Skocz do zawartości

BOEING 777 - 300 ER - 1:144 - Revell


key_maker

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na wstępie chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik na forum. Modelarstwem zaraziłem się jeszcze jako mały gżdyl. Wtedy uwielbiałem sklejać nowoczesne myśliwce. Niestety, z pewnych przyczyn musiałem dać sobie na wstrzymanie na kilka ładnych lat... aż wreszcie znów udało się Tym razem zamarzył mi się samolot pasażerski. Bardzo ciekawy, szczególnie w malowaniu, wydał mi się Boeing 777 - 300 ER. Wybrałem model firmy Revell w skali 1:144.

 

KArDYMG.jpg

 

Niestety zbyt łapczywie podszedłem do tematu. Tyle czasu nie miałem modelu w łapach toteż zabrałem się do pracy i nie zrobiłem zdjęć ramek.

Dawno nie miałem z Revellem do czynienia ale się miło zaskoczyłem. Elementy dobrze pasują a same ramki nie mają żadnych zbędnych nadlewów. Tak więc zabrałem się do pracy...

 

Z racji specyficznego malowania pomyślałem sobie, że łatwiej będzie najpierw pomalować kadłub na biało, potem zrobić niebieski "brzuszek". W międzyczasie zrobić skrzydła, silniki, podwozie e.c.t.. Wiem, że może trochę od drugiej strony, ale mam nadzieję, że moja koncepcja mimo wszystko będzie dobra i zaowocuje ładnym efektem końcowym Poniżej efekt pomalowania kadłuba na biało z niebieskim spodem.

 

IM29j5A.jpg

 

Nieoceniona w tym wszystkim się okazała żółta taśma znanej firmy zaczynającej się na T... Hołd jej wynalazcom...

 

Teraz jak ta część gotowa, pora iść dalej. Jak tylko dalsze etapy będą gotowe, umieszczę kolejne fotografie.

 

P.S. Pierwotnie chciałem zrobić "czyściocha" - jakby wyleciał z hangaru na pierwszy lot. Zaczynam się jednak zastanawiać, czy go deczko nie sponiewierać. Tak w granicy przyzwoitości. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witaj na frum. Po tym jednym zdjęciu widać że nie masz większych problemów z malowaniem. Ja co prawda nie znam się tak dobrze na pasażefach jak inni koledzy z naszego forumowego projektu w którym kleimy wszystko w skali 1:144, ale założę się, że gdybyś zechciał dołączyć do popularyzatorów skali 1:144 to chętnie podzielą się swoją wiedzą tajemną

 

Jeśli chcesz - Twój wątek mógłby zostać przeniesiony do działu projektów grupowych

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za miłe słowa. Fakt, malowanie aerografem nie sprawia mi wielkiej trudności, ale do perfekcji jeszcze daleko. Ale każdy model zbliża do coraz lepszych efektów

 

Jeśli chcesz - Twój wątek mógłby zostać przeniesiony do działu projektów grupowych

Pozdro,

Marudek

 

Z chęcią dołączę do tej grupy.

 

Połówki kadłuba tak tylko na tej magicznej taśmie? Skleiłes je przed malowaniem?

777 to piękna maszyna.

 

Najpierw malowałem osobno połówki na biało. Potem "magiczną taśmą" wspomogłem się, by to przytrzymać i pomalować na niebiesko - symetrycznie obydwie części, by się spotkały linie w takich miejscach jak potrzeba. Dopiero teraz będę wklejał szyby, małe dociążenie dzioba bo ostro leci w tył i skleję wszystko w całość...

 

Swoją drogą też mi się B-777 strasznie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że uda się to złożyć tak aby nie było widać linii łączenia?

Jeśli nie masz grubej warstwy farby to sobie wyszlifujesz poszpachlujesz i uzupelnisz kolory.Moze bedzie dobrze...

