Skocz do zawartości

Zima w gospodarstwie czyli Zetor 7211 + pług śnieżny.


oltrans

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Witam was koledzy

Mam mały problem dotyczący samego wstępu do wątku: czy mam osobiście wybierać kategorię specjalne ?

 

Ostatnio wymyśliłem sobie że wystartuję w konkursie z modelem Zetor 7211 +pług śnieżny.Jako iż myślę że mało osób zna się na ciągnikach rolniczych,będę starał zaprezentować razem z warsztatem kilka ważnych cech budowy ciągnika rolniczego.

 

Na początku miał powstać Jakiś amerykański ciągnik sprzęgnięty z pługiem.Lecz ostatecznie wybrałem ciągnik którego producentem była czeska firma Zetor.Ciągnik bardzo często spotykany na polskiej wsi.Model będzie budowany od podstaw z wyjątkiem kół.

Tak mniej więcej wygląda w skali 1:1

108994979_1_644x461_zaczep-zetor-7211-7245-7340-ursus-1014-914-16145-jedrzejow.jpg

257002773_1_644x461_zetor-7211-nie-5320-ursus-mtz-mf-zamosc.jpg

Postanowiłem że najprawdopodobniej wykonam wersję bez kabiny,z napędem na wszystkie koła.

Tak szczerze powiedziawszy nie mam szans na zajęcie jakiegoś wysokiego miejsca w konkursie, aczkolwiek będę się bardzo starał wykonać swój najlepszy model w modelarskiej karierze.

 

Niestety niedawno zaczeła się szkoła i nie za bardzo mam czas na budowę modelu (poza piątkiem i weekendem),ale czasu na jego wykonanie trochę jest więc myślę że się wyrobię.

 

Jak na razie wykonałem cześć przedniego mostu oraz przerobiłem i pomalowałem dwie tyle felgi.

SNB10224.JPG

SNB10223.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pług śnieżny bez kabiny? Przerypana praca.

Gdy ma się do odśnieżenia podwórko i kawałek drogi do gospodarstwa to myślę że nie jest aż tak źle a na pewno lepiej niż machać łopatą

Jeśli starczyło by czasu oraz chęci to zrobię i kabinę

Temat bardzo ciekawy Zdradź jeszcze, w jakiej skali będzie ów maszyna

Pozdrawiam

Buduję maszynę w skali 1:32 aby pasowała do moich innych ciągników

Bez kabiny ich prawie nie ma, za to z kabiną faktycznie dużo.

Szkoda, że nie C-360 4P :(

Żyję w Staszowie w województwie świętokrzyskim gdzie w obrębie ok 20 km ledwie kilka gospodarzy ma inny ciągnik niż c-360,c-330 więc rzygam już gdy go widzę.Gdybym miał odpowiednio duże koła to chętnie zrobił bym ursusa 1634 (bardzo mi się on podoba). Poza tym Zetory w tamtych czasach o wiele bardziej nowoczesne oraz wygodniejsze od ursusów seri c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję w Staszowie w województwie świętokrzyskim gdzie w obrębie ok 20 km ledwie kilka gospodarzy ma inny ciągnik niż c-360,c-330 więc rzygam już gdy go widzę.Gdybym miał odpowiednio duże koła to chętnie zrobił bym ursusa 1634 (bardzo mi się on podoba). Poza tym Zetory w tamtych czasach o wiele bardziej nowoczesne oraz wygodniejsze od ursusów seri c

Ja mam m. in. 2xC-360, a jakoś je lubię, cholerniki. Że Zetory były lepsze (A C-330/60 to co, jak nie Zetory, hę?), to się zgodzę, ale ot, taki sobie patryjotyzm

 

 

Kret - to półlegenda, półprawda, półnieprawda. C-330 i 360 były zaprojektowane przy dużym udziale Zetora Tyle, że nasze były prostsze, bo poziom kultury technicznej u nas był niższy. Niestety, jak nam Zetor zaprojektował traktory, to do tej pory np. demontaż tylnych zaczepów w moich "360" trwa krócej, niż w MTZ Pronar 1025A... Niby drobiazg, ale wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto co powstało przez weekend

SNB10497.JPG

Cały czas budując ciągnik byłem przekonany że wyjdzie w 1:32 a tu okazało się że bardziej pasuje do 1:25 .

Ostatnio w moich gratach znalazłem pług śnieżny,akurat był dobrej wielkości więc trochę go przerobiłem i wyszło takie coś:

SNB10499.JPG

SNB10517.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.