Skocz do zawartości

ORP Nurek skala 1:144 scratch na podstawie wycinanki GPM


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

0,1 to dość grubaśne chyba - ja używam żyłki o średnicy 0,10 do robienia najgrubszych naciągów ale w skali 1/48. Dla mocno naciągnietych elementów możesz też pokombinować z żyłką wędkarską właśnie. Wklejasz nie do końca naprężoną i po potraktowaniu ciepłem - np. zbliżając rozgrzaną igłę pięknie się napina.

Drucik połóż sobie na płasko i walcuj np. uchwytem od skalpela - bardzo elegancko się prostuje. Potem możesz zrobić te wygięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Co prawda nie zmieniłem jeszcze takielunku, bo sklep flyfishing mimo upływu przeszło 3 tygodni nie zrealizował mojego zamówienia. Nie odpowiedzieli na maila i nie oddzwonili po moimtelefonie mimo obietnicy że sprawdzą co z moim zamówieniem. Ciekawe że w mailu z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia w podpisie piszą : "dziękujemy za zaufanie". Co prawda straciłdm tylko kilka złotych ale czas przez który czekałem na nić jest dla mnie na tyle cenny że już więcej im nie zaufam... Ale poza tym udało mi się zrobić kilka ostatnich części Nurka.

 

Winda kotwiczna:

 

xXn9g8H.jpg

 

Hol:

 

QxFKH1D.jpg

 

Oraz kilka hydrantów i tablice z nazwą okrętu, które wypatrzyłem nad drzwiami sterówki:

 

UC7jgZu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

 

Ostatnio zebrałem się do tego żeby zdjąć poprzedni takielunek i zacząć od nowa. Co prawda straciłem już nadzieję że fly fishing przyślą mi zamówioną nić bo to zwyczajni oszuści... Pomyślałem że albo nie skończę modelu w terminie albo galerię zrobię bez linek... Na szczęście kolega z forum przesłał mi odpowiednią nić i jest nadzieja że Nurek będzie skończony jak trzeba Jeszcze raz wielkie dzięki

 

Tak wygląda nadzieja Nurka

 

JLidMzL.jpg

 

A sam okręt na razie prezentuje się tak:

 

[

5ZGxFTl.jpg

GoYvfCr.jpg

NeMqHs3.jpg

NeMqHs3.jpg

JW8NL2H.jpg

oejSngh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.