 

Dokładnie taki mam plan Zaskoczony jestem tym, że obydwie połówki wyjątkowo dobrze są spasowane. Więc z lekkim wyszpachlowaniem, przeszlifowaniem i uzupełnieniem koloru problemu nie będzie. Jestem świadomy że zrobiłem to od drugiej strony, trochę błędnie. Ale przyświecały temu dwa argumenty:

1) Chciałem by ładnie wyglądały szyby po wklejeniu. Pogrzebałem potem na forum i odnalazłem tematy związane z maskolem. Ale jak wspomniałem - odstawienie tematyki modelarskiej na dość długo czas zrobiło swoje. Tyczy się też technik. Może jakbym wcześniej poszperał to dało by radę to zrobić w sposób normalny. A tak - muszę kombinować Ale uzbrojony o nowe informacje w następnych modelach je wykorzystam...

2) Jest to model sporych rozmiarów - 51 cm długości i około tyle samo rozpiętości. Moja prowizoryczna komora do lakierowania nie była na to przewidziana Więc by nie było oparów i kropek farby wszędzie musiałem to zrobić w częściach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego! Zwłaszcza w tej cywilnej niszy Co do koncepcji malowania osobno połówek jest dobra ze względu na oszklenie i idealną symetrię po obu stronach kadłuba, ale na to że bez szlifowania i szpachli się obejdzie nawet nie masz co liczyć. Poza tym kibicuję serdecznie bo zapowiada się kawał dobrego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień zmagań z B 777 przyniósł następujące postępy:

 

Został wykonany moduł skrzydła. Malowane podobnie jak i kadłub: najpierw były 3 warstwy szarego (specyficzny kolor w skali Revella i niesamowicie słabo krył). Jak przeschło to wykonane malowanie na niebiesko oraz detale na krawędziach natarcia skrzydeł.

 

Tm749Xk.jpg

 

Proszę wybaczyć słabą jakość fotografii. Niestety na tą chwilę tylko telefon wchodzi w grę. Jak na złość taśma w obiektywie przestała kontaktować i jest w serwisie. Złośliwość rzeczy martwych. Ale finalne zdjęcia z pewnością będą na wyższym poziomie...

 

Dalej zostały wklejone szybki i dociążony dziób (z braku laku były 2 wkręty do drewna przylepione na Poxylinę... ale jest dobrze ). Sklejone i połączone ze skrzydłami. Szczególnie w okolicy przodu niezbyt ładnie się zeszło więc na dniach będzie szpachla linii łączenia, przecierka i drobne przejechanie farbą.

 

QLPURyw.jpg

 

B1TZwZd.jpg

 

Oczywiście wszechobecna żółta taśma bo zdjęcia jeszcze z procesu schnięcia

Pobawiłem się też z silnikami. Od razu mam małe pytanie. Jako że jesteście bardziej doświadczeni ode mnie, proszę o poradę, czym zrobić efekt przegrzania na wylocie?

 

NgaCbSk.jpg

 

dOYkq0z.jpg

 

Na dziś tyle. Uzupełnię potem post jak skończę szpachlowanie, szlifowanie, domalowywanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, cichutko podglądam Twój warsztat bo sam mam 3 samoloty w kolejce (2x A380 oraz Boeing 747-8). Również będę próbował zrobić przegrzania na silniku i znalazłem taki filmik na którym będę się wzorował. Pierwszy odcień już mam (niebieski), kolejne dziewczyna powiedziała że pożyczy więc zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za film. Żona ma kolekcję takich ustrojstw więc pożyczę i przetestuję. Swoją drogą, teraz jak się zapyta jaki cień do powiek wybrać to powiem z pełną powagą: kolor przegrzanego metalu

 

