Skocz do zawartości

Caterpillar sixty przy zimnym piwku Trumpeter 1/35 , LZ


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobały mi się traktory , więc kolejny pokrak idzie na warsztat - tym razem w w wersji cywilnej .

 

Do budowy posłuży mi Staliniec od Trumpetera i konwersja LZ Models , żeby zrobić z niego Caterpillara .

 

caterpillar%20sixty_zpsit9swwdb.jpg

 

cat3_zpsmw7c9spp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Przyznam, że takiej interpretacji tematu konkursowego się nie spodziewałem... no ale "inbox" jest więc nie widzę żadnych przeciwwskazań... rozumiem, że walory smakowe piwka, też będą dokładnie opisane ??? :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mistrzowskiego wykonania modelu nie mam watpliwosci. Nie wiem tylko co z a puszka (beczka) piwa.... Moze byc ze p11c sie upomni o material do modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za doping . Co do piwka - jest bardzo dobre , ale trzeba taką puszeczkę wyżłopać na hejnał , bo przy częstym nalewaniu i odpowietrzaniu rozciągniętym w czasie się rozgazuje i smakuje wtedy bardzo słabo .

 

Tymczasem ulepiłem podwozie . Z zestawu trumpka trzeba użyć tylko kółek , kilku elementów sponsonów podwozia i taka samą niewielką ilość elementów przy szoferce - reszta to żywica od LZ Models :

 

cat3_zpsmm076or9.jpg

 

cat4_zps6hmc3can.jpg

 

cat6_zpsvuseqzoi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się coś znajdzie w internecie no i trochę logika podpowiada . Znalazłem w tym przypadku rozbierzności jeżeli chodzi o przewody paliwowe do filtra paliwa - są różnie prowadzone w zależności z której strony jest zbiornik , choć i tak reguły nie ma bo w większości są już to modyfikacje użytkowników . Po zamontowaniu zbiornika jakoś to sensownie połączę . Zostawiłem na razie tak , aby potem założyć złączkę z rurki i poprowadzę dalej . Jeżeli chodzi o przewody wysokiego napięcia to w dużej części przypadków wyglądało to tak jak próbowałem to pokazać na modelu . Od aparatu zapłonowego , który domniemam posiadał w obudowie cewkę zapłonową również , do rurki i z rurki przewody do poszczególnych świec . Na rurkę mógłabyć zakładana jeszcze taka gumowa kondonierka na kable . Ale i tu znalazłem zdjęcia , na których rurki w ogóle nie było , a przewody zapłonowe leżały odłogiem byle jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat następujący...?

W kopalni złota na sezon zimowy spychacze itp sprzęt zostawia się na zimowanie na miejscu. Daje to fajny motyw na brudzing i śnieżing

 

a1667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się cieszę że takiego paskuda zaczął rzeźbić a nie tanka robi. To znacząco wyrównuje w naszym dziale szanse na pierwsze miejsce.

Składanie ładnie ci wychodzi, ale u ciebie najbardziej rajcuje mnie etap malarski. Będzie kolejny cudowny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to żeś Krzysiu mi przykadził

 

Dzięki chłopaki za dobre słowo.

 

Tymczasem taka sytuacja :

 

Bożo polutował błotniki . Jeżeli mam być szczery , to jest to mała masakra . Blaszki cienkie jak drut od bezpiecznika , powyginane i trzeba je lutować na styk . Mordowałem się z nimi z dwie godziny ....

 

Kolba żeby pobielić blaszki , pasta , cyna i palnik. Zimne piwko, miliard pęset i kostki metalowe do przyciskania w kadr nie weszło :

 

lut1_zpsotadwl6y.jpg

 

I sru - polutowane . Można ciężarki na tym wieszać .

 

lut4_zpsc7npcfwh.jpg

 

lut2_zpsibmwy2on.jpg

 

Zrobiłem też podłogę i siadełko szoferowi

 

lut5_zpsg6vuhzye.jpg

 

i przymiarka na suchara - tylko tak wrzucone do fotki w celu pokazania brzydoty :

 

lut6_zps1gr0cxeo.jpg

 

Na błotnikach muszę odtworzyć jeszcze nitowanie .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzychu . Lubię lutować . Nigdy nic potem nie odpada . Tymczasem zbliżam się już do finiszu budowy tego cudaka . Jeszcze kilka detali i będę mógł zacząć malować i montować wszystko w całość .Na razie wszystkie główne podzespoły są powtykane luzem , a chłodnice "powiesiłem" na wiatraku . Osobno będę malował chłodnicę , ramę z transmisją , silnik . Muszę przyznać , że jest to trudny model ....

Patrzę na ten pojazd i stwierdzam , że jest równie brzydki jak jego kolega z poprzedniego mojego warsztatu . Mam już tyle :

 

c1_zpsbyv2wiv8.jpg

 

c2_zpshdcwypgj.jpg

 

c3_zps2bbght7u.jpg

 

c4_zpsqfnnkwvm.jpg

 

c5_zpso4wveqrj.jpg

 

c6_zpsmdmrtwsz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej :

 

 

 

Ale to nie jest pasta do lutowania jak popularna pasta "koki" , tylko to jest topnik . Lutuje się na klasyczną cynę . Palnikiem grzeje już tylko i wyłącznie pobielone wcześniej kolbom elementy celem ich scalenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że myślałem . Ten stragan dodaje uroku bez wątpienia Rozglądałem się z imitacją takiej blachy falistej , ale nic poza plastructem nie znalazłem , a takiego arkusza zdaję się nikt nie miał w kraju od ręki . A że modeli całe sztaple w kredensach i tapczanach , to nie ma na co czekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachę falistą w tej skali jest zrobić banalnie prosto. Przygotuj sobie kilka prętów tej samej średnicy, przyklej do podłoża ułożone równolegle ( przyklej co drugi ). Na to połóż pożądany kawałek blaszki aluminiowej ( z puszki, tyle że wyżarzona nad ogniem ) i dociskaj z góry tymi nie przyklejonymi prętami. Uzyskujesz blachę falistą o głębokości "fali" jakiej chcesz ( zależy od średnicy prętów jak i siły nacisku )

 

Temat bardzo fajny, czekam na malowanie - tu dopiero będzie na co popatrzeć

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.