Skocz do zawartości

Jesienne desantowanie-Douglas C-47 Skytrain,Airfix 1:72[015]


Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkursu Jesień 2017

 

Model zakwalifikowany do:

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Warsztat TUTAJ

 

 

Douglas C-47 Skytrain znany także jako Dakota – amerykański samolot transportowy ,Był powszechnie używane przez aliantów podczas II wojny światowej,nawet obecnie można spotkać latające Dakoty.

 

Wczesną jesienią 1944r miała miejsce najwieksza operacja powietrznodesantowa 2 Wojny Światowej, mianowicie Operacja Market Garden.

W tej operacji brali również polscy żołnierze z 1 Samodzielnej Bryady Spadochronowej, którzy zostali zrzuceni 21.09.1944r, czyli D+4.

Moim celem był własnie jeden z samolotów Dakota który transportował polaków w tejże operacji, a będzie nią maszyna z oznaczeniem taktycznym E5 z malowaniem na dziobie Witch Hazel z 62. TCS (Dywizjon Lotnictwa Transportowego) z 314. TCG ((Grupa Lotnictwa Transportowego) w formacji A-86.

 

Warsztat: viewtopic.php?f=248&t=59301

Linki:

https://www.infolotnicze.pl/2012/03/18/1-samodzielna-brygada-spadochronowa-pod-driel-21-wrzesnia-1944-roku-aspekt-lotniczy/3/

http://www.airbornetroopcarrier.com/marketflight1stairborne.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Market_Garden

 

oraz fotografia przedstawiająca polskich spadochroniarzy przed wylotem w Saltby , Anglia.

 

675a531e7e70ab1b.jpg

 

3430bbdbb40bb704.jpg

 

639ea315623304cb.jpg

 

cf36ffc741aabd18.jpg

 

73cd978f5bf39da1.jpg

 

43c769e6f8e36e70.jpg

 

2ecfddd0672373c7.jpg

 

385102a5b8f47a36.jpg

 

79d042bd0fd6e3d8.jpg

 

e7235ca6fefad65e.jpg

 

ef4cb1f969c84aa8.jpg

 

c0c2e140647929b0.jpg

 

9a7fe187363b8add.jpg

 

9e811ffb24b0a94c.jpg

 

029243dd8acca931.jpg

 

b9685befe248dc3a.jpg

 

c49cf601bc1455ef.jpg

 

ae4dd979a03badbf.jpg

 

5750c3340fc9294c.jpg

 

401406b3aaf74cb8gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A że wątek odblokowany chciałem podać link do strony ci się działo z moją Dakota z numerem seryjnym 43-16026

http://www.aerialvisuals.ca/AirframeDossier.php?Serial=73555

Co do wyników niewiadomo kiedy i co , ja osobiście dziękuję Melnikov oraz Kornik_69 za pomoc przy budowie tej wspanialej maszyny i udział w dyskusji w warsztacie, a także wszystkim tym którzy oddawali głosy na moją pracę.

Galerie odblokowanie więc można podsumowaćbi przedyskutować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galerie odblokowanie więc można podsumowaćbi przedyskutować.

 

Skoro Kolega tak mocno nalega to coś tam skrobnę

 

Warsztat podglądałem ale się nie wypowiadałem ale teraz tak to widzę:

- dół wyszedł ładnie a nawet bardzo dobrze

- góra raczej z innego modelu.

Niestety pośpiech zrobił swoje - widać paprochy, szczególnie malowanie kuleje w okolicach usterzenia.

O kalkach wypowiedzi były w warsztacie

Schodki wejściowe dla desantu to raczej do przeróbki albo wywalenia - psują cały wygląd

Ogólnie na "Tak" ale szczegóły do dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Galerie odblokowanie więc można podsumowaćbi przedyskutować.

 

Skoro Kolega tak mocno nalega to coś tam skrobnę

 

Warsztat podglądałem ale się nie wypowiadałem ale teraz tak to widzę:

- dół wyszedł ładnie a nawet bardzo dobrze

- góra raczej z innego modelu.

Niestety pośpiech zrobił swoje - widać paprochy, szczególnie malowanie kuleje w okolicach usterzenia.

O kalkach wypowiedzi były w warsztacie

Schodki wejściowe dla desantu to raczej do przeróbki albo wywalenia - psują cały wygląd

Ogólnie na "Tak" ale szczegóły do dopracowania.

Dzięki, , tak zgodzę się schodki słabe szczególnie na zdjęciach z bliska, czystość malowania również, trochę paprochow siadlo i wyszło słabo, nie użyłem też żadnego podkładu . Kalki tak świeciły się ale po użyciu zmienkczacza i po położeniu matu chyba wyglądają w miarę, na ogonie X był malowany z szablonu bo oryginalna kalke zepsułem. Chciałem się dorównać jak najbardziej do zdjęcia które miałem, więc troche za bardzo skupilem się na tych taśmach na zaqiasach oraz pasach inwazyjnuch, góra która miała przebijać i dolne specjalnie poprawiłem z pędzla żeby były takie nie od liniji.

Oczywiście dziękuję za opinię, wnioski wyciągnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.