Skocz do zawartości

Drobnicowiec M/S Franciszek Zubrzycki, model R/C 1:200


Jacek Kempiński

Rekomendowane odpowiedzi

.Przymiarka do wykonania podnoszonych pokryw ładowni . Z materiałów jakie dostałem od forumowicza z Kogi wykonuję podnoszone pokrywy . Musiałem z oryginału uprościć do mojego użytku .Nie będą wierną kopią ale zasada będzie zachowana . Czeka mnie długa żmudna praca przymiarkowo - poprawkowa . Na razie jedno przęsło działa

P1040938.jpg

P1040937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Po 6 prototypach udało się wreszcie skonfigurować otwieranie pokryw . Jeszcze co prawda niektóre gdzieś zahaczają i nie domykają się ale to jest drobnostka .Teraz muszę dopasować prowadnice do trzeciego panelu aby podnosił się sam . Do tego celu mam taką krzywke .

rN5hh2Y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dziękuję . Widzę że mnie ktoś podgląda i nie znudziło się . Jest to praca na parę lat . Wszystko trzeba samemu doświadczalnie wypróbować bo nie ma wzorca  a i tedz wziąłem sie za skrzynie biegów do Lotusa bo dojrzał temat i go realizuje . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

To jest końcowa galeria silnika RND - 106 .Można powiedzieć że silnik RND-106 jest zakończony . Wzorowałem się na zdjęciach i rysunku tego silnika .Silnik ten był zainstalowany w tym statku .. Produkowany przez HCP na licencji SULZER . Oryginalne malowanie to kolor zielony całościowo ze względu że mnie się to nie podobało pomalowałem go w kolorach żółty o rurowanie , pomosty popiel a obudowa i detale niebiesko . W kadłubie silnika znajduje się przekładnia 1:4 . Odwzorowałem go może w 70% .Myślę że silnik jest gotowy do zamontowania .A jak się podoba to życie zweryfikuje .

P1050263.jpga.jpg

P1050264.jpga.jpg

P1050266.jpga.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
W dniu 24.03.2019 o 08:22, Jacek Kempiński napisał:

To jest końcowa galeria silnika RND - 106 .Można powiedzieć że silnik RND-106 jest zakończony . Wzorowałem się na zdjęciach i rysunku tego silnika .Silnik ten był zainstalowany w tym statku .. Produkowany przez HCP na licencji SULZER . Oryginalne malowanie to kolor zielony całościowo ze względu że mnie się to nie podobało pomalowałem go w kolorach żółty o rurowanie , pomosty popiel a obudowa i detale niebiesko . W kadłubie silnika znajduje się przekładnia 1:4 . Odwzorowałem go może w 70% .Myślę że silnik jest gotowy do zamontowania .A jak się podoba to życie zweryfikuje .

P1050263.jpga.jpg

P1050264.jpga.jpg

P1050266.jpga.jpg

Super budowa 👍!

Podziwiam.

Nie wiem, czy ktoś kojarzy, ale oznaczenie 8RND90 miało w nazwie średnicę tłoka -90 cm.

Miałem z czymś takim do czynienia na praktyce na statku - drobnicowiec M/S "Profesor Mierzejewski".

Tam był właśnie ośmiocylindrowy, wolnoobrotowy 8RND90.

Ciekawym przeżyciem było czyszczenie komory podtłokowej z nagaru, resztek oleju itp. brudu.

Cały tam wchodziłem 🤣.

Skok tłoka tego potwora to ok. 1,5m.

Z innej beczki: kolory rurociągów na statku "przypisane" są do ich przeznaczenia. Jeśli dobrze pamiętam,  to np.: żółte - paliwo, brązowe - olej, ciemno zielone - woda morska itd.

Korpus silnika chyba był seledynowy.

 

Pracujące mechanizmy na modelu robią wrażenie. Zwłaszcza ster strumieniowy i windy kotwiczne.

 

Pozdrawiam,  Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.