Skocz do zawartości

Każdy marzy o lodziku w ciepły dzień... Ice Cycle, AMT


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam,

 

Być może część z Was pamięta, iż startowałem w zimowym konkursie z camaro revela. Niestety modelu nie ukończyłem ( tak czasem życie się potoczy, że nie ma się czasu na hobby ;-) ). Kiedy w końcu mogę sobie przysiąść i coś posklejać, dowiaduję się o edycji letniej. W związku z powyższym z dokończeniem camaro się wstrzymałem ( zostanie zbudowany zgodnie z ustaleniami ), a tym razem zapraszam do prześledzenia budowy niekoniecznie małego modelu rowerka do rozwożenia lodów.

 

Skąd taki wybór ? Otóż, przede wszystkim zimą takiego raczej nie spotkamy, więc jest to pojazd typowo letni. Drugim powodem był brak jakiejkolwiek relacji z budowy tego modelu, więc długo się nie zastanawiałem i go zamówiłem ;-)

 

DSCF0004_zpsk40onjme.jpg

DSCF0024_zps1xqfdvxq.jpg

DSCF0006_zpscofndezm.jpg

DSCF0009_zpslonbutqh.jpg

DSCF0011_zpsrhdwujud.jpg

DSCF0013_zps7xhgzg7p.jpg

DSCF0015_zps5pkcj5zg.jpg

DSCF0018_zps9gnddkbd.jpg

DSCF0019_zpshljzhvxa.jpg

DSCF0020_zpsuaxdjczi.jpg

DSCF0021_zpsnnhampcj.jpg

DSCF0022_zpshpknqlyc.jpg

DSCF0023_zpshz0xeaq7.jpg

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż przy camaro zrobiłem nie wiele, to ten model w zasadzie można traktować jako mój pierwszy plastik, w związku z powyższym mam cichą nadzieję na porady oraz konstruktywną krytykę

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Prace nad modelem zostały rozpoczęte. Pierwsze wrażenia nie napawają optymizmem. Spasowanie części kiepskie, sporo nadlewek, do tego sam materiał jakiś taki dziwny, twardy i kruchy...

3_zps7jgqbxyj.jpg

4_zps9pvmy4rx.jpg

5_zpswfb93nrz.jpg

6_zpsekkfndne.jpg

7_zpsnebuettd.jpg

8_zpsajstmmdj.jpg

 

Cały czas zastanawiała mnie ilość części w pudełku - dość duża jak na mały, prosty rowerek. Po chwili przymiarek otrzymałem odpowiedź :

9_zpslya2w5l8.jpg

 

W pudełku znajduje się drugi, niestety nie kompletny model. Nie wiem, czy to pomyłka producenta czy celowe działanie. Moment w internecie dał odpowiedź, do czego to są części:

Bossbike_zpsdore1rkl.jpg

Być może postaram się dokończyć i ten model, ponieważ nie wiele części brakuje

 

Karambolis8

Na pudełku widnieje skala 1/25, jednak w moim odczuciu jest to 1/16. Poniżej 2 zdjęcia porównawcze:

1_zpsqwnrje87.jpg

2_zps6qh3a4lg.jpg

 

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że niby to ma być rower? Kulturysta mógłby na nim nogi ćwiczyć - rekord życiowy w martwym ciągu po takiej rozgrzewce gwarantowany

 

Chyba, że rzeczywista skala to 1:12 tylko się producent na pudełku walnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Wszystkich po bardzo długiej przerwie ;-)

Od ostatniej aktualizacji prace nad modelem posuwały się bardzo powoli - właściwie tylko szlifowałem części i to raz na jakiś czas ze względu na brak wolnych chwil. Ponieważ jednak postanowiłem ten modelik skończyć, wygospodarowałem 2 dni wolnego i ruszam pełną parą - mam nadzieję, że uda mi się dobrnąć do końca z budową w wyznaczonym terminie.

Dziś zająłem się malowaniem, aby mieć ten etap już za sobą. Obecnie części schną ( lodówka oraz siedzisko ) więc jest tylko jedna fotka z etapu, kiedy oczekiwałem na wyschnięcie warstwy bazy.

Po pomalowaniu, zabrałem się za składanie kół. Generalnie fabryczny chrom wygląda całkiem przyzwoicie, więc same felgi pozostają nietknięte, jedynie postaram się je jeszcze wypolerować.

20160828_173243_zpsreshr6lh.jpg

20160828_173250_zpsc8lkjyrf.jpg

20160828_215544_zpsfqnwbes6.jpg

 

Obecnie pozbywam się fabrycznego chromu z reszty elementów oraz szlifuję wszystko to, co tego wymaga. Na jutro planuję malowanie reszty części, potem zostanie składanie i galeria.

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnej aktualizacji.

Dziś był pracowity dzień. Wszystkie elementy zostały wyszlifowane i większość pomalowana.

Poniżej prezentuję kilka fotek z budowy:

DSCF0001_zps5zfopym3.jpg

DSCF0005_zps6lnsyrzt.jpg

DSCF0007_zpslk1aphgx.jpg

DSCF0008_zpsekx4wehl.jpg

Oraz rzut oka na całość

DSCF0010_zpsxg70odom.jpg

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś ostatnia aktualizacja - wszystko pomalowane i prawie wszystko poskładane. Do umocowanie został jedynie daszek, ale pierw czeka go szlif i kolejna warstwa farby. Poprawy wymagają również górne reflektory.

DSCF0001_zpsw9nz2ppj.jpg

DSCF0003_zpsa2ld1cby.jpg

DSCF0004_zpsepicqiaz.jpg

DSCF0009_zpsnpxth2qr.jpg

DSCF0011_zpsmsizxry5.jpg

DSCF0012_zpskhlulfpn.jpg

 

I rzut oka na całość:

DSCF0006_zpsmcjjr4cb.jpg

DSCF0005_zps30jfuawl.jpg

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.