Skocz do zawartości

Krasnolud Husarz - 28 mm Ścibor Miniatures


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Pierwszy tutaj!

Tematem mojej pracy będzie Husarz. Krasnoludzki, polski. Z dawnych czasów.

 

W tradycyjnym ściborowym blisterku znajdujemy korpusik, dwie kostki z detalami i malutką, gustowną podstawkę, nie bardzo nachalną, nie odwracającą uwagi od głównego obiektu. Żywica bardzo dobrej jakości, sucha, twarda. Klei się dobrze przy pomocy zwykłego CA, tego z Pudzianem.

Rzeźba przepiękna, detal wychodzi już po podkładzie. Delikatne szewki.

Podstawek mam spory zapas, zobaczę która będzie najlepiej pasować.

 

36608563390_5919b86d9e_z.jpg

37005523745_ca42b1b061_z.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Wkleiłem rączkę i skrzydełko. Jako szpachlówki używam zawsze zwykłej plasteliny, doskonale wypełnia, a przy okazji można coś podrzeźbić. Włócznię prawdopodobnie wkleję na sam koniec, ale to jeszcze kwestia do rozważenia:

37048784075_c700f8de82_z.jpg

 

liczę na dobry warsztat z malowania

 

Ja też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szpachlówki używam zawsze zwykłej plasteliny, doskonale wypełnia, a przy okazji można coś podrzeźbić.

Wiesz, że green stuff działa podobnie, z tym, że później zastyga i nie jest tłusty? Nie bez powodu właśnie z niego najczęściej rzeźbi się figurki. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że green stuff działa podobnie, z tym, że później zastyga i nie jest tłusty?

 

Wiem, jednakże mnie wystarczy plastelina. Przy moim zapotrzebowaniu, zostaję przy tym, co pod ręką.

 

Podkład:

36917289512_cd4c6e23e5_z.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka.

 

Jasnoszara pactra, rozcieńczona, położona ot tak, bez dbałości:

37120763625_a5ba4279aa_z.jpg

 

Wash. Migowy do zielonych pojazdów bardzo dobrze mi się sprawdza. Położony po całości, żeby po zdjęciu nadmiaru jak najwięcej go zostało w zakamarkach:

37120763525_2664b62d0e_z.jpg

 

Zacieki, dla nadania wieku:

36723880360_407e773fc6_z.jpg37120763375_c8b3963d73_z.jpg

 

Suchy pędzel z panzergrau i kanty białym. Gotowa! Choć zawsze można coś zmienić lub poprawić.

36724012250_d6abca43c0_z.jpg

36979282261_f193ba78ae_z.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło: Glorious Gold, wash z Nuln Oil (przekonałem się do niego), potem filtry z rdzawych (delikatne). Na koniec złoto ponownie na pióra. Zostały białe refleksy i oczka orłu na czerwono zrobić.

37029423702_a308791436_z.jpg

 

EDIT:

I jeszcze szyszak.

Wiele prób kolorystycznych. Ale jako że nie mam jeszcze farb NMM, musi być tradycyjny metaliczny. Bardziej w czerwienie/pomarańcze niż w srebro/stal.

Cooper pactry, wash z Nuln Oil i filtr z Glorious gold. I jeszcze raz wash w linie, punktowo.

36394402243_8bb23a67fb_z.jpg36371908484_32a06ae788_z.jpg

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem trochę twarz.

Z brody jestem zadowolony. Wyszła komiksowo, jak należy. Panzergrau, wash Nuln Oil i suchy pędzel jasnoszarą pactrą.

Napierśnik - chainmail silver VGC, zbroja - cooper pactry z filtrem z glorious gold VGC na czarnym podkładzie; szyszak był malowany tą samą metodą, tylko na srebrnym podkładzie, przez to jest jaśniejszy.

Spinka na brodzie do poprawienia w ostatniej chwili, bo złoty nie pasuje.

36858017120_e9190acb64_z.jpg

 

Torebka - steel grey VGC (jaśniejszy), wycieniowany washem i Macragge Blue od citadel (ktokolwiek im te nazwy wymyśla, musi mieć dobrego dostawcę )

37113477521_15b37a58b8_z.jpg

 

Na tę torebkę poszły rdzawe kolory od miga, zwaszowane. Naramiennik pomalowany medium rust.

37256402845_cd05b23dd3_z.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje.

 

Dzięki, staram się.

 

Dokończyłem naramiennik - rdzawe kolory z Rust Effect Miga, zwaszowane:

37109410242_7aa20cec10_z.jpg

 

Zbroja łuskowa - tradycyjnie, srebrna - chainmail silver VGC, zwaszowany i rozświetlony białym. Próbowałem podziałać z kolorami, zrobić jakąś szachownice czy cuś, ale efekt był słaby.

Rękawy - escorpena green zmieszana z goblin green z VGC, z cieniami z german uniform VMC.

Spodnie - panzergrau z szarym pactry.

Buty - chipping color po całości z rozjaśnieniami z dark i old rust od Miga, podeszwy czarne.

37109410392_601edc126d_z.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:super:

 

Się znaczy podoba

 

Dużo nie zostało.

 

Dłonie - mieszanka dwarf skin VGC z light tone skin Pactry i odrobinką dark rust AK. Mieszane na mokrej palecie do uzyskania odpowiedniego odcienia, palce i kostki rozjaśnione na końcu light skin tone.

Pochwa, rdzawości od AK.

Szabla pomalowana chainmail silver VGC, złoszowana i czarną pactrą od góry maźnięta. Nakolannik zrobiłem srebrny z czarnymi odbiciami, ale nie jestem co do niego przekonany.

Podbicie płaszcza jasnoszary pactry złoszowany:

37198847646_48e08cf835_z.jpg36990584170_ec1e013277_z.jpg37388233235_cb5fd8659c_z.jpg

 

Pozostało pomalować pierdółki, emblemat, spinkę na brodzie, jelec szabli. No i włócznię czas malować.

 

M.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancka robota!

 

Dzięki!

 

Zauważyłem, że oprócz teorii koloru, warto sobie czasem pomóc zwykłym paintem:

37390053985_59febdc579_z.jpg

 

Tak chyba będzie dobrze? Kolory nie gryzą się zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.