Skocz do zawartości

Stalker / Hunter, czyli ciepły letni deszcz... pocisków


klaymen

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 7 - Sci-Fi

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam wszystkich Przedmiotem mojej relacji konkursowej będzie pojazd przeciwlotniczy Kosmicznych Marines z uniwersum Warhammera 40k. Na początek regulaminowy in-box:

 

th_DSC00373_zpsea92vnve.jpg th_1fb097e8-41f7-41a7-9d01-24c62bc8f8cb_zpsbbs3e3un.jpg th_DSC00371_zps5nkmyhhm.jpg th_DSC00370_zpsfecigqmw.jpg th_DSC00369_zpsckpcjzhl.jpg th_DSC00372_zpscx19d6s2.jpg

th_DSC00368_zpssbdmlvc0.jpg

 

Model jest wersją rozwojową popularnego transportera Rhino, co oznacza że do starego modelu dodano ramkę części . Można go wykonać w wersji Hunter czyli wyrzutnię rakiet lub Stalker czyli podwójne automatyczne działko przeciwlotnicze. Konfiguracje te mają tylko jedną wspólną część - bez problemu można wykonać obie i zmieniać sobie uzbrojenie.

 

Na pierwszy ogień poszedł kadłub. Z dodatkowym opancerzeniem po bokach jest prawie taki sam na szerokość jak na długość :

 

th_DSC00369%202_zpss0cmsdn3.jpg th_DSC00368%202_zpslsyhjn6r.jpg

 

Ciąg dalszy jak szpachla z przodu wyschnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia powiększają się po kliknięciu

 

Dalszy ciąg prac - model jest już gotowy do malowania, ale niestety bardziej przed pomalowaniem nie da się go za bardzo poskładać żeby pokazać jak wygląda. Na razie części przed malowaniem:

 

th_DSC00370%202_zpsppkztzhs.jpg

 

i po podkładzie z preshadingiem:

 

th_DSC00455_zpspxg5fj0a.jpg

 

Teraz zostaje do wyschnięcia, a potem pierwsze kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Całość jest już pomalowana. Nakleiłem też kalkomanie - pojazd jest w malowaniu zakonu Blood Angels. Błyszczy się bo jest zabezpieczony sidoluxem do brudzenia farbą olejną, będzie malowany jeszcze bezbarwnym matem. Udało mi się już poskładać kawałek wyrzutni rakiet do pokazania, ale do malowania trzeba to będzie jeszcze rozmontować.

 

DSC00480%202_zpsua58dooh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję go skleić w przyszłości.

Na drugi model konkursowy mam już inny pomysł (z tej samej serii/firmy)

A tak poza tym to super ci to idzie!

Kibicuję, bo też interesuje mnie Warhammer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad godzinie z farbą olejną przybrudzenia nareszcie są gotowe Na to pomalowałem bezbarwny mat, a potem zrobiłem obicia gąbką. Z warstwą farby części pasują do siebie na tyle ciasno że dało się je poskładać do pokazania - na razie w wersji z wyrzutnią. Zostały mi do pomalowania szczegóły, w wersji z działami jest jeszcze trochę rzeczy do pomalowania aerografem farbą metaliczną. A tak się prezentuje:

 

DSC00480%204_zps4byyctst.jpg

 

DSC00480%204_zps4byyctst.jpg

 

KW-2 - jeżeli chcesz kleić modele z Warhammera 40K, to ostatnio pojawiło się kilka fajnych zestawów które wychodzą dużo taniej niż pojedyncze modele - seria "Start Collecting" i gry z dwoma samolotami. To jest coś jak gra w walkę powietrzną modelami (dokładnie nie wiem o co chodzi), ale w zestawie są dwa normalne modele które też wychodzą taniej niż normalnie. Na pewno zauważyli że sprzedaż im spada to obniżyli ceny . Często te modele można też znaleźć taniej na Allegro bo ktoś kupuje zestaw dla jednego a drugi sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie jest już za późno na rozjaśnianie krawędzi bo głównie na nich wyszły obicia farby, ale przetestuję na kawałku modelu i zobaczę czy warto robić na całym Tymczasem skończyłem już prawie wszystkie szczegóły - zostały do zrobienia jeszcze tylko gąsienice. A tak całość się prezentuje:

 

DSC00493_zpsm3q7bgnm.jpg

 

DSC00491_zpsfvkavie3.jpg

 

Następna będzie już chyba galeria końcowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, te kalki z Games Workshop są straszne, nie dość że "drewniane" to jeszcze klej prawie na nich nie trzyma. Gąsienice są krzywo, ale chyba nie da się tego już poprawić ale spróbuję. A co do przetarcia chyba przesadziłem z pigmentem, bo są przetarte gunmetalem. Jak się uda to poprawić to wrzucę jeszcze zdjęcie poza konkursem, bo galeria jest już gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.