Skocz do zawartości

F-16D Block 52+ Kinetic 1/48


Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

 

Drugim modelem z jakim staruje jest F-16 w ubranku Tiger Meet z 2013.

 

3c8482c357760403.jpg

 

Jedną 16 Kinteica już popełniłem więc wiem z czym mogę się zetknąć.

5.JPG

 

Dodatki jakie wykorzystam to żywiczne dysze, fotele,koła, blachy, anteny i kalki.

 

6.JPG

8.JPG

 

Model kupiłem zaczęty więc mam skrócony czas warsztatu. (Admin wie i wyraził zgodę. Ja przypominam)

 

Zdjęcia jak wygląda od dnia zakupu.

 

7.JPG

 

Masa wyprasek

 

9.JPG

 

 

Jeszcze więcej wyprasek i piękny szef jaki czeka mnie na owiewce do usunięcia.

 

10.JPG

 

I to co powycinane.

 

11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli wystąpią kłopoty zawsze można to wykonać odręcznie lakierując to prosty wzór, znając swoją niechęć do kalek pewnie od razu wykonałbym to ręcznie.

Z drugiej strony jak masz dwa komplety to warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze KRL, do swojego obecnego F-16 na CFT i statecznik robię maski. Używałem te kalki w 1/72 i da się je nałożyć, nie są złe, ale zawsze występuje problem marszczenia się, niedopasowania do elementu, spłycania linii podziału itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Jastrzębia w tym samym malowaniu zastosowalem kalki wlasnie ModelMakera i bylem z nich bardzo zadowolony i pasowaly super jak i do CTF i statecznika pionowego zestawu Kinetic... Jedyny blad jaki zrobilem nakladajac te kalki na CTF to zle spasowalem laczenie gornej i bocznej kalki i troszke mi sie rozeszly... No ale to tylko moja luzna sugestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami, ale do przodu.

Dokleiłem trochę dupereli, coś po szpachlowałem, coś po szlifowałem.

Zdecydowałem, że CFT przy kleje do kadłuba przed całym malowaniem.

 

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karambolis ma rację. CFT możesz śmiało przykleić po malowaniu i kalkomanii. Dasz kilka małych kropli CA po wewnętrznej stronie i nie wypłynie po pokryciu na widoczne powierzchnie. Jak przykleisz przed kalkomaniami to się będziesz z nimi szarpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze karambolis8 to jedno, a druga sprawa to taka ze na kadlubie masz linie wyznaczajace strefe poruszania sie po nim... Ja CTF polecal bym przykleic na samym koncu, po nalozeniu wszystkich kalek, prynajmniej tych na kadlubie i tak jak napisal karambolis zanim je przykleisz do kadluba oklej je kalkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki Model Makera mam zamówione.

 

Prace na modelem posuwają się dość wolno.

Linie podziału jak i nity są u Kinetica na różnym stopniu wykonania. Jedne bardzo fajnie głębokie, a inne dość płaskie. Więc każdą linie, każdy nit poprawiam. Póki co górę mam całą zrobioną.

 

1.JPG

2.JPG

 

 

Nie podoba mi się kolor wnętrza. Jakiś taki za mało szary,a za bardzo niebieski. Dużą pomocą jak się okazało, poprzedni właściciel przykleił blachy na firmowy klej Edka. Nie było zatem problemu odkleić je. Teraz kokpit czeka na nowy kolorek.

 

3.JPG

 

Element wlotu powietrza jaki znajduję się wewnątrz rury nie był przyklejony zgodnie jak instrukcja przykazała, a szkoda bo cholernie długo się męczyłem aby ten element wkleić w swoje miejsce.

 

4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki na zaglowkach foteli tez pomaluj na czarno... Obramowka wokol nich jest tylko szara... I te "cosie" (nie wiem jak fachowo sie to nazywa) po bokach zaglowkow w naszych fotelach sa skladane wiec nie powinny odstawac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.