Skocz do zawartości

Techpriest Dominus z Warhammera 40k


klaymen

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

 

Konkurs zmotywował mnie żeby skleić figurkę którą mam w kolekcji od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogłem się za nią zabrać. Jest to Techpriest Dominus z Warhammera 40k. Techpriest czyli kapłan maszyny to w świecie Warhammera mniej więcej odpowiednik inżyniera - zajmuje się wszystkim co związane z maszynami, z odrobiną kultu i religijności, czyli na zawieszony komputer poleci restart i modlitwę do ducha maszyny . Techprieści zazwyczaj z wiekiem coraz więcej części ciała zamieniają na mechaniczne, albo jako ulepszenia, albo po ranach w walce jeżeli służą akurat w którejś z armii Imperium co często się zdarza. Dominus to wysoka ranga wojskowa, zazwyczaj dowodzi on armią, można więc luźno przetłumaczyć nazwę modelu jako "inżynier - generał".

 

Model kupiłem jako same ramki i instrukcję, był sprzedawany jako część większego zestawu. Prezentuje się tak:

 

911142_md-Dominus%2C%20Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP.JPG

 

Ponieważ części jest niewiele szybko go skleiłem, do stopnia umożliwiającego wygodne malowanie. Model ma do wyboru różne bronie - dwa pistolety i dwa rodzaje przodów ciężkiej broni w prawej ręce. Ponieważ mam zamiar używać go do grania, we wszystkich broniach i w korpusie umieściłem małe magnesiki żeby można było je zamieniać. A tak to wygląda:

 

911143_md-Dominus%2C%20Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP.JPG

 

911144_md-Dominus%2C%20Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP.JPG

 

Następny etap to malowanie podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin M. - no, mi się pod względem klimatu podoba np. Gwardia Imperialna, ale ie wytrzymałbym malowania kilkudziesięciu prawie takich samych modeli. Z dziesiątką jeszcze jakoś idzie

 

Tymczasem techpriest dostał pierwszych kolorów. Tradycja głosi że pierwsi Kapłani Maszyny żyjący na spustoszonym wojną domową Marsie nosili czerwone szaty żeby łatwiej było im się w razie potrzeby wtopić w otoczenie, i stąd jest to ich urzędowy kolor stroju. To jeszcze nie wszystko, poza tym całość będzie jeszcze cieniowana.

 

912145_md-Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V. - w sumie cztery - jedną prawą żywą, dwie mechaniczne po lewej stronie i jedna po prawej z bronią zamiast dłoni, do tego mechaniczna macka Na zdjęciach za bardzo tego nie widać, do galerii postaram się zrobić lepsze. Ciężko sfotografować taką małą figurkę żeby ładnie wyszło.

Marcin M. - używałem tych farb:

 

912887_md-Dominus%2C%20Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP%20-%20paints%20used.JPG

 

Zwłaszcza polecam ten gunmetal po prawej z czarną zatyczką - niby jest do aerografu ale pędzlem też super wychodzi.

 

Tymczasem w budowie postępy - wycieniowałem płaszcz, wypukłe fałdy pomalowałem jasno czerwonym a wgłębienia ciemnobrązowym washem. Zrobiłem tez brązowy wash na całości i dokleiłem ręce. Pozostała jeszcze tylko podstawka, ale najpierw muszę ją znaleźć w szafie . A tak całość się prezentuje:

 

912886_md-Dominus%2C%20Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP.JPG

 

912885_md-Dominus%2C%20Techpriest%2C%20Techpriest%20WIP.JPG

 

Edit: Podstawka poszła szybko i model jest już gotowy. Galeria tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.