Skocz do zawartości

Zima 1918 r w Bobrujsku


p11c

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

22 lutego płk Baszko wylądował swoim samolotem na lotnisku w Bobrujsku zajętym wówczas przez 1 Korpus Polski gen. Dowbora-Muśnickiego.

Zarówno samo wydarzenie jak i samolot, którym latał płk. Baszko oraz okres zimowy bardzo sprzyjają trwającemu aktualnie konkursowi. Nie wiem jaki ostatecznie kształt będzie miał model lub makietka, ale chciałbym ten warsztat zgłosić do konkursu ZIMA. Jeśli to możliwe.

Na początek dam skrzydła które zrobiłem kilka dni temu. Same skrzydła wyszły kiepsko i daje je tylko jako warsztat w jaki sposób je wykonałem bo będę wszystko robił od nowa, ale tą samą metodą ( mam nadzieję, że lepiej ).

Jeśli ktoś chce jakieś zdjęcia to niech piszę śmiało, bo to będzie dość szybki warsztat a nie chcę by mi zarzucono, iż był już dawno wykonany. Będę robił dowolne fotki w dowolnej konfiguracji w jakiej jest aktualnie model.

PS. za chwilę zrobię zdjęcie inboxa, czyli wszystkiego co mam pod ręką, mam nadzieję, że będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A tak uczyłem się robić skrzydła. Przedstawiłem już to na innym forum, ale nie będę miał czasu na kolejną dokumentację.

Zaznaczam, że skrzydła będę robił tą metodą ale zupełnie nowe bo tu mam za bardzo krzywe żebra.

Na początku zrobię szkielet z wyprofilowanej blachy.

BQma1xR.jpg

 

Potem z żyłki 0,14 nakładałem żeberka, w miejscu stójek koło silnika żebra są wzmocnione, podwójne.

Oraz z cienkiej listewki wykonałem natarcie skrzydeł,

4cgGsi1.jpg

 

Na dolnych skrzydłach wycięcie pod blachę w miejscu gondoli silnikowych

YxyUymr.jpg

 

Na to wszystko nakleiłem kawałek papieru do pieczenia.

KiNwp05.jpg

 

Dość trudny etap ale dał mi imitację użebrowania prześwitującą przez półmatowy papier.

E2VG3bb.jpg

 

A od góry skrzydła to wyszło w ten sposób, że po wycięciu odpowiedniego fragmentu mam gołą blachę pod spodem wymagającą tylko oczyszczenia.

tAFuF9Y.jpg

 

Ale jak już wspomniałem troszkę to poprawię i zrobię nowe, bo to tani i szybki sposób zrobienia skrzydła, polecam

gkCBptH.jpg

 

Dziś za to udało mi się zrobić pierwszą przymiarkę do kadłuba.

qnnJBIO.jpg

 

Nie wiem na ile was zaciekawi ten temat, ale na pewno będzie to bardzo szybki temat bo chce go pokazać dzieciakom na wystawie, więc z pośpiechu będą pewne niedociągnięcia.

Więc jak coś to pisać śmiało na bieżąco bo za chwilę będę w następnym etapie. Nowe skrzydła będą jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Ciekawe też jaki to będzie samolot.

_________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

PZL P.1/I - Armahobby 1/72

Bf-109E-4 - Airfix 1/72

Blenheim Mk IV - Airfix + tablica - Yahu 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam samolot nie trudny do odgadnięcia bo dośc charakterystyczny

Sprawdźmy: RBWZ-22 Ilia Muromiec?

Zapowiada się ciekawy projekt. Powodzenia!

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie wiem co budujesz (jakiś samolot), piszesz też bardzo dziwnie. Post pod postem to już pomijam. Na razie temat zamykam, bo to chyba jakieś żarty.

 

Taki warsztat oraz jego forma nijak do formuły przyjętych standardów relacji na naszym forum się nie nadaje!

 

Admin

 

P.S.

Proszę o kontakt w celu wyjaśnienia co i jak chcesz przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, siedzę teraz nad kadłubem i dumam. Jak coś z tego wyjdzie to dam zaraz na forum.

Na początek wybrałem najtrudniejsze elementy : skrzydła i kabinę.

Dziś przyglądam się kabince, tak zamierzam ją robić.

gOeVQ76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz poczekać bo buduję w czasie rzeczywistym. Jak ktoś ma wątpliwości to proszę samemu sprawdzić.

Nie mam pod ręką gazety, ale aktualne zdjęcie postępu prac na tle telewizora. Zresztą jak ktoś chce to w każdej chwili zrobię dowolne zdjęcie aktualnego etapu.

Podkreślam tempo jest zabójcze i nie wiem czy mi się uda, więc bardzo proszę o ewentualną szybką reakcję i o kibicowanie aby mi się udało. Ja jestem prawie cały czas online, więc wszystko można zweryfikować.

deTLsA5.jpg

haXqz4Y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha o to ci chodzi :

Myślałem, że kwestionujesz to, że model jest robiony w czasie rzeczywistym i chcesz np. zdjęcie gotowego modelu. Tak miałem z poprzednią relacją dotyczącą drona z 1915 r.

To będzie Ilia Muromiec lądujący na lotnisku w Bobrujsku wersja S-25

A termin realizacji końcowej samego samolotu to 12 Listopad 2015 r bo wtedy mam wystawę. Więc co kilka godzin będę dawał nowe zdjęcia bo czas zabójczy, dla tego zachęcałem do kibicowania bo strasznie mi potrzebna zachęta.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem z Twoim modelarstwem polega na tym, że jest ono, hmmm..., niszowe, powiedziałbym.

Delikatnie.

Nie mam nic przeciwko takiej zabawie (choć to nie moja bajka), jednak wskazane byłoby żebyś choć pokazał nam co zamierzasz robić.

To nie jest model z gotowego zestawu z pudełka, tylko samoróbka, a do tego specjalizujesz się z modelach lotnictwa, powiedziałbym, dla wielu mało znanego.

W takiej sytuacji wskazane byłoby jakieś zdjęcie choćby jedno, rysunek, tego co zamierzasz zrobić, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja jest, rysunkowa, problem polega w różnorodności wersji. Prawie każdy samolot był inny.

Na szczęście są 2 zdjęcia i tyle tego konkretnie samolotu i kilka innych wersji

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

 

PS.

Jakby kogoś interesowało stan na ten moment. 5 XI 2015 godz 13.53

Zaczyna mnie wciągać ten wyścig z czasem

ErHWzMj.jpg

DupWUFo.jpg

 

A tu pierwsza przymiarka do ogona.

XF0zuon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczyna wciągać ta praca. Z niecierpliwością czekam na koniec, bo temat zaprawdę bardzo oryginalny, a sposób wykonania jeszcze bardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.