Skocz do zawartości

Airbus A300-600ST "BELUGA"


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Większość lakierowania już za mną. Tym razem białą Tamiya X-2 dałem na sam koniec, aby uniknąć przyklejania taśmy maskującej na nią (zostają ślady taśmy).

Jeszcze tylko silniki, podwozie, drobnica (antenki, lampy), kalkomanie i brudzenie

 

i9MLSZH.jpg

 

5EK5DaM.jpg

 

Dzięki za pomysły na silniki, popróbuję przy następnej 'sesji'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajabym pomalował zwykłym aluminium jak jest pod ręką i od środka lekka chmurka rozcieńczonego tire black.

Koniec końców poszedłem tym tropem - dałem Tamiyowe flat alu XF-16, a na ciemny odcień poszedł 91 (steel) Revella, choć Tamkowe XF-56 też pewnie byłoby OK. Przy tej skali/wielkości elementów nie ma tak naprawdę większego sensu aż takie wchodzenie w szczegóły. Trochę mnie chyba poniosło

 

Uważaj na X-2 One lubią długo schnąć i jak ciapniesz mocniej paluchem, to zostanie

Zgadza się, raz taki błąd już popełniłem, ale na szczęście nie przy tym modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "lecisz jak burza" mam właśnie problem Dość często chęć zobaczenia progresu popycha mnie do mniejszej staranności.

 

A co do silnika, to tak naprawdę powinienem zrobić linię podziału w miejscu zaznaczonym na czerwono poniżej.

Te boczne osłony są przecież otwierane dla dostępu serwisowego do silnika.

brpB30M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już wygląda z grubsza jak samolot. Przyznam jednak, że zmęczył mnie ten projekt...

To już ostatnie zdjęcia warsztatowe, następne będą już w galerii - za kilka tygodni .

 

dPNx4Sm.jpg

 

gCsRfxQ.jpg

 

15gpi5q.jpg

 

4c01BQX.jpg

 

ZiDYKtL.jpg

 

Kn86wxE.jpg

 

Dziękuję za uwagę i wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to niestety znowu ja

Wstawię kilka zdjęć prawie ukończonego modelu, będzie to coś w rodzaju galerii warsztatowej. Finałowa galeria ma bowiem być z elementami A320 w środku.

Zatem oto Airbus Beluga numer 1:

 

acWEQpK.jpg

 

RuDpaYG.jpg

 

yQmmORy.jpg

 

MRuTTEB.jpg

 

JJBhm19.jpg

 

mGlNSTN.jpg

 

m9LM9uZ.jpg

 

3qqLtc6.jpg

 

PlIJEG7.jpg

 

6DcLTMO.jpg

 

XVVru1y.jpg

 

kwcxGNW.jpg

 

w4ncgx3.jpg

 

Mn7tLIK.jpg

 

wE3QFyY.jpg

 

KWJ6lNX.jpg

 

4ingMIw.jpg

 

TdtQkyR.jpg

 

56pz7qP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tajemnica, choć dumałem nad tym kilka dni

Otóż niebieskie plandeki to folia stretch, natomiast pomarańczowe podpory zrobiłem kawałka kupionej podstawki/imitacji płyty lotniska a materiał ten to zdaje się 'spienione pcw' - bardzo wdzięczny materiał. Christian ma to na warsztatach.

Napisy zaś to kalkomania z zestawu A320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.