Skocz do zawartości

B-52H Stratofortress, Revell


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od kilku dni dłubię już przy tym modelu a na forum pojawił się ten ciekawy projekt grupowy to postanowiłem też dołączyć w celu propagacji dłubania w tej wspaniałej skali Na początek Inbox i kilka słów o modelu:

 

718a4b0ab20f365b.jpg

 

b79ba17bcd4993e1.jpg

 

77ec1e695b6dc96f.jpg

 

f575ba0f755f4e62.jpg

 

463b8eb15ba7e282.jpg

 

8f842c2b63bfac5f.jpg

 

Zestaw sprawia bardzo dobre wrażenie pomimo tego, że forma nie jest najnowasza, nie miałem okazji mieć w rękach modelu od Minicrafta ale ze zdjęć w sieci widać, że model Revella jest dużo lepszy pod względem ilości detali. W przyszłym tygodniu dotrze do mnie dopiero monografia BUFF'a i dopiero wtedy będę mógł porównać jak jest z odwzorowaniem linii podziału, rozmieszczenia anten itp. W zestawie do wyboru są dwie wersje malowania, jedno z 1993r. oraz z 2001r. Ze względu na trochę podniszczone kalki, jestem zmuszony robić tą starszą wersję choć wcale mi to nie przeszkadza bo ta nowsza nie ma już w ogonie działka 20mm

 

Jak wszystkie do tej pory sklejone przeze mnie modele w tej skali, ten również będzie przedstawiał maszynę w locie. Przed sklejeniem kadłuba przygotowałem w nim "gniazdo" na polistyrenowy pręt o średnicy 8mm.

 

6f50345d67954aa3.jpg

 

cb227d0bcb252827.jpg

 

dc82fe0ebbebd2f0.jpg

 

300eda326d7d390d.jpg

 

d421f19d623741fb.jpg

 

7241d1ae6f8d5106.jpg

 

Wydaje mi się, że kadłub nie będzie wymagał jakichś większych zabiegów, żeby przybliżyć go do oryginału. Trochę roboty będzie przy silnikach gdzie dodam kilka linii i pokrywek. Do tej pory wszystko pasuje do siebie na prawdę fajnie i trochę szpachli użyłem jedynie przy pokrywach wnęk podwozia.

Jedyną wadą tego zestawu jaką do tej pory zauważyłem jest osłona kabiny. Otóż pomiędzy centralnym oknem a bocznymi Revell zrobił szerokie słupki, które nijak nie mają się do rzeczywistości. Ciężko będzie coś z tym zrobić, jedynym wyjściem będzie zamaskować podczas malowania oszklenie tak aby były w miarę równe.

 

Tyle na dziś, zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej Pablo!

 

Super, że dołączyłeś do projektu. Ten model jest naprawdę olbrzymi Czy on ma wklęsłe linie podziału? Ja kupiłem sobie niedawno Boeinga Clipper i niestety ma wypukłe :( Napisz proszę skąd bierzesz takie fajne drewienka na podstawki. Extra to wygląda

 

Czy myślałeś o jakiejś waloryzacji? Może owiewka vacu rozwiązała by problem słupków - wystarczyłoby dorobić odpowiednie maski. Jeśli chcesz mógłbym taką owiewkę wytłoczyć (Właśnie pracujemy z net_sailor'em nad upgradem do F16 - w tym owiewką vacu. Więc jedna więcej nie zrobi różnicy )

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to chyba są wklęsłe. W zestawie nie ma wprawdzie bomb, ale są pociski cruise, więc nie jest tak źle. Szkoda, że usunął Vulcana z ogona . Ogólnie model bardzo przyzwoity.

 

mucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to

B52 bez Vulcana to jak facet bez... Vulcana . W swoich papierach mam jakąś stara monografię B52 (bodajże z serii "Przegląd Konstrukcji Lotniczych"). Jest tam zajeb... malowanie - wielobarwny, "oldschoolowy" kamuflaż od góry, biały brzuch i Yosemite Sam (ten kowboj z Królika Bugsa) na cały statecznik pionowy. Choruję na niego, choć nie mam pojęcia, jak go zrobić

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Peter_D na razie zakładamy wątki w odpowiadająch im działach. Ważny jest dopisek na początku tytułu [Grupowy 1:144] ułatwi to adminowi wyłapanie wątków projektu 144 i umieszczenie ich w oddzielnym dziale. Stanie się to dopiero kiedy zbierze się nas więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna i fajnie że robisz tego bydlaka.

