Skocz do zawartości

[Standard] Pantera, Su-20R z 7PLBR-Powidz


Turo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie fakt przełożenia czasu mogło by być ciężko ze skończeniem modelu . Generalnie, zadowolony jestem z ukończenia modelu w terminie. Sam model wyszedł jak wyszedł, sporo "operacji" robiłem w praktyce pierwszy raz , z lepszymi bądź gorszymi skutkami, ale to pozostawiam już Waszej ocenie:

 

img7220mw.jpg

 

img7223r.jpg

 

img7230n.jpg

 

img7231d.jpg

 

beznazwy1sau.jpg

 

img7244g.jpg

 

img7241ai.jpg

 

img7238hy.jpg

 

img7240r.jpg

 

Warsztat: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=172&t=30191

 

EDIT. Kilka dodatkowych zdjęć po poprawie okropnej wpadki ;/ - godzina 23:57

 

img7250ji.jpg

 

img7251n.jpg

 

img7252ez.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a czemu mamy na samolocie nielegalne szachownice? A jedną oderwaną?

 

Wydaje mi się że jeżeli chodzi o lewą stronę kadłuba oraz lewe skrzydło a dokładniej szachownice to mi brak słów...... , dzięki za uwagę.

Co do prawej strony i "oderwanej" szachownicy, faktycznie jest takie złudzenie, szachownica generalnie trzyma się wlotu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowy układ pól jest na kadłubie z lewej strony i na jednym ze skrzydeł. Oderwanie natomiast na kadłubie z lewej strony.

Model w standardzie może się podobać, ale szachownicy należy się większa uwaga i troska , i to tym bardziej, że jacyś faceci nie znający się na historii lotnictwa jakiś czas temu ją kopnęli... I tak do dziś leży biedaczka na boku

 

Aha, widzę, że już odpisałeś w międzyczasie. W porządku, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownice są już poprawione, za pierwszym razem układ szachownic był poprawny co widać na zdjęciach w warsztacie. Niestety dzisiaj kalkomanie kilkukrotnie mi się odrywały (podczas innych prac na modelu) i efekt widać na zdjęciach wyżej . Dodałem kilka zdjęć po szybkiej poprawie szachownic, czy taka edycja się liczy jeszcze ? nie wiem dlatego pozostawiłem też zdjęcia błędami . Jeszcze raz dzięki za uwagę i również pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O kwestiach merytorycznych się nie wypowiem, ocenie jedynie technikalia i estetykę wykonania. Jest nieźle. Podoba mi się, że pokusiłeś się o samolot w polskich barwach.

 

To co trochę szpeci Twój model to dość gruba powierzchnia lakiernicza i niezbyt ładnie wymalowana owiewka. Szkoda również, że nie pokusiłeś się o nieco wnikliwszą pracę nad liniami podziału, które nie wszędzie równomiernie przyjęły wash. Szkoda tym bardziej, że ślady eksploatacji nie wyglądają źle i myślę, że nieźle by współgrały z dobrze położonym washem.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.