Skocz do zawartości

KRL - lotnictwo i nie tylko.


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ już kilka modeli powstało w moim skromnym warsztacie podczas mojej bardzo krótkiej jak na razie przygody modelarskiej.

Nadszedł czas na małe portfolio.

 

Moje zainteresowania modelarskie w zasadzie są znacznie szersze niż to co znajdzie się w portfolio jednak od czegoś trzeba zacząć.

Na początek Współczesne samoloty bojowe w skali 1:32 jest to ta część sztuki modelarskiej która interesuje mnie najbardziej w przyszłości pewnie pojawią się jeszcze motocykle- wyścigowe i w modele łodzi podwodnych.

 

Moje modelarskie początki to czysty przypadek i spotkanie z kolegą który modelarstwem zajmuje się już blisko 40 lat.

Skala 1:72 czy 1:48 wydaje mi się do dziś dnia zbyt wymagająca od początku jedno było jasne celuję w 1:32.

 

Pierwszy model który wykonałem to MiG-29UB początki były dość trudne – model sklejony nie szpachlowany choć oczywiście starałem się wyszlifować wszelkie niedoskonałości o liniach podziału jeszcze nie myślałem wiedziałem że są coś tam starałem się pobrudzić coś pomazać i wyszło jak wyszło.

 

MiG-29UB Revell 1:32

 

P3220386_zpsgeed1cim.jpg

 

W kolejnym kroku postanowiłem odwzorować samolot jaki widziałem na własne oczy podczas praktyk jakie odbyłem w jednej z firm zajmującej się remontami.

Miał być to samolot wyblakły z kolorami na których widać oznaki kredowania powłoki itd.

Wyszło jak wyszło:

 

F-4 Phantom II Revell 1:32

 

P3280441_zpsd1pevuvx.jpg

 

Skala pozostała choć wielkość modeli na krótki czas zdecydowanie zmieniła że się. Zmieniał się także dość mocno kwestia warsztatowa zacząłem zdecydowanie bardzie zwracać uwagę na sklejanie i późniejsze dopracowanie powierzchni od tego modelu rozpocząłem szpachlowanie. Przyszedł też czas na próby post-shadingu niestety nie do końca udane i tak powstał

 

F-104 Hasegawa 1:32

 

IMAG1491_zps2nsmhqxz.jpg

 

Na krótki czas pozostawiłem skalę 1:32 by spróbować sił z 1:48 jednak szybko zaniechałem tych praktyk.

 

Su-27 Academy 1:48

 

IMAG1656_zpsqhztlud6.jpg

 

F-22 Italieri 1:48

 

IMAG1421_zps4w9mtvom.jpg

 

Powrót do skali 1:32 wiązał się z pewnymi postanowieniami.

 

Pierwsze postanowienie to nauka wash’a i tak powstał MiG-21MF Trumpeter 1:32

 

IMAG1802_zpsdhe7xdxb.jpg

Kolejny krok to próby cieniowania i nauka wykonywania dysz silników odrzutowych.

 

Na warsztat koleiny raz trafił MiG-29UB. Revell 1:32

 

IMAG1923_zpsuacrsqet.jpg

 

W końcu przyszedł czas na nieco ambitniejszy model i na stole pojawił się F-14D Trumpeter 1:32

 

IMAG21241_zps5h7pnc56.jpg

 

F-18 Trumpeter 1:32

 

IMAG23601_zps6glzk8za.jpg

 

Kolejny model to MiG-23MF Trumpeter 1:32 który na moich półkach pojawi się jeszcze w kilku egzemplarzach.

 

IMAG2520_zpsyzqksjwx.jpg

 

Teraz coś większego kalibru.

 

Su-27UB Trumpeter 1:32

 

IMAG2699_zpsbyfy1tdi.jpg

 

Przyznam że przyszedł moment zmęczenia wersjami z kamuflażem z pudełka i postanowiłem wziąć się za eksperyment wykonania czegoś od początku do końca ręcznie.

Tornado Tigermeet Revell 1:32 nadawał się do tego idealnie .

 

W trakcie prac:

IMAG2876_zpsfztyciqa.jpg

Efekt końcowy:

IMAG2962_zpshzdmkn57.jpg

 

Kolejnym krokiem w poznawaniu technik modelarskich była SUFA.

 

F-16I Academy 1:32

 

IMAG3113_zpszvuuzxlo.jpg

IMAG3168_zpsjwcfbnuq.jpg

 

Pierwsza próba budowy modelu z otwartą kabiną a w zasadzie kabinami.

 

F-4J Tamiya 1:32

 

IMAG3396_zpsanavtbgz.jpg DSC34108_zpsok8cgut1.jpg

 

Dla mnie przełomowy projekt Su-25UB Trumpeter 1:32 kamuflaż na tym modelu wykonywałem prawie w całości dwa razy. Nauka odtwarzania linii podziału mało mnie nie zabiła.

