Skocz do zawartości

Su27 revell


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności od koloru - 2 lub 3.

 

Po puszkach domniemam, że to wyrób Revella, niestety te farby maja to do siebie, że zachowują sie jak glina pod pędzlem, nie wiem jak maluje sie akrylami ale ja preferuje olejne Testorsa (Model Master) posiłkując sie Humbrolami, obie emalie rozcieńczam przy pomocy Nitro http://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=270 alekoniecznie ten z indeksem RC-01.

Oczywiście do tego w miarę porządne pędzelki i heja, na koniec dopiero werniks z aerografu.

 

Efekt chyba do przeżycia ;)

14502853_1275241942526398_5227095227535789542_n.jpg?oh=b0b71ae4f6906ea70a1ded9a5b8f36b0&oe=58AA43B9&__gda__=1484408809_5c06a63f7d7a2bc3045f70a612f20d2b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że używałem akryli Revella przez jakiś czas i nie ma tragedii. Da się malować i pędzlem i aerografem. Jako że kupiłem ich swego czasu niemało, używam do dziś do robót "mniej wymagających". Z czasem gdy wreszcie dotarło do mnie, że warto sobie malowanie ułatwiać przeszedłem na Tamiya i Gunze. Nie powielam natomiast "legendy", że nie da się Revellem malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć Ogólnie akrylami washa nie zrobisz Możesz blendować podobnie jak to robią modelarze figurkowi. Ja tak zrobiłem na fotelu, który wkrótce pokażę

 

Z kolei wash robi się najlepiej brązową i czarną artystyczną farbą olejną mocno rozcieńczoną w terpentynie, albo jakimś gotowym specyfikiem (tego nigdy nie próbowałem). Nie polecam robić washa emaliami i to na modelu który nimi został pomalowany, ponieważ istnieje ryzyko rozpuszczenia powłoki bazowej. W tym właśnie tkwi sekret washa, że nie rusza akryli.

 

Jeszcze na koniec dodam, żebyś z washem był ostrożny, bo w tej skali zapuszczanie linii podziału może nieco "karykaturować" model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest co krytykować. Sporo było już powiedziane o samym modelu i o malowaniu. Teraz piłka jest po Twojej stronie Ciekaw jestem, czy w kolejnym modelu - być może malowanym akrylami - będzie lepiej, bo ja serdecznie Ci tego życzę

 

No i może washa nie rób już emalią. W sklepach artystycznych można kupić farby olejne na sztuki. Polecam kolory Umbra palona i czarny + terpentyna bezzapachowa. Dzięki nim sam będziesz mógł decydować, czy wash ma wpadać bardziej w brąz, czy czerń i jak bardzo intensywny ma być. Chociaż z tym też lepiej w takich mikrusach nie przesadzać

 

Powiedz, co będzie następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione f-15E revella (bardzo ładny model) oraz mig-15 Eduard'a (2 sztuki w pudełku). Ale teraz na warsztat idzie hangar GPM - http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/144/hangar-1/144-model-wyciety-laserem. Stanie na dioramie lotniska którą zaczynam robić (akurat tutaj odrobinę doświadczenia mam bo robiłem makiety kolejowe w skali N) ale do samego hangaru trochę się boję zabrać bo niczego z kartonu jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.