Skocz do zawartości

SH 60 ze szkoły Top Gun Dragon skala 1:144


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozpoczynam kolejny projekt w skali 1:144. Będzie nim BANDIT z amerykańskiej szkoły Marynarki wojennej Top Gun w "rosyjskim" malowaniu. Model planuję postawić na pustynnej podstawce jak po "zestrzeleniu".

 

Wybrałem malowanie szaro-zielono-czarne.

 

bh7V3aF.jpg

 

W modelu zamierzam zmienić kilka części, ale tylko to co jestem w stanie zrobić we własnym zakresie (bez części trawionych lub drukowanych zewnętrznie).

 

Pozdrawiam,

Marudek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co prawda dobrego inboxu nie dam rady już zrobić, ale mogę podać linki:

 

Modeling Madness

 

Budowę zacząłem od kokpitu. Próbowałem wytłoczyć kabinę, ale nie udało mi się uzyskać tłoczenia dobrej jakości w tak głębokim tłoczeniu. Ale jestem uparty i wytłoczyłem oszklenie po kawałku, a "otwory okienne" w plastikowym oszkleniu wyfrezowałem. W samym kokpicie dodałem kilka drobiazgów do siedzeń, pasy, pedały orczyków, wyciąłem też kikuty imitujące wolanty i wstawiłem coś bardziej "wolantopodobnego" wykonanego z drutu . Ogólnie tak to na razie wygląda:

 

XHDhIkf.jpg

zTXYet1.jpg

nQDm1Wp.jpg

4IpKFSj.jpg

zRoVBlz.jpg

DqN8bDd.jpg

1YC8tFn.jpg

s1fh6Gn.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kokos85 to miał być model weekendowy, ale jak zobaczyłem co można z niego wycisnąć to nie wytrzymałem i zacząłem po swojemu komplikować budowę

 

Do poprawienia na zewnątrz będzie dodanie kilku sensorów na nosie, wykonanie obciążonego podwozia (to w zestawie jest zwieszone jak do modelu w locie) oraz wykonanie subtelniejszych detali wzdłuż kadłuba i w wirniku głównym. Model planuję skończyć max w dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem olejać różnymi drobinkami wewnętrzne i zewnętrzne strony drzwi kabiny. Po co wewnętrzne? Bo oba drzwi będą otwarte

 

Mam pytanie do znawców czy te elementy na trójnogach przyczepionych do kabiny w górnych rogach przedniej szyby - czy to są lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hej,

 

Wracam do budowy SH-60. Zmieniłem nieco koncepcję - mniej rzeźby, więcej malowania. Zatem część transportowa będzie zamknięta. Jedyne detale "od siebie" będą na zewnątrz, pljs otwarta kabina pilotów, którą zrobiłem już wcześniej.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

To by było na tyle jeśli chodzi o wnętrze. Jeszcze tylko malowanie i zamykam przedział transportowy.

 

FCcOiTi.jpg

 

Tak to wyglądało po sklejeniu razem kabiny pilotów z resztą kadłuba, podwoziem i kilkoma drobnymi detalami.

 

NF8guaJ.jpg

2ABZgMU.jpg

 

A tu już po malowaniu podkładem:

 

uKJFl70.jpg

 

Teraz się zacznie zabawa z malowaniem.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Model pomalowałem kolorami bazowymi. Farby akrylowe, malowanie pędzlem.

 

FDCvrHh.jpg

a4VbkA8.jpg

 

Następnie nałożyłem kalki. W kilku miejscach wymagają one poprawek - zobaczymy jak to będzie wyglądało po retuszu.

 

l8ZNbXY.jpg

nnKNMRU.jpg

H5EMoya.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.