Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/3 Ausf.D "Jaś" - AFV 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

W projekcie wystartowałem z jednym z najbardziej zagadkowych pojazdów Powstania Warszawskeigo. Do dziś pozostaje kilka nierostrzygniętych kwestii dotyczących wersji jak i malownaia pojazdu. Jedni twierdzą że jest to 251/1 z prowizorycznie zamontowanym zestawem radiostacji, inni że to wersja 251/3, która jednak nie posiada charakterystycznych mocowań anten. Kolejną niewiadomą jest malowanie. W kilku pracach przewija się wątek kamuflażu z zielonych mazów bądź też punktów, na innych zdjeciach jest on jednak praktycznie nie widoczny. W mojej osobistej opinii kamo nie występuje, a widoczne palmy pochodzą z ochlapania pojazdu jakąś (prawdopodobnie tłustą) substancją. Te kewstie niech rozstrzygnie historia i może kiedyś doczekamy się ostatecznego wyjaśnienia tych zagadnień.

 

Teraz o samym modelu. Model AFV jest przyjemny w monatżu i nie nastręczna wielu problemów. Jedynym mankamentem jest spasowanie górnej i dolnej część kadłuba. Model starałem się wykonać najlepiej jak umiałem, jednak pozostał niedosyt z braku wykonania uszkodzenia na lewej burcie w okolicach bocznych schowków pomimo faktu, iż przeglądałem zdjęcia tysiące razy. Zauważyłem to dopiero po pomalowaniu modelu.

Figurki pochodzą z dwóch zestawów. Część to przeróbka niemieckich żołniezy, a jedna to francuski partyzant.

Model dostał skromną podstawkę pozbawioną wyposażenia, aby nie odciągać uwagi od modelu.

 

Zapraszam zatem do zdjęć - tak wyglądał oryginał:

 

rsz_warsaw_uprising_-_captured_sdkfz_251_1944.jpg

 

i prawdopodobny wygląd w kolorach:

 

rsz_wwwpinterestcom.jpg

 

a tak prezentuje się model:

 

DSCF5985.JPG

 

DSCF5986.JPG

 

DSCF5988.JPG

 

DSCF5994.JPG

 

DSCF6005.JPG

 

DSCF5992.JPG

 

DSCF5995.JPG

 

DSCF5996.JPG

 

DSCF5997.JPG

 

DSCF5998.JPG

 

DSCF6003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim. Uczucie bycia choć chwilę na stronie głównej to fajna sprawa, choć zapewne temat modelu jak i okazja trochę temu sprzyjały. Jednak i wśród osób które tutaj się wpisały jest wielu które na to też zasługują. Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.