Skocz do zawartości

jawkers - Ciężarówki, samoloty itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Moja przygoda z modelami zaczęła się na początku lat 80 (nie pamiętam dokładnego roku), kiedy to od Chrzestnej dostawałem na różne okazje modele. Jako że miałem ok 3-4 lat to modele te sklejał mi Tata. Wyglądało to tak, że skleił model, następnie nałożył kalki i na nitkach podwieszone pod sufitem wisiały min. 3 lub 4 sztuki "Łosia", "Jak" który miał na skrzydłach gwiazdy i jeszcze jeden model, pamiętam tylko że była to mały samolocik wielkością dorównujący Wildze.

Następny etap to szkoła podstawowa, razem z tata sklejaliśmy modele i dawaliśmy do pomalowania koledze, który w klubie "Pasja" w Żywcu nakładał farbę oraz kalki. Za malowanie płaciłem mu 20.000 zł, takie to było drogie hobby. Jako że nie miałem żadnego pojęcia o modelarstwie a tym bardziej funduszy a internet wtedy jeszcze w Polsce dopiero raczkował, nie miałem dostępu do żadnych książek, czasopism. Wtedy na szafce miałem sklejonego plastikowego F-16, Mi-24, Miga 29, Tornado, 2 Harriery USS Saratoga, SU 27, Tygrysa i Pumę którą kupiłem od kolegi. Spodobała mi się, ponieważ miała składane podwozie. Znowu na jakiś czas zapomniałem o modelarstwie.

Trzeci etap, któregoś dnia, przechodziłem koło kiosku Ruchu i na wystawie był Mały Modelarz z Dar Pomorza. Pomyślałem że spróbuję taki model złożyć w całość. Gdy ukończyłem Dar Pomorza, były jeszcze F-18, ORP Orzeł, Hawker hurricane, Sopwith F.1 CAMEL i Alien - Caterpillar P-5000. Następnie postanowiłem skleić model plastikowy HH - 53C. Pamiętam jak kilka razy dziennie pociskałem na CPN by napompować koło z samochodu które służyło mi jako kompresor. Tak na dobre plastiki zagościły w moim życiu.

W dzisiejszych czasach w erze internetu zdobyć jakieś informacje na temat jakiegoś konkretnego typu, modelu, samochdu lub samolotu to żaden problem.

To tyle o mnie.

 

Moja pierwsza próba, jak to jest coś zbudować. Roboty dużo a efekt żaden.

Galeria

FQN4R2X.jpg

 

HH 53c Jolly Green Giant Italeri 1:72

Galeria

BlFgIVk.jpg

 

FA-18 Hornet Italeri 1:72

Warsztat

Galeria

CrcOEeq.jpg

 

u9rHWFP.jpg

 

B-52 Stratofortress 1:72 Italeri

Warsztat

Galeria

bO64yl8.jpg

 

iPH4sqK.jpg

 

Subaru Impreza WRC 03 Heller 1:24

Warsztat

Galeria

HqtP0fu.jpg

 

Western Star LA Fire Dept Recovery Truck Italeri 1:24

Warsztat

Galeria

YL5XH9r.jpg

 

Volvo FH-12 Yamaha Racing Team World Champion 2004 Italeri 1:24

Warsztat

Galeria

OlXOBCA.jpg

 

MPBOo8d.jpg

 

Scania R144L Italeri 1:24

Warsztat

Galeria

tmMqgqJ.jpg

 

Oe9hGnE.jpg

 

DNFOWOL.jpg

 

Ford T 1910 1:16 Lindberg

Warsztat

Galeria

3q3eLVd.jpg

 

OOTKoL4.jpg

 

Opel Blitz fire Italeri 1:24

Warsztat

Vftof8G.jpg

 

M1 A1 Abrams 1:35 Italeri

Warsztat

Galeria

CCCcM2D.jpg

 

oxLDX1f.jpg

 

Panzerkampfwagen II Ausf C 1:35 Tamiya

Warsztat

Galeria

gdhH4t9.jpg

 

Zbudowałem jeszcze F-18 Tigermeet, ale fotosik trwale usunął moje zdjęcia z mojego konta, które były pokazane na forum. Model jest u mojego Taty więc przy najbliższej okazji cyknę kilka zdjęć.

Jeszcze mam niedokończony model schronu.

 

PS.

Jak będzie więcej czasu, to postaram się na bieżąco uzupełniać zdjęcia które poznikały z moich relacji, a wtedy powklejam linki z relacji pod każdym zdjęciem.

 

Grumman F-14A Tomcat plus 1:72 - Kitech

Warsztat

Galeria

Abwbcvf.jpg

 

Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24

Warsztat

Galeria

M7IT7HJ.jpg

 

Samobieżna Wyrzutnia Rakiet 2P25 (SA-6) Trumpeter 1:35

Warsztat

Galeria

tLS09U1.jpg

 

pclb7jX.jpg

 

eoXmSv5.jpg

 

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35

Warsztat

Galeria

ImLMis9.jpg

 

7GjPj4f.jpg

 

QlAfEen.jpg

 

BbE4i0k.jpg

 

Mini Cooper, Tamiya 1:24

Warsztat

Galeria

JYlZyIb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.