Skocz do zawartości

marek d - who is that?


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Na imię mam Marek, sklejam od zawsze plastyk, karton mi nie przypasował. Kiedyś sklejałem wszystko co wpadło w łapy by wreszcie skupić się na lotnictwie w skali 1/72.

Lata osiemdziesiąte ub. wieku- to była radosna twórczość, model powstawał w trzy dni, kalkomanie na matową farbę , bez werniksów! Malowane pędzlem. Kilka zachowało się do dziś i straszą na półce

ZhHT1Gb.jpg

PlLjzjW.jpg

jUDeM5m.jpg

Na przełomie wieków pokochałem małe czołgusie, kilka się zachowało:

w7hX48u.jpg

btxNSsq.jpg

W roku 2007 wróciłem do lotnictwa, tym razem w skali 1/48 z postanowieniem że te mają być znacznie lepsze. ;o)

Na pierwszy ogień poszedł Hayate Tamiyii, stary model trzeba było przeryć linie:

XiJSNSP.jpg

jako drugi znów stare Zero Hasegawy, przeryte linie, znowu wyszły caniony

xq6mvEx.jpg

...i w kolejności jak powstawały:

D-520 Tamiya:

gUc2Wdm.jpg

MiG- 3 ICM:

rpEsoPP.jpg

Emil Tamiya

EEH42Su.jpg

109 F ICM:

eaA5rMV.jpg

MC- 202 Hasegawa:

AhBm50Q.jpg

KW2bsUZ.jpg

P-51D Tamiya:

jS5lWaR.jpg

NJrJE0f.jpg

P-40E Hasegawa

zHYxe9j.jpg

Hurricane mk I Hasegawa:

LrEnyvk.jpg

Ła 5FN Zvezda:

acLYndY.jpg

Mustang mk III Tamiya:

atR4auz.jpg

P-51 D/ ICM:

ZH5PlIg.jpg

T9J6s0w.jpg

....jak widać, model życia ciągle przede mną. Może zdążę.

Edytowane przez Gość
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała kolekcja bardzo ładna, choć P-40 to dla mnie zdecydowany numer jeden. Jego galerię mam w ulubionych jako doraźny zastrzyk motywacji, gdy po raz kolejny nie wychodzi mi coś w malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż jestem całym sercem z Mustangami, to z Twoich prac największe jak do tej pory wrażenie zrobiła na mnie ta Hasegawowska P-40-tka.

 

Gratuluję zacnej kolekcji.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kolekcja.

Nie będę oryginalny i powiem że dla mnie P-40 to jest Twój numer jeden.

Tak patrzę i zastanawiam się, jak możesz powiedzieć, że nie masz czego wystawić na konkursie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

Pamiętasz jakie kolorki brałeś do Ła? Zgłębiam to zagadnienie...

...moje kolorki: góra-MM 1740 i H 27, dół - H 89+ biały w proporcji....aż uznałem że jest dobrze. Oczywiście olejne emalie. Dlaczego tak - tzw. autentyki różnych producentów znacznie się różnią od siebie. Prześledziłem wiele relacji, najciekawsze znalazłem na forach francuzkich - budują wiele jaków. To był mój subiektywny wybór, ale ja ortodoksem nie jestem. Wkrótce wrócę do tematu.

.

Tak patrzę i zastanawiam się, jak możesz powiedzieć, że nie masz czego wystawić na konkursie?

Grzegorzu- wolę przejechać 200 km i oglądać Twoje. Przecież to te moje modeliki mają tylko kabinki trochę wzbogacone gotowcami.

 

Muszę znów zrobić coś brzydkiego, bo wszyscy tylko P-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 7 months later...
  • 9 months later...
  • 8 months later...
  • 11 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Rozumiem, że jedna fotografia i to od d... tyłu strony to świadoma prowokacja artystyczna.

Czy gdzieś można zobaczyć jakąś bardziej godną i obszerną prezentację oraz poznać refluksje Twórcy o twoŻywie?

 

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja? Tak wyszło.  Nie jestem ekstrawaganckim artystą.  😎

Na forum jest skromna galeria z kiepawymi fotkami. Nie mogłem się dogadać z aparatem.

Skromny warsztat jest w innym miejscu.  Komentowałeś na BM.

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.