Skocz do zawartości

Zdążyć przed pierwszą gwiazdką


sinus

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 4 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Witajcie

Bardzo podoba mi się idea tego konkursu i chciałbym spróbować swoich sił. Jest to mój debiut na forum, ale mam nadzieję że nie będziecie zawiedzeni staraniami początkującego.

Mój pomysł na dioramę otrzymał roboczy tytuł "Zdążyć przed pierwszą gwiazdką" czym chciałem nawiązać do terminu i tematu konkursu.

Diorama w początkowym założeniu ma przedstawiać załogę Jeepa 1 Armii Wojska Polskiego w wigilię 1944 roku, zmierzającą do swojej jednostki. Aby trochę urozmaicić sobie pracę, Jeep będzie ciągnął sanie z zaopatrzeniem.

Jestem w trakcie kompletowania dodatków, które będę przedstawiał w miarę postępów dostaw.

Na początek zestaw startowy, który docelowo ma być w wersji "hardtop".

 

tamiya_jeep.jpg

 

do tego sanie wykonane od podstaw, zainspirowane takim oto zdjęciem:

542374759.jpg

 

materiały do budowy sań

 

materia_y.jpg

 

Prace rozpocząłem od przygotowania ścianek i podłogi z balsy. Z lewej strony materiały przed obróbką. Z prawej już po.

 

warsztat1.jpg

....i pierwsze koty za płoty .

warsztat2.jpg

 

Zapraszam do śledzenia moich dalszych poczynań oraz komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny pomysl, trzymam

Kciuki! Poza wszystkim mam pytanie- gdzie trafiles takie fajne zdjecie panow z Luftwaffe? I w zwiazku z tym zdjeciem mam mala watpliwosc- zdjecie ewidentnie z frontu wschodniego, sanie raczej nie wojskowe ergo podiwanione cywilom. Pytanie czy takie sanie byly typowe i na zachodzie europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wszystkie komentarze. Szczególnie za słowa aprobaty, które mobilizują do dalszych wysiłków.

 

"kufer" nabiera kształtów, choć wymaga jeszcze kilku drobnych elementów.

warsztat3.jpg

 

Jednak mam wrażenie że najłatwiejsze za mną. Teraz wyzwanie polega na tym, jak pomalować to by przypominało rzeczywistość.

Jeżeli ktoś z kolegów i koleżanek ma pozytywne doświadczenia w malowaniu balsy, to bardzo proszę o podpowiedzi.

 

warsztat3.jpg

 

Odpowiadając na Wasze pytania:

zdjęcie sań pochodzi z http://www.gettyimages.com/, sanie są raczej w stylu wschodnim i nie sądzę aby były również używane na zachodzie.

Kalki będą kombinowane, ale czekam na dostawę TORO aby ocenić ich przydatność.

Dziękuję biegaczowi za wyręczenie w odpowiedzi. Urządzonko dostępne w marketach budowlanych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to zdjęcie na jakiejś pocztówce propagandowej z czasów wojny...

 

No, nie powiem patrząc na sanie cudo się szykuje.

Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

piątek zaowocował w nową dostawę.

 

photoetch1.jpg

 

w związku z czym niedługo przedstawię Wam kolejnego bohatera sceny - Jeepa Willysa.

 

Z tego co mi wiadomo w ówczesnych czasach nie używano "zimówek", więc postanowiłem wzbogacić model o taki dodatek:

warsztat5.jpg

 

Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie komentarze, wsparcie i podpowiedzi. Niestety wciąż moje próby malowania balsy są niezadowalające, wiec szukam dalej. Jeżeli znacie jakieś ciekawe tutoriale w tym temacie to bardzo proszę o podzielenie się.

 

Odpowiadając na pytanie o płozy, są zrobione z zapałek modelarskich, które musiałem lekko nagiąć. (Oczywiście połamałem kilka zanim się udało.)

Gerd - dzięki za świetny pomysł, własnie szukam czegoś nowego . A tak przy okazji nie chciałbyś kupić saneczek na zimę?

 

Wkrótce zaprezentuję dalsze postępy prac.

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 1/35 takie łańcuchy na koła z blaszek nie wyglądają najlepiej - są strasznie płaskie.

Lepszym wyborem byłyby chyba żywiczne koła z łańcuchami:

http://exito.sklep.pl/pl/p/PANZERART-35159-135-Road-Wheels-with-chains-for-US-Jeep/13017

lub takie jak w tym zestawie:

http://exito.sklep.pl/pl/p/BLACK-DOG-T35045-135-Jeep-accessories-set/7789

Do malowania balsy spróbuj wykorzystać gotowe washe albo mocno rozcieńczone farby olejne lub bejce dostępne w sklepach dla plastyków.

 

Poza tym sanki

Pomysł

Z zainteresowaniem śledzę rozwój wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zgodnie z zapowiedzią prezentuję kolejnego bohatera sceny:

 

warsztat6.jpg

 

oczywiście wymaga jeszcze sporo pracy, ale nie chciałem Was przetrzymywać w napięciu.

 

Pod Waszą ocenę zostawiam czy łańcuchy wyglądają zbyt płasko.

 

Wkrótce ciąg dalszy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

od ostatniego razu sanie postarzały się trochę. Mam nadzieję że Wam się spodobają

 

warsztat7.jpg

 

warsztat8.jpg

 

warsztat9.jpg

 

warsztat10.jpg

 

Sanie są z miękkiej balsy co ma swoje plusy i minusy. Płozy to zapałki modelarskie.

Dziękuję za wszystkie komentarze, uwagi i podpowiedzi. Wszystkie są bardzo cenne i mobilizują mnie do dalszych starań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier.... Kosmos chlopie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.