Skocz do zawartości

strzelanie do kaczek


sinus

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

 

Witajcie,

Postanowiłem zgłosić swój udział w konkursie. Skoro lato to sezon polowań na kaczki.

Przy okazji, chciałbym zmierzyć się z problemem, jakim dla mnie jest ukazanie wody na dioramie.

Diorama będzie raczej w stylu cywilnym chociaż z wykorzystaniem modeli militarnych.

 

zestaw.jpg

 

z zestawów zamierzam wykorzystać rower i pana wskazującego placem.

coś w tym stylu:

nordcon06.jpg

zdjęcie pochodzi ze strony www.zakazanaplaneta.pl

 

Jak dojdą pozostałe elementy to będę je zamieszczał w kolejnych aktualizacjach.

 

Chciałbym też, zamieszczać ciekawostki w swoich postach.

Dzisiaj np. jest rocznica samobójczej śmierci Iana Curtisa lidera lubianego przez wielu zespołu Joy Division.

 

Pozdrawiam

 

Chciałem jeszcze dodać iż oficjalnie oświadczam też, że jestem przeciwny strzelaniu do kaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

My również, chyba, że są namolne i srają reklamami - wtedy nie ma zmiłuj. Powodzenia - podoba mi się ten temat - żart na czasie :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewaj banownicę.

może by tak już ją ostudzić.

 

Z ciekawostek modelarskich to może się dowiemy za co został zbanowany Krystian Błażejewski?

mam wrażenie że po wpisie w moim wątku, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Koniec - basta panowie, bo nie nadążam z pisaniem PW, banowaniem, wyjaśnianiem etc. Wszystko zostało już wszystkim wyjaśnione. Warsztat jest za to bardzo ciekawy i czekam z niecierpliwością na rozwój wypadków :-)

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do tego tematu i nie bardzo rozumiem, jak Pan będzie robił te latające kaczki, na jakichś drucikach?

Miło mi że zajrzałeś

Jest na to kilka sposobów. Ponieważ sam jeszcze nie wiem, będzie Pan musiał poczekać do zakończenia prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

mała aktualizacja po rozpoczęciu prac:

 

rower otrzymał waloryzację

zestawem Aber 35097

 

tamiya_bike5.jpg

 

tamiya_bike1.jpg

 

tamiya_bike3.jpg

 

Przy brzegu będzie stara, zatopiona łódka.

Zrobiona od podstaw, z balsy.

 

utk1.jpg

 

Po wielu próbach i błędach, wystrugałem coś takiego:

 

utk3.jpg

 

Wymaga jeszcze sporo pracy, więc zapraszam do podglądania aktualizacji i komentarzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerek przed pomalowaniem wyglądał 5 razy lepiej.

czyli zmywać ??

 

pedzelek masz rację, stać mnie na dłuższą łódkę i zgadzam się też co do siedzenia

 

kapitanie - dzięki, trafiłeś w sedno

 

Rower zrobił na mnie ogromne wrażenie , wygląda jak prawdziwy

Dzięki za dobre słowo

 

Ja poproszę o pokaz malowania roweru.

Nie wiem, jaki pokaz masz na myśli. Malowanie raczej nie jest jakieś wyjątkowo finezyjne

Na początek rdzawy podkład. Ja użyłem Tamiya XF 79.

 

tamiya_bike7.jpg

Byłem też ciekaw, czy użycie XF-84 Dark Iron coś da, ale skutek był, ładnie mówiąc, raczej niezadowalający.

Na to poszedł czarny na ramę i Rubber Black XF-85 na opony, a następnie przetarcia suchym pędzlem i drobne detale (rączki kierownicy, światła, siodełko).

Do przecierania używałem farby/wosku True Metal Dark Aluminium od AK. Na koniec psiknąłem lakierem matowym i przybrudziłem opony pigmentami.

 

Więcej problemów sprawia trzymanie takiej drobnicy. Jest bardzo delikatny i łatwo coś urwać.

 

Dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co najpierw dawałeś rdzawy podkład, skoro później i tak po całości malowałeś?

W zasadzie, to z dwóch powodów. Po pierwsze chciałem sprawdzić, czy uda mi się zrobienie przetarć na lakier do włosów, a po drugie czarny miał być bardziej transparentny niż kryjący, przynajmniej w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.