Jakie malowanie planujesz?

Może szaro-zielone?

 

Malowanie będzie jednokolorowe czyli Gungrey FS36118. Faktycznie fajne są te starsze malowania ale trzeba by pokombinować coś z kalkami.

 

No, to

B52 bez Vulcana to jak facet bez... Vulcana . W swoich papierach mam jakąś stara monografię B52 (bodajże z serii "Przegląd Konstrukcji Lotniczych"). Jest tam zajeb... malowanie - wielobarwny, "oldschoolowy" kamuflaż od góry, biały brzuch i Yosemite Sam (ten kowboj z Królika Bugsa) na cały statecznik pionowy. Choruję na niego, choć nie mam pojęcia, jak go zrobić

 

bzzz-bzzz

 

Faktycznie czegoś mu brakuje bez tej lufy w tyłku ;) dokładnie taką monografię zamówiłem, jest tam fajny plan w skali 1:144 więc będzie jak znalazł. Jak się pogrzebie w necie to sporo jest fajnych noseart'ów w tym wielobarwnym malowaniu, nic tylko działać

 

Za tydzień w Ostravie osobiście pomacam B-52 więc zrobi się dokumentację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trochę udało mi się pogrzebać i odtworzyłem detale, za kabiną które uległy zatarciu przy szlifowaniu. Zamiast ryć nowe linie użyłem cienkiej samoprzylepnej folii aluminiowej. Wydaje mi się, że taki sposób jest lepszy niż odtwarzanie tych linii przy pomocy rycia. Wykonałem też z HIPS-u pokrywy luków ewakuacyjnych.

 

9e1d82f2d6891e7a.jpg

 

Na matę poszły też silniki, jak już wcześniej pisałem, trzeba będzie trochę nad nimi popracować.

 

546b543f4e61d6f3.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne detale! W tej skali rozwiązanie z folią wydaje się najrozsądniejsze, bo takie kółko trudno by było wyciąć / wygnieść nawet od szablonu. Tylko czy jesteś pewien, że te paski powinny biec również po pokrywach luków? Bo jeśli to są prowadnice, to chyba powinny się kończyć za tylną krawędzią pokrywy luku. Ale to tylko takie moje przemyślenia, bo nigdy nie robiłem tego modelu ani nawet zdjęć tych luków nie widziałem

 

A co planujesz zrobić przy silnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bardzo fajne Już dwa razy miałem okazję obejrzeć go na żywo, za każdym razem w Ostravie. W tym raz na pokazie dynamicznym i chyba nigdy nie zapomnę tego świstu silników gdy przelatywał nad lotniskiem Choć już B-52 nie wydaje się taki duży gdy stoi obok KC-10 rozpiętość skrzydeł prawie taka sama.

W tym roku z robieniem fotek bardziej skupię się na B-1 bo pierwszy raz przylatuje na tą imprezę. Oba bombery będą już w Ostravie od wtorku. Kto może niech przyjeżdża bo impreza jest na prawdę wspaniała, żadnych opłat za wstęp, atrakcje dla dzieci, stoiska sklepów modelarskich i innych akcesoriów militarnych, na prawdę warto ;)

 

...A co planujesz zrobić przy silnikach?

 

Brakuje kilka delikatnych linii do wyrycia i zastanawiam się czy nie zrobić z tej folii pokryw tych dodatkowych wlotów powietrza, które są pootwierane w czasie lotu.

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam! A czym robisz linie?

 

Najczęściej używam czeskiej żyletki oraz pomagam sobie przyrządem do rycia z trumpetera oraz własnym narzędziem, w którym wykorzystałem igłę od cyrkla

 

Jak wyciąłeś te otwory i powklejałeś folię?

Wyszło schludnie.

 

Otworów nie wycinałem, tylko przykleiłem folię pokrywy będą w pozycji zamkniętej, ponieważ wycięcie tak małych, prostokątnych otworów było by praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.