Skocz do zawartości

B-24 Liberator 1/144 Minicraft


SebastianC.

Rekomendowane odpowiedzi

Byłoby faux pas z mojej strony gdybym nie wspomógł forumowych kolegów w popularyzacji naszej ulubionej nikczemnej skali więc postanowiłem założyć warsztat z takim oto modelem:

 

Obraz00101_zpsu6ffffsu.jpg

 

Jak widać na załączonych obrazkach trochę rzeźby będzie - trasowanie linii podziału, przeróbka turbosprężarek, uzupełnienie komór podwozia, silniki itp,itd

 

Obraz00100_zpsh62nlcdp.jpg

 

Na 90% zdecydowałem się na malowanie szwajcarskie:

 

B-24-1_zpsf9fdpij7.jpg

 

Chociaż chodzą mi po głowie takie assembly ship:

 

b-24-2_zpsuvkowzmp.jpg

 

b-24-3_zpsldnmpof5.jpg

 

B-24-4_zpsappmnndm.jpg

 

W tym przypadku trzeba będzie dorobić szklarnię. Tak czy siak przy moim tempie sklejania zapowiada się dłuuuugi warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco namawiam na budowę Szwajcara! Zwracam jednak uwagę, że w malowaniu szwajcarskim samolot miał zdemontowane przednią i tylną wieżyczkę strzelecką. Więcej fotek tej maszyny tutaj:

http://warbird.ch/wb-events/schweizer-piloten-von-schweizer-flab-beschossen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, będzie na co popatrzeć tak jak nasze żony lubią długie seriale tak my lubimy długie warsztaty:D od jakiegoś czasu poluję na te bombery Minicrafta, więc z chęcią będę śledził. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecyduję się na tego szwajcara. Bez wieżyczek to będzie trochę kijowo wyglądał, powiedzmy, że zrobię wersję po przemalowaniu ale jeszcze prze demontażem wieżyczek

Marudek dzięki za pomoc ale na razie spróbuję samodzielnie ogarnąć temat, jeśli mnie to przerośnie to wtedy się odezwę. Malowanie będzie od masek tylko numery z kalkomanii, prawdopodobnie zlecę zrobienie kalek bo w planach mam jeszcze Mistela 1/S1 (bf-109f od sweeta + ju-88A4 z minicrafta) i marudera B-26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecyduję się na tego szwajcara. Bez wieżyczek to będzie trochę kijowo wyglądał, powiedzmy, że zrobię wersję po przemalowaniu ale jeszcze prze demontażem wieżyczek

To może zrób wersję przejściową w trakcie modyfikacji? Przemalowany, jeszcze z wieżyczkami, ale już bez karabinów maszynowych? To by miało ręce i nogi. Samolot miał trochę pecha, bo lądował na słabiej utwardzonym (trawiastym) pasie w Altenrhein. Żeby go ponownie poderwać do lotu trzeba było maksymalnie odciążyć maszynę z wyposażenia. Stąd właśnie decyzja o zdjęciu uzbrojenia i w końcu całych wieżyczek.

 

W ogóle do tej kolorówki samolotu w szwajcarskich barwach mam kilka zastrzeżeń:

- przód kadłuba w dolnej części ewidentnie był biały (obszar poniżej podstawy przedniej wieżyczki)

- osłony wszystkich silników też były białe

- górne pasy skrzydłowe przechodziły przez krawędź natarcia na spód (brak przerwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugrupowanie się wyprawy bombowej złożonej z setek bombowców było sporym problemem logistycznym. Szczególnie w warunkach obowiązywania ciszy radiowej. W VIII AF wykorzystano bombowce o statusie war weary jako optyczne 'wskaźniki' do formowania się boxów poszczególnych grup bombowych. Jako takie Assembly Ships musiały być dość wyraziste i charakterystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się od ostatniego razu nie działo. Wyciąłem okienka wcześniej od środka Dremelem pocieniajac ścianki i wkleiłem kawałki przezroczystego plastiku.

Nad kokpitem się nie rozczulałem bo praktycznie go nie widać. Tak wygląda oryginał:

 

IMG_2970_zps0tiobbwu.jpg

 

a tak po poprawkach:

 

Obraz00018_zpsthnvyxj6.jpg

 

Kadłub i skrzydła sklejone do kupy i poszpachlowane, teraz szlifowanie i rycie linii.

 

Tak przy okazji, model będzie bez dolnej wieżyczki. Czy ktoś wie jak to wyglądało po jej demontażu? Wspawywali jakaś blachę czy coś? Przydałby się rysunek lub zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.