Niestety natrafiłem na pewne trudności. Po wyszpachlowaniu góry, wyrównaniu przyszedł czas na malowanie. I muszę ponarzekać. To był nowy słoiczek farby - maluję farbami olejnymi Revella. Wiem, pewno dostanę komentarz że powinienem malować farbami lepszej jakości. To jest właśnie przełomowa chwila na przekonanie się. Do tej pory malowało mi się tymi farbami dobrze. Ustawienia aerografu i kompresora nie uległy też żadnej zmianie (na kompresorze wypracowałem sobie optymalne ciśnienie 1,4 bar aerograf P-Iwata a farba jak to zwykle, konsystencja mleka. Maluję z odległości około 15 cm) . Do tej pory jak malowałem kryły ładnie. A teraz wyszły mi takie smugi i nierównomierności że się przez moment podłamałem. Widocznie trafiłem na jakąś starą partię farby, chociaż na pierwszy rzut oka było ok. Cóż mi pozostało? Iść na zakupy i kupić HUMBROL - MASKOL. Obecnie Boeing jest wyszlifowany, jutro będę paćkał szyby i kolejne malowanie. Tym razem kupiłem lepsze farby (Tamiya) zarówno na górę jak i na dół.

 

Tak więc walczę dalej i pomimo lekkiego kryzysu się nie poddaję. Bogatszy o nowe doświadczenia będę dalej malował a efektami się podzielę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po małej przerwie znów produkcja Boeinga ruszyła. Po małych problemach przystąpiłem do lakierowania. Lakierowałem lakierem Humbrol na połysk. I zacząłem kalkowanie. Rozpocząłem od statecznika pionowego i posuwałem się w stronę dzioba.

 

KNbPHK5.jpg

 

Najgorszy był środkowy element. Jeszcze nigdy nie naklejałem tak długiego bo 30 centymetrowego kawałka folii.

 

BSg6kBl.jpg

 

SET dawał radę, niestety po jednej stronie się mi trochę porwała kalka. Próbowałem naprawić ale do ideału daleko. Poniżej foto tego uszkodzonego elementu.

 

jTnuv1I.jpg

 

Natrafiłem na jeszcze jeden problem. Nie wiem skąd się wziął. Wszystkie kalki po potraktowaniu SOLem po masakrycznym pomarszczeniu układały się dobrze. Tu są kalki naprawdę grube i po około 15-stu godzinach zaczynały wyglądać dobrze. Ale są dwa elementy, zaraz pod statecznikiem pionowym, które mi się pomarszczyły. Po poSOLeniu wygładzałem, wyglądało dobrze. Nałożyłem kolejną warstwę i musiałem wyjść. Po powrocie mały szok. W międzyczasie się pomarszczyło i już tak zostało. Powiedzcie mi proszę, czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość wygładzenia tego?

 

cgUkLaM.jpg

 

W każdym razie produkcja idzie dalej, zrobione są już największe elementy. Jak wyschnie i dobrze się wtopi to zabiorę się za kalki na drzwiach i skrzydłach.

Jest jeszcze jedna sprawa. Samo odwzorowanie kolorów na kalkach. Trochę niemiło się zaskoczyłem jak się okazało, że kolor jakim Revell życzył sobie pomalować kadłub (nr 51) różni się od koloru kalki.

 

7wyolMB.jpg

 

Poniżej jeszcze kilka fotografii Boeinga 777.

 

SyiqtOG.jpg

 

WkV7O8u.jpg

 

wu1G4G3.jpg

 

4klHfgs.jpg

 

P.S Dodam jeszcze że na niektórych kalkach widać żółtawe plamy. Sam nie wiem skąd się wzięły ale testowałem na ogonie i schodzą potraktowane wodą z mydłem. Więc będzie ok

 

P.S. 2 Okna będą jeszcze delikatnie wycinane i oczyszczane - sporadycznie są paproszki.

 

P.S. 3 Doradźcie proszę, jak sobie poradzić z szybą przednią? Kalka wygląda trochę sztucznie. Nie wiem czy by nie pomalować. Czy potraktowanie szyby płynami SET i SOL ich nie uszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 3 Doradźcie proszę, jak sobie poradzić z szybą przednią? Kalka wygląda trochę sztucznie. Nie wiem czy by nie pomalować. Czy potraktowanie szyby płynami SET i SOL ich nie uszkodzi?

