Skocz do zawartości

Fallschirmjager we włoszech zimą.


Bartek4577

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 2 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

ce51b0b737c51728gen.jpg

 

4b38da473dfa3258gen.jpg

 

8d5fee001452421cgen.jpg

 

b6786f987b99ea1dgen.jpg

 

To tak temat znacie, a teraz najlepsza część mini konkurs otóż możecie wybrać broń jaką owy Pan ma mieć:

Do wyboru:

MP 41, Walther PPK, Panzerfausty 30,60,30k, PzB 39, FG 42 (wczesny), G41 (M), G 41 (W), PM.E, MG 34S(Sic! Wersja dla spadochroniarzy), MP 28, MP 35, STG 45(M), K 98k z granatnikiem, Maxim 08\15, MP 18, C96 Mauser wszystkie wersje (chyba), Luger P08 wszystkie wersje, Mauser 98, Mauser 98a, G/K 43, MP 40, MP 43/44, StG 44, Mauser 98k. No i to tyle z broni osi . Wiem, że nie wszystkie zgodne, ale to taka zabawa co wybierzecie dam bez oporu.

Zestaw z którego pochodzi figurka to dragon 6528, ale tak naprawdę to 6070. Zestawy broni z których możecie wybierać jeszcze to Dragon 3815,3816, ICM 35678.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To trzeba merytorycznie a nie przez glosowanie... Wszystko oprocz Kar98k, P08, MP40, G43, MGty i ostatecznie Stg44 mozesz w zasadzie wrzucic do przepastej czelusci szafki. Przynajmniej do czasu tworzenia innej figury. Przy kazdej z w/w broni musisz pamietac o wlasciwych ladownicach, bandolierach i kaburach. Oczywiscie panzergruchy mozesz sobie wybierac do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 wersji M (Mauser) wyprodukowano ponad 6000 z czego zwrocono ponad 1500 ze wzgledu na wady. Nie bierzemy tej broni pod uwage, zwlaszcza w kontekscie spadakow. Nie mowie ze nie trafily do nich jakies egsemplarze ale na fotach nie widzialem. G41 W (wersja Walthera) w sumie nie wywolala szalu, bazowala na niemal tych samych rozwiazaniach co wersja M i dopiero G43 (na marginesie moja ulubiona bron, nawet na zywo w skali 1:1 umiem zlozyc i rozlozyc) zostal dosc dobrze przyjety przez armie. Oba karabiny (41M i 41W) byly tak naprawde slepa uliczka, nie odegraly znaczacej roli na polu walki, nie byly cenione przez zolnierzy, trudno sie dopatrywac jakiejs wiekszej ekspansji w wielu jednostkach a zwlaszcza do jednostek spadackich, uwazanych jak by nie bylo, za elite. Poza tym, pewien wplyw mogl miec fakt ze spadaki byly czescia Luftwaffe i wojska ladowe, majac do czynienia z nowinka, nie znajac jej wartosci, mogla nie chceiec sie dzielic ta bronia i innym rodzajem broni sil zbrojnych. Moja opinia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz ladownice do G43 to go rob z tym. Pamietaj ze jedna byla podwojna na magazynki (parciana, skorzana lub z preszpanu) a druga standardowa od Kar98k. Regulaminowo mauserowska po lewej stronie ale czesto noszono na odwrot. Jak nie masz takich ladownic to napisz co masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz ladownice do G43 to go rob z tym. Pamietaj ze jedna byla podwojna na magazynki (parciana, skorzana lub z preszpanu) a druga standardowa od Kar98k. Regulaminowo mauserowska po lewej stronie ale czesto noszono na odwrot. Jak nie masz takich ladownic to napisz co masz?

 

Wasc sadysta jestes! To jest Dragon i tak naprawde zrobienie poprawnej figurki wymaga sporych umiejetnosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie wiem... Chlop sie pyta to doradzam wedlug mojej wiedzy. Moje tez sa z dragona, jakos ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga!

Zwycięzcą w konkursie w którym nikomu nie chciało się brać udziału to......

