Skocz do zawartości

Kompresor nie funkcjonuje - pomocy


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym przedstawić swój problem. Otóż jestem w posiadaniu kompresora z butlą A-5000 (AS-186). Początkowo kompresor działał bez zastrzeżeń, stał nawet bezczynnie ok 2 lat a gdy go jakiś rok temu odpaliłem to wydawał mi się nieco głośniejszy i podczas pracy bywało, że momentami dławił się i dusił. Brzmiało to dość niezdrowo. Wystarczyło go na chwilkę wyłączyć i po ponownym uruchomieniu działał jak trzeba. Sytuacja zaczęła się powtarzać już przy każdym kolejnym jego użyciu. W dniu gdy napisałem ten post,kompresor tradycyjnie śmigał sobie, ale gdy doszło do pierwszych zakłóceń w pracy, po serii konwulsji sprzęt wydał jakieś dwa dźwięki, których nie jestem w stanie opisać, po czym stanął. Myślałem, że tradycyjnie wyłączę go, odczekam chwilę i ruszę dalej. Niestety sprzęt nie chce się już uruchomić. Szkoda trochę bo w zasadzie nie był eksploatowany jakoś tak mocno. Czy warto to naprawić i wgl gdzie to dać do naprawy. Czy też mam przygotować się na najgorsze i szykować kasę na nowy??? Poradzicie coś koledzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... po sieci krążą słuchy iż jest czarodziej który buduje pożądane kompresory ( Ala Harder tyle ze oryginał kosztuje 1800 pln) ze sprężarka z lad sklepowych (które są bardziej wydajne niż lodowkowe) z butla 5-15l za 6 - 7 stówek, ten śmieć wywal który masz, szykuj kasę na pożądne cudo.

 

Do znalezienia ogłoszenie na OLX,

Ew napisz do Hammett użytkownika forum, ziomek na czasie teraz dogaduje szczegóły techniczne z wykonawcą, pod koniec sierpnia maja być części na budowę kompresora(ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tres dobrze radzi nie ma to jak dobra sprężarka ze sprężarki lodówkowej .Tu masz jedno ogłoszenie

 

 

Budowa cichego kompresora modelarskiego aerografu

Lubartów, lubartowski, Lubelskie Dodane z telefonu o 17:07, 3 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 399408937

 

 

Cicha spreżarka lodówkowiec kompresor modelarski aerograf WYSYŁKA

Wólka Rokicka, lubartowski, Lubelskie Dodane z telefonu o 17:07, 3 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 471208861

 

A tu też jedno zrobiona gotowa do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tres dobrze radzi nie ma to jak dobra sprężarka ze sprężarki lodówkowej .Tu masz jedno ogłoszenie

 

 

Budowa cichego kompresora modelarskiego aerografu

Lubartów, lubartowski, Lubelskie Dodane z telefonu o 17:07, 3 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 399408937

 

 

Cicha spreżarka lodówkowiec kompresor modelarski aerograf WYSYŁKA

Wólka Rokicka, lubartowski, Lubelskie Dodane z telefonu o 17:07, 3 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 471208861

 

A tu też jedno zrobiona gotowa do wzięcia.

 

Hm... A w czym lodówkowa kompresorka za 600 zł jest lepsza od np Adlera 5000 za 350 zł?

Mam tego drugiego i jakoś nie narzekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/oferty/q-Kompresor%20modelarski

 

No tym ze jest cichszy, to raz, bardziej wydajny, przepompuje większy litraż powietrza, w przypadku podpięcia więcej niż jednego aero, bez zadyszki zniesie długie malowanie, trwałość samej sprężarki o wiele większa, możesz dobrać większa butle, powiesz ze 3l ci starcza, podepnij się pod większa butle to zobaczysz komfort pracy, żre mniej prądu bo zadziej pompuje,

 

Miałem przyjemność malować na oryginalnym Harderze za 1,8k pln, kompresora nie ma w pomieszczeniu, znika, nie wiesz czy pracuje czy nie, a masz go obok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica.Za Adlera membranowego dajesz połowę i to wygląda na dobry deal No dział.Ale jak długo???.Ale kupujesz za dwa razy tyle sprzęt który jest długowieczny ,smarowany olejem przez co zapewnia bezawaryjną pracę przez dekady.A i tak potem można go odsprzedać jeszcze jak się nam znudzi hobby.Co do twojej sprężarki pewnie popracuje do pewnego momentu i obnaży się to o czym już wielu wie się przekonało.Jego awaryjność.Jak ktoś napisał zależy na jaki egzemplarz się trafi.U jednych pracuje dłużej u innych krótko.Ale nie zmienia to faktu ,że dołożyć i brać konstrukcje lodówkowe.Tym bardziej,że są zrobione tak jak konstrukcje komercyjne za 2 lub więcej tysięcy.Ale każdy musi dokonać własnych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tres dokładnie te też podałem tylko jak ktoś nie widzi linka niech wpisze numer ID w wyszukiwarkę skopiuje zawsze się otworzy.

 

 

Jaaa, już się ogarnołem, z tego ogłoszenia Hammett będzie brał sprężarkę właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/oferty/q-Kompresor%20modelarski

 

No tym ze jest cichszy, to raz, bardziej wydajny, przepompuje większy litraż powietrza, w przypadku podpięcia więcej niż jednego aero, bez zadyszki zniesie długie malowanie, trwałość samej sprężarki o wiele większa, możesz dobrać większa butle, powiesz ze 3l ci starcza, podepnij się pod większa butle to zobaczysz komfort pracy, żre mniej prądu bo zadziej pompuje,

 

Miałem przyjemność malować na oryginalnym Harderze za 1,8k pln, kompresora nie ma w pomieszczeniu, znika, nie wiesz czy pracuje czy nie, a masz go obok,

OK. Dziękuję za opis. Nie miałem jeszcze do czynienia więc dlatego zapytałem.

Teraz muszę poczekać aż mi się Adler zepsuje i kupić lodówkowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 600 to nie majątek , w porównaniu do markowych HS Iwaty czy podobnych, gdzie lekko licząc 2k pln trzeba mieć w kieszeni, by znaleźć coś podobnego jak ten za 600 stówek, poza tym na byle gowna do warsztatu wydajemy czasem więcej drobnych pln’ów, a kompresor czy aerograf zawsze na końcu zostaje bo drogo drogo, auto najważniejsze i na lata zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.