Skocz do zawartości

F-104G Hasegawa/Eduard 1:48


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Spodziewając się, iż w konkursie jesiennym dominującym tematem będzie kampania wrześniowa (chętnie podglądam ) postanowiłem zrobić coś z zupełnie innej beczki, jak w Monty Python'ie. Holenderski F-104G. Widowmaker, a więc wieje chłodem i grozą - na jesień w sam raz.

 

Gwóźdź programu:

7Yr4QWN.jpg

Zestaw Hasegawy, ale upiększony będzie kalkomaniami, blaszkami i detalami żywicznymi produkcji Eduarda, co czyni go w zasadzie porównywalnym z profipackiem "NATO Fighter". Kalkomanie oraz detale żywiczne otrzymałem od dwóch Kolegów z forum, za co jeszcze raz serdecznie im dziękuję.

 

Koncepcja jest taka:

F104G_D8331_312sq_EHTW_15SEP1979_met_haaiebek_Capt._Hans_van_de_Werf_modelbrouwers.jpg

1273397-large.jpg

Holenderski D-8331 na stojance w trakcie obsług przedlotowych, a w zasadzie to gotowy do lotu, bo luków żadnych nie planuję otwierać. Model będzie prezentowany na podstawce i to właśnie płyta postojowa ma kojarzyć scenkę z jesienią. Model wykonany będzie w takiej konfiguracji podwieszeń:

1559_F104G_D8115_322sq_EHLW_22JUL80_1.jpg

 

No i to tyle tytułem wstępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początek tradycyjnie biuro operatora drąga.

 

6Odro11.jpg

Wn6IZed.jpg

QkKyEiX.jpg

 

Kokpit malowany Gunze C308 i bardzo delikatnie filtrowany C331. Kilka elementów Czarnym C33 rozjaśnionym C331, ekran radaru zapuszczony Stainless Steel a po wyschnięciu Clear Green. Kilka detali malowanych z pędzla i dla zwieńczenia roboty pinwash Tamiya Dark Brown, tylko dla lekliego retuszu. DSS w pozycji "Engine Stop", drążek i pedały orczyka w neutralnym położeniu. W końcu ma być samolot na stojance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taki zimnowojenny i groźny, a uśmiechnięty od ucha do ucha. Pacholęciem jeno będąc model tego aeroplanu (acz w germańskich barwach) popełniłem, więc już za samo przywołanie nostalgii masz we mnie kibica. Świetnie się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Toś mi tym wspomnieniem humor poprawił

 

Się robi dalej.

 

Kanał wylotowy silnika zmalowany, od turbiny do komory dopalacza, dyszę zostawiam sobie na później. Póki co w farbkach, jeszcze będą pigmenty. Pomalowane i poskładane go kupy wygląda tak:

 

XUs4h53.jpg

lihNyxN.jpg

 

Kadłubek poskładałem też na próbę. Będzie wesoło ze sklejaniem połówek przy takiej ilości elementów ustalających, ale przynajmniej będzie sztywno i pewnie Wywierciłem też otwory pod lampy pozycyjne, które można albo namalować na plastiku albo wykonać z elementów przezroczystych. Opcja nr 2 podoba mi się bardziej.

 

RbjcwOn.jpg

zfcr9NC.jpg

 

ps. DSS patrzy już w kierunku lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel pomalowany, kokpit po poprawkach i retuszu. Kabina w zasadzie na ukończeniu.

 

jjsbrET.jpg

JokMwMT.jpg

WWMESET.jpg

fqN7IXs.jpg

Ch1XARN.jpg

1TaLCEv.jpg

 

Zagłówek malowany jest farbą olejną, błyszczy się, ale dam mu czas do jutra na wyschnięcie, dopiero wtedy dostanie matem. Wash w okolicy zagłówka też ma czas do jutra, jeszcze będzie toto myte WS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest za wielka, bo "za duża" to by było za mało powiedziane. Eduard się nie popisał, będę musiał znaleźć zamiennik, bo kilka RBF'ów chcę na modelu powiesić. Chcieli dobrze u braci Czechów z tym detalem, ale wyszło koślawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża, czy nie, RBF dostał eksmisję. I na podstawie analizy zdjęć z internetów będę dorabiał je sam - zwykłe, czerwone, bez napisu, bo tak najczęściej się na holendrach taśmy ostrzegawcze prezentują.

 

A tymczasem kadłub w jednym kawałku, światła pozycyjne wklejone, trzeba je będzie tu i tam nieco uzupełnić przezroczystym klejem dwuskładnikowym. Płatowiec dla przymiarki złożony zussamen do kupy, skrzydła, usterzenie płytowe i dysza będą wklejane później, może nawet i po malowaniu - zobaczymy. Wykonałem też zasobnik na spadochron hamujący z blaszek Eduarda i sam spadochron z Green Stuff'u - to będzie kolejny artefakt przyozdobiony czerwoną wstążką. Będzie jeszcze kilka

 

enqZAss.jpg

QDAt0qf.jpg

nqSuJjR.jpg

 

Luk spadochronu czeka jeszcze rzecz jasna obróbka mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.