 

A nie możesz jej po prostu wkleić? W zestawie masz przezroczysty element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specyfik który rozpuszcza folie z kalkomani zostawiając wszystko co kolorowe.Produkuje go Bilmodel.Poszukaj info na ten temat, ja go nie stosowałem.Moze pomoże na te zmarszczki.

Nie pomoże. Zmarszczki tego typu zostaną.

 

Można spróbować podziałać jeszcze SOL-em i jak kalka zmięknie rozprowadzić zmarszczki pędzelkiem na większą powierzchnię. Jeśli to nie pomoże to trzeba naciąć wzdłuż zmarszczki skalpelem i znów po namoczeniu SOL-em rozprowadzić pędzelkiem, ale tym razem ciągnąc brzegi ku sobie żeby "rana" się zasklepiła na zakładkę. Uskok będzie niewielki i na pierwszy rzut oka niewidoczny.

 

7wyolMB.jpg

Tutaj zamaskowałbym białe pole powyżej taśmą Tamiya z osłabionym klejem. Klej osłabia się żeby przy odklejaniu nie zerwać kalkomanii. Robi się to tak, że pasek taśmy najpierw na boku przyklejasz i odrywasz 2x na jakiejś powierzchni a potem maskujesz nią model. Jak już zamaskujesz te białe obszary to pryśnij aerografem na linię łączenia kalka - farba i zrób po prostu łagodne przejście kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować podziałać jeszcze SOL-em i jak kalka zmięknie rozprowadzić zmarszczki pędzelkiem na większą powierzchnię. Jeśli to nie pomoże to trzeba naciąć wzdłuż zmarszczki skalpelem i znów po namoczeniu SOL-em rozprowadzić pędzelkiem, ale tym razem ciągnąc brzegi ku sobie żeby "rana" się zasklepiła na zakładkę. Uskok będzie niewielki i na pierwszy rzut oka niewidoczny.

 

Tutaj zamaskowałbym białe pole powyżej taśmą Tamiya z osłabionym klejem. Klej osłabia się żeby przy odklejaniu nie zerwać kalkomanii. Robi się to tak, że pasek taśmy najpierw na boku przyklejasz i odrywasz 2x na jakiejś powierzchni a potem maskujesz nią model. Jak już zamaskujesz te białe obszary to pryśnij aerografem na linię łączenia kalka - farba i zrób po prostu łagodne przejście kolorów.

 

Bardzo dziękuję za opinię i pomoc. Powalczę w taki sposób z tymi przejściami kolorów i postaram się wygładzić, tak jak jak piszesz, pod ogonem. Mam nadzieję, że się uda. A o efekcie napiszę

 

A nie możesz jej po prostu wkleić? W zestawie masz przezroczysty element.

 

Owszem, szyba jest jako pojedynczy przeźroczysty element do wklejenia. Ale Revell zaleca na nią nakleić kalkę - podział szyb oraz wycieraczki. To mi wygląda dość sztucznie i stąd moje rozmyślania: czy jak zdecyduje się na kalkę na szybę to czy SET i SOL jej nie uszkodzą a ostatecznie myślę na delikatnym pomalowaniu szyby, by wyszło naturalniej.

 

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Po tych kilku latach modelarskiej posuchy przydaje niesamowicie się Wasza bieżąca wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz jej po prostu wkleić? W zestawie masz przezroczysty element.

 

Owszem, szyba jest jako pojedynczy przeźroczysty element do wklejenia. Ale Revell zaleca na nią nakleić kalkę - podział szyb oraz wycieraczki. To mi wygląda dość sztucznie i stąd moje rozmyślania: czy jak zdecyduje się na kalkę na szybę to czy SET i SOL jej nie uszkodzą a ostatecznie myślę na delikatnym pomalowaniu szyby, by wyszło naturalniej.

 

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Po tych kilku latach modelarskiej posuchy przydaje niesamowicie się Wasza bieżąca wiedza...

