Skocz do zawartości

znikająca farba/klej BILMODEL - nieszczelne opakowania ??


wuwumaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy ktoś już takowy temat poruszał, jeśli tak to bardzo proszę o pomocny link, jeśli nie to:

 

na tegorocznym festiwalu Bytom 2014 zakupiłem na stoisku producenta - BILMODEL - klej Spawacz i jedną farbę (na próbę),

o ile co do jakości nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń, to zaobserwowałem następujące fakty:

 

1. klej po zakupie potestowałem, zamknąłem, z braku czasu na modelarstwo następnym razem usiadłem ok. lipca/sierpnia, wziąłem buteleczkę do ręki - i okazało się że mimo iż była zamknięta - była pusta; klej wyparował (była normalnie solidnie zamknięta, dodam że do tej pory nie miałem takiego problemu z żadnym innym klejem więc mogę założyć że nie zamknąłem źle)

 

2. od razu sprawdziłem co z farbą - a tej w buteleczce jest ok 40%, co stanowi o ok połowie ubytku względem stanu przy zakupie (a dodam że nie było nią nic malowane)

 

myślę że jak na tak krótki okres przechowywania coś jest nie tak że ów produkty znikają,

 

pytanie / prośba - czy ktoś zaobserwował podobne zjawisko w zakupionych przez siebie klejach/farbach BILMODEL ?

Czy posiadający te produkty mogą rzucić okiem na ich stan i dać info jak to u nich wygląda?

 

Na koniec, podkreślam (z dedykacją dla p.Tomasza) iż nie mam żadnych zastrzeżeń do jakości produktów, bardzo mnie cieszy zaistnienie ich na rynku i trzymam mocno kciuki (wszystkie 4 ) za ich rozwój !!

 

Mam nadzieję iż ten wątek da konstruktywny efekt, jeżeli okaże się że nie tylko moje opakowania są niezbyt szczelne. Nie mam zamiaru kończyć swojej palety chemii BILMODEL na w/w produktach więc mam nadzieje że następne jakie kupię będą już w szczelnych buteleczkach

Jeżeli problem szczelności faktycznie istnieje (a nie dotyczy tylko moich zakupów) - mam nadzieje iż zebrane tu opinie/spostrzeżenia pomogą p.Tomaszowi poprawić jakość opakowań.

 

pozdrawiam

 

Ryszard Kocot 'ww'

IPMS Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Pactrami,kupiłem w kilku różnych sklepach kolor PanzerInterior (chyba nr 119?) farby były nowe i w każdej brakowało medium,sam pigment o konsystencji smoły.Pozostałe kolory gdy raz użyłem to same odparowały więc do kosza i nigdy już tego nie kupię.A co do farb twojego producenta to nie miałem styczności,starczy mi że polski produkt i nie chcę nawet za free tego tak jak i wamodowych śmieci.ok 12zł za farbkę,w tych cenach są leprze jakościowo farby.Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co do farb twojego producenta to nie miałem styczności,starczy mi że polski produkt i nie chcę nawet za free tego tak jak i wamodowych śmieci.ok 12zł za farbkę,w tych cenach są leprze jakościowo farby.Takie jest moje zdanie.

Chyba typowo polskie. Jak nie używam, to znaczy że do dupy.

Ja farbkę Bilmodel metalic aluminium kupiłem też w Bytomiu (w marcu). Otworzyłem ją po raz pierwszy i malowałem w lipcu. Żadnych ubytków nie zauważyłem. Farbka kosztowała 10 zł, a jakość co najmniej porównywalna z Alcladami i Super Metalikiem Gunze które kosztują 3-4 razy więcej. W porównywalnych cenach używałem do tej pory metalików Humbrola (27002), Gunze Metalic (218), ModelMastera (1401). Bilmodel jest od nich na pewno lepszy.

Czekam na Bytom, żeby kupić kilka opakowań na zapas i mam nadzieję, że Pan Tomasz rozwiąże problem szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zgromadzonych. Kilka słów wyjaśnień.

Tak opakowanie mimo zapewnień producenta i oznakowania "trójkątem" okazało się niewypałem.

Wróciłem do cięższych opakowań szklanych, ale sprawdzonych.

Klej w opakowaniach HDPE to "znikacz" jak określił kolega Mitrandir a nie Spawacz.

Wszystkie osoby które kupiły w Bytomiu klej " Znikacz" dostaną klej Spawacz jeden za jeden W Bytomiu 2015,

proszę tylko zabrać oryginalne flaszki - stanowią one podstawę wymiany.

Koledzy z IPMS Silesia otrzymali partie kleju na ręce Chrupka, tam też trafił znikacz.

Farby - odparował rozcieńczalnik ale tak nie powinno być. Szkoda flaszki fajne, lekkie ale do du.. .

Przepraszam wszystkich którzy zaufali moim produktom, że zawierzyłem zapewnieniom producenta opakowań.

Powinienem przeprowadzić testy wytrzymałościowe tak jak to zazwyczaj czynimy.

Dostarczamy rozcieńczalnik dla uzupełnienia, zawartości.

Do Bytomia zbiorę zapas opakowań szklanych.

 

Pozdrawiam

mam nadzieję że nie będziecie za mocno kopać

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu - pełen szacunek !

 

tak jak pisałem - do samej jakości produktu nie mam zastrzeżeń, wpadka z opakowaniem - cóż, nie myli się ten co nic nie robi, "akcja serwisowa" myślę dalece wykraczająca poza oczekiwania odbiorców

pozostaje mi powiedzieć - do zobaczenia w Bytomiu ! I niech Pan weźmie spory zapas metalizerów, mam zamiar zrobić większe zakupy...

 

pozdrawiam

 

Ryszard Kocot

IPMS Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba typowo polskie. Jak nie używam, to znaczy że do dupy.

Wyraźnie zaznaczyłem że to moja opinia,a ty nie musisz się z nią zgadzać.Wyniaka to z tego że miałem styczność z wieloma Polskimi producentami nabywając ich produkty i było to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto.Wole zapłacić 2x więcej niż kupić Polski produkt modelarski.Skoro te farby są takie fajne,to jak wygląda ich użycie w aerografie 0.2,czy oby na pewno nie zasychają na dyszy?Gdzieś trafiłem na wątek że ponoć zasychają jak lifecolory i vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inowrocławiu nabyłem od Tomka dość sporą ilość metalizerów. Spotkała mnie taka niespodzianka jak opisywali koledzy wcześniej. Nie wiem czy nie byłem jednym z pierwszych którzy zasygnalizowali Producentowi o problemie. Otrzymałem w ramach zadośćuczynienia trochę rozcieńczalnika do tych farb. Obecnie farby są w buteleczkach i przynajmniej ja nie zauważyłem problemów. Jeśli chodzi o obawy, o zasychaniu farby na dyszy, to nie powinno być obaw. Ja malowałem trochę tymi farbami - dysza 0,2 ( Wilga, Bryza, teraz EC 135) i nie mam żadnych problemów. Farby rozcieńczam zarówno rozcieńczalnikiem BilModel jak i Leveling Thinnerem i nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem trochę tymi farbami - dysza 0,2 ( Wilga, Bryza, teraz EC 135) i nie mam żadnych problemów. Farby rozcieńczam zarówno rozcieńczalnikiem BilModel jak i Leveling Thinnerem i nic złego się nie dzieje.

No proszę,może się przekonam.Będę musiał nabyć na próbę metalizer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.