 

W końcowym efekcie postawiłem model prezentuje się tak:

 

IMAG3745_zpsh7szy4fy.jpg

Spróbowałem także przejść na drugą stronę mocy i wykonać coś zdecydowanie bardziej zniszczonego:

 

MiG-17PF Trumpeter 1:32

IMAG3631_zpsoykqmdbv.jpg

 

Kolejny model to F-15. Tamiya 1:32

 

IMAG3836_zpsrsbhn4e2.jpg SL703876_zpsiarjmlx0.jpg

Kolejne modele to w mojej opinii kolejne postępy.

 

MiG-23MF Trumpeter 1:32

 

IMAG4135_zpsjojmwhx1.jpg

 

F-8E Trumpeter 1:32

 

IMAG4658_zpsq66o6oyk.jpg

Jeden z moich ulubionych modeli

 

BAC Lightning Trumpeter 1:32

 

IMAG4973_zpsfeolxwbo.jpg

 

Jeżeli Lightning jest jednym z ulubionych to kolejny także:

 

Su-27 Trumpeter 1:32

 

IMAG5557_zpsljusbqco.jpg

Po tym modelu postawiłem grubą kreskę i podjąłem decyzję o wykonaniu większości modeli kolejny raz starając się poprawić to co zrobiłem poprzednio.

 

F-4J Tamiya 1:32

 

IMGP5818_zps3o4iuhev.jpg

 

F-14D Trumpeter 1:32

 

IMGP5407_zpsbw84rbs6.jpg

 

Jeden z najtrudniejszych projektów jakie zrealizowałem

 

A-6A Intruder Trumpeter 1:32

 

IMGP6482_zpsvzltmglq.jpg

 

F-16D, F-16C Academy 1:32

 

IMGP6706_zpseiowsnoa.jpg IMGP6719_zpsohrapca3.jpg

 

F4J Phantom II Tamiya 1:32

 

IMGP6846_zpswfzu1sls.jpg IMGP6816_zpsrpozersn.jpg

 

Na koniec mój pierwszy wiatraczek Mi-24 Trumpeter 1:35 udający wersję D

 

 

IMGP7251_zpsj7jcdrmo.jpgIMGP7229_zpsdw8vcxdr.jpg

 

 

Tym czasem to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem czy mogę i powinienem się wypowiadać, bo jestem zdecydowanie mniej doświadczonym modelarzem, ale chciałem tylko wyrazić zachwyt i pogratulować kolekcji. Świetny warsztat i technika. Naprawdę gratuluję i zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkim pasjonatem lotnictwa nie jestem ale ta kolekcja robi wrażenie

Obawiam się tylko że przy tym tempie budowy takich "miniaturek" musisz szybko pomyśleć o postawieniu lub wydzierżawieniu jakiejś hali wystawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Padło już pytanie "Jak żyć" ja muszę pytać "Jak zwolnić" w domu wszystkie półki zajęte część modeli przebywa na gościnnych występach u syna a i w biurze w pracy już mi zwracają uwagę że z tą ekspozycją modeli w pracy przesadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.... Gdybym kupował te produkty najlepiej w tonach to faktycznie byliby zadowoleni może nawet dostalbym jakiś dodatek do pensji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE podziękowania wszystkim mam nadzieję podnosić poziom swoich kolejnych modeli - gdyby nie problem ze wzrokiem już bym coś pewnie dłubał tym bardziej że planuję wyjazd do Inowrocławia a mój model wystawowy jeszcze w pudełku.

 

Niemniej jednak cieszę się że moje prace oceniacie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Pozwolę sobie dodać fotki modeli które wykonałem ostatnio lub wcześniej a nie znalazły się w moim portfolio.

 

F-16 Tigers Academy 1:32

 

IMGP7739_zpstrmscpln.jpg

 

Mirage IIIC Italieri 1:32

 

IMGP7462_zpsk976r6fk.jpg

 

 

Edytowane przez KRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, wiem że nie wypada ale i ja jestem zadowolony z tego jak wyszła ta 18'ka cieszy oko i już powoli zapomniam o walce z żywicami.

Grzesiu, mam nadzieję że i na żywo przypadnie ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dziś porządki na półkach z modelami i zorientowałem się że w portfolio brak jednego z moich MiG-ów-21MF Trumpeter 1:32.

Model wykonałem kilka miesięcy temu.

 

IMGP8054_zpsbkgzav01.jpgIMGP8031_zpssvzyqxnh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym coś TAKIEGO znaleźć na półce :-)

 

 

 

Widzę tylko jedno wyjście, zakup pudełka kilka dni roboty (przyjemnej) i na półkę stawiasz sobie MF'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym coś TAKIEGO znaleźć na półce :-)

 

 

 

Widzę tylko jedno wyjście, zakup pudełka kilka dni roboty (przyjemnej) i na półkę stawiasz sobie MF'a

 

A masz jakiś szybki sposób na transfer umiejętności...

 

Model PIĘKNY i jak prawdziwy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie - nie będę udawał że nie jestem zaskoczony rezystywnym odbiorem. Umieściłem galerie tego modelu na innym forum i mimo że odwiedziło ją naprawdę sporo osób komentarzy zero - więc myślałem że eweidentnie model nie przypadł nikomu do gustu.

 

 

Zrobiłem kilka fotek to może wkleję później galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.