 

Ja bym rozważał 2 opcje:

 

1. Odpuszczenie kalkomanii na szybę, -> maskowanie, malowanie.

Zwłaszcza, że są dostępne w sprzedaży maski do maskowania oszklenia przed malowaniem do tego modelu.

 

2. Wycięcie w fabrycznej kalkomanii elementów przezroczystych, które po naklejeniu na element przezroczysty nie wyglądają zbyt dobrze i naklejenie kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Naprawdę w wielu miejscach się przydała. Model na wykończeniu. Niestety, podczas jego pracy popełniłem naprawdę sporo błędów. Na moją obronę pozostaje jedynie długi czas modelarskiej posuchy. Ale pooglądajcie trochę fotografii...

 

C7SDX3j.jpg

 

Dziękuję dla użytkownika milczacy za rady z szybą. Wygląda lepiej niż kalkomania. Szkoda tylko że się trochę boki nie wpasowały ale jeszcze coś podłubię przy tym. Nie używałem jednak masek a jedynie bawiłem się z taśmą. Ale chyba nie wyszło tragicznie

 

fEQWmeZ.jpg

 

Po raz pierwszy próbowałem robić przegrzania na silnikach. Użyłem suchych pasteli i wklepywałem w elementy. Wygląda to tak:

 

LJoUVzN.jpg

 

9brJTDY.jpg

 

Jeśli chodzi o spód i górę skrzydeł, wzorowałem się trochę na kilku fotografiach z Internetu:

 

8VJs2TL.jpg

 

j4tcHNf.jpg

 

Ponadto znajomy co pracuje na Okęciu mówił, że Boeingi mają tendencję do rzygania różnymi płynami z większości otworów. Więc póki co przesadzać nie chciałem. Wyszło tak:

 

Ug1EWyN.jpg

 

FLPJqbx.jpg

 

(mam wrażenie, że trochę mnie poniosło i przesadziłem z tymi okopceniami na gondoli. W końcu szczycą się, że 777 jest eco friendly)

Z okolic pod ogonem nie udało mi się zniwelować zmarszczek co niestety szpeci. Ale nic już na to nie poradzę. Walczyłem ale z tym poległem...

 

yfrYDW2.jpg

 

I na koniec kilka zdjęć całego modelu. Jest naprawdę wielki...

 

T5QDeFC.jpg

 

DM2mLLv.jpg

 

3Ek4RwQ.jpg

 

QV8cZ0F.jpg

 

Dziękuję Wam za pomoc. Jak jakieś sugestie - chętnie wysłucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model po latach jest naprawdę przyzwoicie.

Z każdym kolejnym modelem będzie coraz lepiej

Aż nabrałem ochoty za wzięcie na warsztat mojego 'triple seven'.

 

Dziękuję za miłe słowa. Też w to wierzę, że kolejne będą jeszcze lepsze. Tym bardziej, że wielu błędów już z pewnością uniknę. Przyznam się bez bicia, że zamówiłem już sobie kolejny samolot pasażerski. TU 154 M od Zvezdy. Chociaż chyba zrobię malowania Aeroflotu bo mi się bardzo podobają. A powiedz mi, swojego 777 będziesz robił w malowaniu producenta czy jakiejś linii lotniczej? Przeglądając potem fotografie 777 strasznie mi się spodobało malowanie KLM-u. I wciąż chcę mieć na półce jakiś model w ich barwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Relacji/warsztatu nie zakładałem - zamieszczę jedynie w Twoim wątku jedno zdjęcie "warsztatowe" - model prawie ukończony

 

wOaQZRc.jpg

 

Nie jestem do końca zadowolony, na pewno niektóre rzeczy mogłem zrobić lepiej, jednak na półce wygląda efektownie i to mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@milczacy - Uważam, ze naprawdę ładny model. Jak to powiedziałeś, wygląda efektownie. Mi się osobiście bardzo takie malowanie podoba. Natomiast niedosyt to w tym przypadku dobre odczucie Tak z ciekawości - zadowolony jesteś z jakości tych kalek? Dobrze się nakładały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.