Skocz do zawartości

HUNT II - 1/72


A51

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, ze chetnie ogladacie i czekacie na efekty. Jednak samotne skrobanie jest malo ciekawe. Mam gotowe w stanie surowym ostatnie 2 kadluby i nie wiem czy je wam pokazac. Po za tym jezeli bedzie zaiteresowanie bede skolny na sesje wiosenna przygotowac pare okretow POLSKIEJ WARYNARKI WOJENNEJ. Nie jest tez tajemnica, ze wykonane kadluby beda kopiowane i oferowane dla modelarzy, ktorzy maja chec bawic sie w tej skali w modele kierowane. Na modele stacjonarne sa troche wielkie.

Chce sie ograniczac do jednostek II wojny i wielkoscia miedzy duzym scigaczem, a nieszczycielem. Na razie kolega BALROG aktywnie mi pomaga, by dokumentacja opracowywanych modeli byla na wysokim poziomie.

 

Jak macie jakies propozycje jestem otwarty na kreatywna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie w tym roku kadluby niszczycieli, dokladniej niszczyciela i torpedowca. Mam juz w trakcie koncowej obrobki kadlub scigacza artyleryjskiego, ale ten bedzie pokazany jak dostanie lakier.

Milego ogladania, no i moze ma ktos jakies uwagi ?

 

Zabawe w odgadniecie co to za okrety mozemy kontynuowac.

 

KADLUBY.jpg

KADLUBY-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe to na 1000% T-11 czyli Elbling pierwszej generacji

Proponuje jeszcze T12 czyli ten sam ale ze stewą atlantycką

 

to drugie to jakiś brytol ale tu się już nie popisze choć podejrzewam klasę L/M i w tym przypadku zgaduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin moze wiesz gdzie we Wroclawiu mozna poplywac, bywam u rodziny w tym miescie, wiec mozna by zrobic na wiosne sesje zdjeciowa we Wroclawiu. Przyjemne z pozytecznym.

No i BALROG ma jak zawsze racje, gdzie musze dodac, ze jego pomysl na zrobienie rowniez PIORUNA przeszlo jednoglosnie. Bedzie w sesji wiosennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin moze wiesz gdzie we Wroclawiu mozna poplywac, bywam u rodziny w tym miescie, wiec mozna by zrobic na wiosne sesje zdjeciowa we Wroclawiu. Przyjemne z pozytecznym.

No i BALROG ma jak zawsze racje, gdzie musze dodac, ze jego pomysl na zrobienie rowniez PIORUNA przeszlo jednoglosnie. Bedzie w sesji wiosennej.

 

 

zaraz zaraz tamto wielkie to Orkan ??

mówiłeś że będziesz go dopiero robił a nie że masz już zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin moze wiesz gdzie we Wroclawiu mozna poplywac, bywam u rodziny w tym miescie, wiec mozna by zrobic na wiosne sesje zdjeciowa we Wroclawiu. Przyjemne z pozytecznym.

 

Tutaj - bardzo fajne przyjemne miejsce...

https://maps.google.pl/maps?q=wroc%C5%82aw+mapa&ie=UTF8&ll=51.120273,17.054847&spn=0.004317,0.011362&oe=utf-8&client=firefox-a&hnear=Wroc%C5%82aw,+Wojew%C3%B3dztwo+dolno%C5%9Bl%C4%85skie&gl=pl&t=m&z=17

 

lub tutaj - blisko mojego kwaterunku - bardziej na uboczu miasta ale też fajnie...

https://maps.google.pl/maps?q=wroc%C5%82aw+mapa&ie=UTF8&ll=51.14976,17.080361&spn=0.004314,0.011362&oe=utf-8&client=firefox-a&hnear=Wroc%C5%82aw,+Wojew%C3%B3dztwo+dolno%C5%9Bl%C4%85skie&gl=pl&t=m&z=17

 

Starą gościnnością, oczywiście zapraszam na przy okazji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ORKAN i ma 150 cm - kawalek okretu - tak jak wspomnialem PIORUN tez bedzie po rozmowie z toba.

 

No i za zaproszenie na Soltysowice pieknie dziekuje . Bylem tam w wojsku.

Bedziemy musieli sie zgadac na wiosne. Teraz trzeba intensywnej pracy zeby bylo co puszczac.

 

Milej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stocznia zasowa na pelnych obrotach i mamy ostatni kadlub gotowy pod forme ostatnie szlifowanie i drobne poprawki, ale jest w 95% gotowy.

Zdjecia pokaze wam moze jutro jak bede mial chwile wolna.

No i tu ogromna prosba !

Wspomniany KADLUB to Grey Goose - angielski scigacz artyleryjski postrach dla S-100. Dokumentacja jaka posiadam pozwolila na zrobienie prawidlowego kadluba. Nadbudowki jeszcze, ale detali to juz nie wyczaruje. Moze ktos jest w stanie cos POMOC ???

bede bardzo zobowiazany.

