Skocz do zawartości

KC-10 Extender, 1/144 Revell


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Myślałem, że po B-52 na warsztat w skali 1/144 wezmę coś małego jednak wyszło inaczej Postanowiłem zmierzyć się z modelem dość wiekowym, który będzie wymagał sporo własnej inwencji. Na początek inbox:

 

6324e0931a972967.jpg

 

d3ddf4b1929b1dd4.jpg

 

6443950b22a9a0bc.jpg

 

64eb1ec430f30523.jpg

 

3b250d77d458743a.jpg

 

e10ae232c9a20559.jpg

 

d28cef0e9baf38d6.jpg

 

Formy pochodzą chyba z lat 80 jak nie nawet z 70-tych. Jest sporo nadlewek, spasowanie pewnie też będzie dalekie od ideału cały kadłub oprócz drzwi i linii powierzchni sterowych jest goły także będzie sporo zabawy z ryciem. Jakieś materiały już uzbierałem, w tamtym roku strzeliłem też w Ostravie kilka fotek holenderskiemu KC-10 więc będzie się na czym oprzeć ;) Trzeba będzie również dorobić sporo szczegółów samemu, od podstaw zrobię też pewnie boom do tankowania.

Jako, że zestawowe kalki nadają się tylko do muzeum, musiałem sprowadzić takie zza oceanu:

 

e0e2560ae18c248e.jpg

 

9d01312ae8361013.jpg

 

c34228c35c3c437e.jpg

 

63b450cae42ebc78.jpg

 

Zestaw pozwala na wykonanie maszyny z bazy Travis.

 

Trochę czasu jeszcze minie zanim będą jakieś postępy ponieważ muszę jeszcze kilka rzeczy przemyśleć i rozplanować a założona relacja będzie mnie do tego motywowała ;) muszę też pomyśleć o jakimś samolocie, który będzie podczepiony do przewodu. Obecnie chodzi mi po głowie F-22, polski F-16 lub B-2. Wszelkie sugestie mile widziane ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu fiu. Czy to model kupiony na Allegro (też na niego patrzyłem )?

 

Pewnie to ten sam jeśli dobrze pamiętam to kupiłem go tego roku wiosną.

 

Wow! Zapowiada się kolejny ciekawy projekt Czy wiesz już co będziesz zmieniał?

 

Roboty jest sporo od drobnych detali jak anteny, małe wloty powietrza, panele po przerycie wszystkich głównych linii na modelu. Muszę też zrobić kabinę załogi bo nie ma jej w ogóle Zabawy jest sporo, w sam raz na jesień i zimę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Pewnie znowu samodzielny projekt i wykonanie?

 

Nie, to nie jest narzędzie na zamówienie. Ja to kupiłem w UK, ale jak wpiszesz w google "profile gauge" (po Polsku potocznie mówi się na to grzebień, ale to nie jest fachowa nazwa), to znajdziesz sklepy, które to oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam,

 

Jako, że na stałe rozstałem się z tą skalą to czy któryś z szanownych kolegów był by zainteresowany odkupieniem KC-10 wraz z kalkami Draw Decal? Cena i szczegóły do dogadania na priv ;) Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.