Pam,pam,paramp,pam,pam,pammm

 

 

 

 

 

 

 

 

Stg 44 z celownikiem ZF 4,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedy zadne bandoliery. Albo (jedynie) ladownice do Stg44 albo bez ladownic ale pokusic sie o wyzezbienie magazynka zapasowego za pasem a najlepiej wystajacego czesciowo z kieszeni kurtki. Tak, wiem, skala itd, ale jak ma byc w miare merytorycznie to inaczej sie nie da. Sam sie skazales wyborem broni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FJ i SS pojęcie mam, więc jakoś z kurtki ten magazynek będzie wystawał, ale jak to się zobaczy.

 

P.S.

Gdyby to była skala 1:72 to bym magazynek sobie odpuścił , ale tu ? Skądże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo ladnie... Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie telegram, że w rusznikarni nareszcie kończą mojego Stg 44.

 

 

P.S.

7urgen tak z czystej ciekawości czemu G 43 to twoja ulubiona broń ? Tzn czytałem i słyszałem, że nie jest/była ona taka świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla gorsza niz sowiecki SWT. Przede wszystkim byla troche za ciezka. Jednak zachowala niemal identyczne walory balistyczne co Kar98k a poza tym to najlepsze co niemcy zbudowali w tej kategorii... Czasami nam sie podobaja rzeczy ktore nie sa doskonale, tak zwyczajnie. To tak jak by sie pytac czemu ikona niemieckiej broni krotkiej stal sie P08 skoro to blo badzieiwie do potegi. Zwyczajnie, pewnego dnia oryginal znalazl sie w moich rekach i od razu zaiskrzylo. Szkoda ze nie mam na wlasnosc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemniej jednak bron ta byla uzywana jako karabin wyborowy, co swiadczy o tym ze nie byla ostatnim zlomem. Generalnnie chodzi o rozrzut na konkretnym dytansie. Nie mowie o zasiegu maksymalnym bo strzelcy wyborowi wykorzystuja go jak tylko moga. Mowie o uzyciu przez zwyklego zolnierza na polu walki, a biorac pod uwage ze bron pojawila sie pod koniec wojny gdzie spora czescia walk byly to walki obronne w terenie zabudowanym wiec i odleglosci strzalu duzo mniejsze wiec i potrzeby (wymagania) balstyczne, nie byly najgorsze. Poza tym bazuje tutaj na opiniach osob opisujacych a nie na wlasnych. Na strzelnicy to ja tylko z KbkAk bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzial moze nie, ale jest kilka innych ktore taz lubie. Garand, z ktorego moj kumpel mial okazje strzelac na strzelnicy i nzawal gownem. Pistolet Browning HP, MG15 ktorego oryginal mozna sobie obejzec w Muzeum Powstania Warszawskiego. Przy czym w wiekszosci nie decyduje skutecznosc czy rewelacyjne osiagi a raczej design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o wz 1939 „Mors”, albo o karabinie samopowtarzalnym wz. 38M, lub mp 35 ?

P.S.

Może lepiej piszmy na privie bo zaraz będą trzy strony niezwiązane z spadochroniarzem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do Browninga HP, jest super. Dodal bym jeszcze VIS-a i Walthera P38 sa mile w obsludze i ladnie zachowuja sie w akcji. Mauser C96 jest celny ale z kolba drewniana, mam za duze lapy i chwyt mialem niepewny bez kolby. Mosin jest sympatyczny nie wiem jak mauser K98( mialem w reku ale nie strzelalem). Mialem okazje rowniez strzelac z TT rocznik 1934 ( 3cyfrowy nr seryjny) a amunicja z 1944. Jednak moim faworytem jest wspolczesny LAR Gryzzly kal.0,45 Dubbel winchester magnum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już odchodzimy od głównego wątku to mój ulubiony pm-y to MP 35 i Błyskawica i jeszcze dwa mało znane, pistolet VIS, KM MG 42 i M1919, Karabinek samopowtarzalny - wz. 38M i G/K 43 i 41(W), a z karabinów powtarzalnych Mausery z Radomia. Zapomniałbym ze szturmowych Stg 44 z noktowizorem oraz/ lub tłumikiem, celownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.