane .Ale to jest zachodnia publikacja ? często goscie domyślnie na podstawie marnych zdjęc tworzą takie "dzieła "

Ale anteny są charakterystyczne [ zresztą na 100 % nie jestem pewien czy to są anteny , nie chce mi się teraz szukać- zielone płaszczyzny ] dla zasobnika R

Jak wrzucałem zdjęcia zasobnik D z bliska, mogłem wrzucic i te z samolotem .Lepiej widac kształt części przedniej .

PS. A jakby jeszcze Ci sie zasobniki myliły wystarczy spojrzec na przednią częśc-opisane są [ były ] literkami R, D , ew. B, N ale to nie Nasze i nie ten typ.

Najlpiej na zdjęciach z samolotami w eksploatacji -bo te muzealne to już nic nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D... R... ja tam nie wiem i sie nie znam :P ale model jest rewelacyjny i temu nikt nie zaprzeczy, nawet jeśli ktoś dokopie się do niedociągnięć, to ludzie to jest zts Gratulacje świetnego miga , a że przejrzałem twoje wcześniejsze galerie to musze przyznać ze moim skromnym zdaniem jednego z twoich lepszych

p.s. nawet nie śmiem porównywać mojego modelu z twoim, powiem tylko :" a więc tak to powinno wyglądać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze lotnictwo było piękne, jest piękne i mam nadzieję, że takie pozostanie... No, a model... No właśnie gdzie on jest?! Bo oryginał, na którym Kolega się wzorował już widzieliśmy .

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - tak patrzę na Twoje Tematy i zaczynam się zatanawiać czy nie włączyć do regulaminu Nagrody Organizatorów za najdłuższe Topiki - w Warsztacie wygrałeś a i w Galerii się wysuwasz na prowadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję chłopaki

 

Dodam jeszcze garść nowych zdjęć wydaję się ,że znacznie lepszych /mam nadzieje ,że nie jest to niezgodne z regulaminem i proszę o ich dołączenie do pierwszego postu ,jeśli jest to mozliwe to może moderacja by tak uczyniła

 

dsc07788a.jpg

dsc07792z.jpg

dsc07793c.jpg

dsc07794j.jpg

dsc07796r.jpg

dsc07798w.jpg

dsc07800r.jpg

dsc07801a.jpg

dsc07803vq.jpg

dsc07804g.jpg

dsc07805fy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.