Skocz do zawartości

"Afrika Korps w Słońcu Wojny"


GILBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

Witam

 

Po konkursie " Zima " poszła informacja o konkursie "Lato" , a że konkurs był świetnie zorganizowany i dał mi dużo satysfakcji więc wtedy postanowiłem, że na pewno wystartuję

" ...Hmm trzeba będzie uzbierać trochę pieniędzy..." - pomyślałem. Na modele do tematu który już wtedy wpadł mi do głowy, no i pieniądze się uzbierały ... niestety wydatki też się nazbierały . i po zawodach. Musiałem zaglądnąć do szafki i wygrzebałem niemiecki czołg który już tam kiedyś, kiedyś miałem sklejać, ale zabrakło czasu. Dokupiłem blaszki i lufę za pieniądze za projekt dioramy dla kolegi.

No i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zaczynam najfajnieszy czas relaksu, w końcu będę robił coś dla siebie na półkę no i na konkurs, także zaczynamy....

 

Modelem którym się zajmę to Panzerkampfwagen II F/G firmy Tamiya. Do tego dojdzie budynek ,( zdjęcia poniżej ) ewentualnie palmy jeśli mi się uda zrobić i znajdę dobry pomysł na ich zrobienie.Figurki są z zestawu nic z nimi nie będę kombinował mam nadzieję, że jakoś im podołam bo z ich jakością szczególnie twarzy to nie za dobrze.

No... i to by było chyba na tyle z mojej strony.

 

Życzę wszystkim miłego sklejania i tworzenia oraz powodzenia w głosowaniu.

 

5198818_22d835cc318cd084a501cd447a74fab1.jpg

 

5198841_20160518_171145.jpg

 

5198828_20160518_171213.jpg

 

5198826_20160518_171305.jpg

 

5198827_20160518_172217.jpg

 

5198834_20160518_172228.jpg

 

5198835_20160524_111108.jpg

 

5198840_20160518_172251.jpg

 

5198837_20160524_111118.jpg

 

5198839_20160524_111147.jpg

 

5198838_20160524_111056.jpg

 

5198836_20160524_111127.jpg

 

5198821_pziii.jpg

 

5198829_542927557.jpg

 

5198833_World-War-II.-Front-of-007.jpg

 

5198824_Bundesarchiv_Bild_101I-783-0110-12_Nordafrika_Panzer_II_Kraftfahrzeuge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem ten model. Nie jest taki zły. I na dodatek bez blach. Blachy w niczym Ci nie pomogą. Najważniejsze jak go pomalujesz. Pierwsze co się rzuca userom oceniającym to malowanko, a później reszta (ale nie zawsze)

Palma do dioramy na konkurs LATO -koniecznie

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak najbardziej pasujący do konkursu! Model - czysta klasyka gatunku, chyba każdy "pancerny modelarz" kiedyś takiego sklejał. Co do palm to kiedyś znalazłem parę fajnych pomysłów:

 

1. Liście zrobione z kwiatka "Beniaminka" (jego inna nazwa potoczna to "Fikus") - u mnie w rodzinnym domu zawsze taki stał, nie wiem jak u Ciebie, może też masz dostęp do takiej roślinki. Trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie cięcie. Jedynym problemem jest chyba "grubość" tych listków - może być nieodpowiednia do skali 1:35. Kokosy to w tym przypadku nasiona kolendry - można kupić w niektórych sklepach spożywczych (aczkolwiek na pierwszym zdjęciu, które przytoczyłeś nie widać owoców na palmie) http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=126773&page=1

 

2. Liście zrobione z.... ptasich piór! Bardzo ciekawy pomysł, który dodaje różnorodności liściom: http://www.cybermodeler.com/tips/palm.shtml

 

3. Liście zrobione z papieru - sposób chyba najtańszy i najłatwiejszy pod względem dostępności materiałów. Najlepiej sobie wcześniej wydrukować listki: http://www.militarymodelling.com/forums/postings.asp?th=41276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie "klasyk" w kategorii pancerki 1:35 i wielu go robiło (dla mnie też wiele lat temu był to jeden z pierwszych tanków) - powodzenia (ale te człekokształtne pokraki to raczej sobie daruj )

Blachy w niczym Ci nie pomogą.

To akurat całkowicie błędne stwierdzenie - blachy w tym modelu znacznie poprawiają jego wygląd.

Chociaż z drugiej strony kolega pedzelek ma rację - te blachy, które pokazałeś, mogą Ci niewiele pomóc bo są przeznaczone do zupełnie innego typu czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nawet Eduard może wiele pomóc, niestety rzeczywiście są one do Luchsa o.O

Hiwis słusznie radzi żeby darować sobie zestawowe figurki. Oni nadają się najwyżej na mocno spaczonych kultystów Chaosu...

 

Co do tematu to jestem zaskoczony że dopiero teraz pojawia się Afrika Korps, w konkursie zimowym były niemal od razu z dwa warsztaty o takiej tematyce^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraski wiekowe ale z tego co pamiętam całkiem nieźle spasowane

Będę zaglądał

Poprzednicy mają rację - daruj sobie figurantów bo jak chcesz ich porządnie wykonać to będziesz miał przy nich więcej pracy niż przy czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie te same - pokazałeś zdjęcia dwóch całkowicie różnych zestawów:

- pierwszy to te potworki które kolega ma w zestawie z Panzerem

- drugi to zdecydowanie nowsza produkcja: http://www.mojehobby.pl/products/German-Africa-Corps-Infantry-1941-1943.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki faktycznie nie są do tego modelu, a jeśli coś nawet będzie pasowało to nie wiele, i nie będzie miało znaczenia w końcowym odbiorze. No osioł ze mnie, że tego nie sprawdziłem dokładnie. Nie chce ktoś odkupić ....

 

Co do figurek, obejrzałem je dokładnie, Panowie macie rację trzeba będzie pomyśleć o wymianie, a te z zestawu to chyba dam synowi do zabawy

 

----Bladehorn1---- dzięki serdeczne za linki do zrobienia palm, tego właśnie szukałem, na pewno coś z tych trzech pomysłów wybiorę dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt dużo czasu na sklejenie przy nim nie spędzę, ale doprowadzić go do stanu zadowolenia to trochę będę musiał włożyć pracy, no i fajnie po ostatnim czołgu którego sklejałem i każdą prawie część musiałem szlifować, przy tym modelu jest bardzo przyjemnie. Ok na razie tyle, jadę dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W temacie afryki, modelu i zmienionych figurek. Jest tez cos o palmie... Zdaje sie ze liście wykonane z gałązek tui lub czegos podobnego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki,

świetna diorama,super zrobiona palma,

ale ja chyba wybiorę ten pierwszy zestaw figurek,z gościem na koniu. No o tej palmie będę musiał niedługo pomyśleć i coś dłubnąć po próbować z czegoś ją zrobić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.