 

OKRETY w produkcji:

HUNT II ( Slazak )

Z36 NARVIK

T22

T12

Orkan ( angieski M-klasse )

PC553

Grey Goose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje - napewno skorzystam z tej opcji. Gdzie wiele czesci wyposazenia jednak sie powtarza i to pomaga przy takiej seryjnej pracy.

 

 

 

OKRETY (skala 1/72) w produkcji:

HUNT II ( Slazak )

Z36 NARVIK

T22

T12

Orkan ( angieski M-klasse )

PC553

Grey Goose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Troche przymarlo, bo mialem troche innych zajec, teraz po ukonczeniu oprogramowania naszej nowej maszyny pokaze wam drobny przedsmak moich dalszych poczynan.

Tak jak orginal jest drewniana.

DSC_0940w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na razie tak obiektywnie, to nic nie widac

Jest to zwiazane z ciaglym brakiem czasu. Teraz walcze z modelami Stara ( skala 1/87 ), jakie bede prezentowal w Piotrkowie na wystawie.

Ala powoli zatrudniam ciezki sprzet do roboty przy modelach okretow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tu dalsze proby. Tym razem lodz motorowa z PC533 ( 1/72 ). Nawet test nautyczny w garnku sie udal, jednak w tej skali nie da sie zamontowac napedu.

Mam juz odpowiednie farby tak ze w weekend powinna otrzymac malowanie.

IMG_boat01.jpg

IMG_boat02.jpg

 

Teraz uciesza sie modelarze w skali 1/144 poniewaz ze wzgledow oszczednosciowych proby nad nowym wykonaniem kadluba PC533 odbedzie sie w tej skali. Zdjecia jak tylko zostanie zlozony.

 

Milego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powoli zaczynam byc zadowolony z wygladu kadluba PC533 i wydaje mi sie, ze mozna go pokazac. Pozostale kadluby tez zostana wykonane ta technologia. Jedna zasada jest pewna - modelarstwo uczy cierpliwosci. Jak sie chce zeby cos uczciwie wygladalo, to CIERPLIWOSC jest podstawa.

Technologie robienia kadlubow mamy wzglednie opanowana i moge zaproponowac wykonywanie kaglubow na zamowienie, detale z tym zwiazane i pytania prosze kierowac na adres: biuro@adam-modellbau.com

 

no i milego ogladania, komentarze mile widziane PC533-%20czesc%20dziobowa.jpg

PC533-kadlub%20lewa%20strona.jpg

PC533-kadlub%20prawa%20strona.jpg

 

Pokazany kadlub jest w skali 1/72 przerowadzone proby wykazaly, ze mozemy bez problemu wykonac kadlub w skali 1/144 - wiem ze sporo modelarzy wykonuje w tej skali modele i taki bylby rodzynkiem w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Napisano (edytowane)

Hallo -troche mialem przerwy w dzialaniach moddelarskich. Mam duza nadzieje, ze teraz juz bedzie sie jechalo wszystko do przodu.

wspominac nie ma co. Poczatki byly trudne i jak juz wielu modelarzy napisalo jest zabawa dla cierpliwych ( co nagle to po ... ).

Kadlub T-22 przeszedl powazny przeszczep w mojej klinice. Partia dziobowa i rufa zostaly amputowane i zastapione pozadnymi elemntami - operacja sie udala i prace przy kadlubie ida dalej.

https://www.dropbox.com/s/n4vtnstblx9uwrk/f_t22-vorne_1200x600px.jpg

https://www.dropbox.com/s/t85ffce0lydsaxg/f_t22-hinten_1200x600px.jpg

do gotowyh wzorcow kadlubow jak PC-533 doszedl tez zrobiony od nowa kadlub HMS GREY GOOSE

https://www.dropbox.com/s/3quvasvnz5p1s9g/f_pc553_1200x600px.jpg

https://www.dropbox.com/s/gtrye617f4hlzci/f_greygoose_1200x600px.jpg

no zeby troche ulatwic sobie kontrole jakosci kadlubow - postanowilismy z synem zrobic serie dla moddelarzy-kartonowych w skali 1/200. co mozna ogladac na naszej stronie internetowej.

milego ogladania i mam nadzieje, ze ktos trzyma kciuki i wspiera moralnie nasza walke. Liste gotowych kostrukcji kadlubow moge umiescic gdy bedzie tym zaiteresowanie. Tak na zakonczenie to mam gotowy i czaka na zdjecie niszczyciel - typu HUNT II, oraz typ MATSU.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiescil mi moj chlopak zdjecia na naszym serwerze, tak to wyglada.

f_t22-vorne_800x400px.jpg

 

f_t22-hinten_800x400px.jpg

 

f_pc553_800x400px.jpg

 

f_greygoose_800x400px.jpg

 

oczywiscie wszystli kadluby w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.