Skocz do zawartości

Zasychanie kleju CA


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś sposób na przyschniętą zatyczkę od CA? Używam tego z Pudzianem (mnie wystarcza jakby co) i po paru razach zawsze kończy się jak na zdjęciu poniżej.

38515863451_7935656950_z.jpg

 

Wiem, że gdzieś widziałem sposób na to, tylko nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może próbuj ją przecierać po użyciu. Debonder może spenetruje to?

Ja mam problem z tymi buteleczkami po 5 złociszy. Wykorzystam połowę i już zostaje buteleczka bez dziubka. Przecieranie nawet i papierem wydłuża mi żywot buteleczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może próbuj ją przecierać po użyciu. Debonder może spenetruje to?

Ja mam problem z tymi buteleczkami po 5 złociszy. Wykorzystam połowę i już zostaje buteleczka bez dziubka. Przecieranie nawet i papierem wydłuża mi żywot buteleczek.

A) W tej chwili możesz już kupić ten sam klej za 6 złociszy z igiełką w środku - właśnie taki testuję, kupiony w Moje Hobby.

B) Do buteleczek za 5 zł i wszelkich tubek od 1 zł (Super Glue) do 17 zł (Loctite) zawsze stosowałem następujący sposób. Wyrzucam nakrętki. Z polistyrenu dowolnej grubości wycinam kwadrat ok. 7 x 7 mm. Wykorzystując fakt, że po klejeniu, końcówka kleju jest mokra naklejam tę płytkę na końcówkę kleju. Sposób wydaje się głupi, ale bez problemu "dojeżdżam" do końca butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeszcze jakieś opinie na temat kleju ca chodzi mi szczególnie o klejenie el. Fototrawionych statki skala 1:350 średniej konsystencji ten powyższego postu wydaje się być dobry może ktoś dorzucić swoje doświadczenia ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego i jestem zadowolony.Do klejenia używam powyginanej na końcu igły cienkiego pręcika.Aby zebrała się jak potrzebuję mała kropelka.Można sobie uformować przy pomocy cążek coś na wzór pętelki lub łyżeczki .Zbierający i zasychający klej usuwam za pomocą zapalniczki.Co do zasychania.No cóż przez pewien okres działa zakrętka ale po dłuższym czasie to to już jest tak nawarstwione zaschniętym klejem ,że trudno to domknąć.Przetykam wtedy rozgrzanym ostrzem drutu jak już nie ma jak wylatywać.Dlatego nie warto kupować droższych pojemników.

image.thumb.png.c2a2c79d7269dc2d4a65e204723c3374.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.