Skocz do zawartości

Zdjęcia z Google Drive


Zlevikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiecie może co się stało, że nie można wrzucać zdjęć na forum przez link z odnośnikiem do Google Drive? Do tej pory otwierałem sobie fotkę w GD klikałem prawym myszy i pobierałem bezpośredni link do zdjęcia i wklejałem na forum, a teraz prawy przycisk myszy na wyświetlonym w GD zdjęciu nie działa. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu korzystam z Google+ --> Zdjęcia - tam nie mam żadnych problemów.

Wrzucam fotkę, pobieram do niej linka i wklejam na forum.

30 sekund roboty, bez żadnych konfiguracji i kombinacji, a co ważne - nie ma limitu transferu, jak na przykład w Photobuckecie.

Jedynie co trzeba mieć to konto na Google, czyli de facto tylko adres pocztowy u nich.

Założenie tego nie trwa dłużej niż 3 minuty.

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu korzystam z Google+ --> Zdjęcia - tam nie mam żadnych problemów.

Wrzucam fotkę, pobieram do niej linka i wklejam na forum.

30 sekund roboty, bez żadnych konfiguracji i kombinacji, a co ważne - nie ma limitu transferu, jak na przykład w Photobuckecie.

Jedynie co trzeba mieć to konto na Google, czyli de facto tylko adres pocztowy u nich.

Założenie tego nie trwa dłużej niż 3 minuty.

Szczerze polecam.

A kiedy ostatni raz próbowałeś wrzucić jakąś fotę? Bo u mnie też wszystko było w porządku, a problemy zaczęły się jakoś we wrześniu albo w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - coś się zmieniło. Od dłuższego czasu umieszczam zdjęcia tu na forum z Google Photos i właśnie jakoś miesiąc temu generowany link jest baaardzo długi. Poprzedni bezpośredni adres zdjęcia był wyraźnie krótszy.

 

Dokładnie o to mi chodzi. Wrzucałem w październiku kilka nowych fotek do swojego warsztatu http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=49965 i właśnie link był bardzo długi. Dziwne jest to, że ja je widzę na forum (na swoim kompie), a jak ktoś przegląda mój temat z innego komputera to tych zdjęć z długim adresem nie widzi. Zajrzyjcie proszę do mojego warsztatu na ostatni mój post i napiszcie czy widać zdjęcia czy tylko widnieje napis "obrazek" zamiast fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzę w Albumy w moich zdjęciach (ja mam zdjęcia posortowane w różnych albumach, ale można mieć wszystkie zdjęcia razem wrzucone na koncie, zależy jak kto to ma u siebie) na Google+.

2. Jeśli chcę dodać nowe zdjęcia, to klikam w Album do którego chcę dodać, a potem przycisk Dodaj zdjęcia, pojawia się nowa strona i tam klikam przycisk Kliknij, aby otworzyć przeglądarkę plików, wtedy otwiera się okienko Windows w którym zaznaczam zdjęcie z mojego dysku które chcę wrzucić. Gdy kliknę Ok, zdjęcie się ładuje do albumu, pojawia się jego miniatura i klikam niebieski przycisk Dodaj. Pojawia się kolejne okienko z możliwością ustawienia opcji udostępniania zdjęcia, ale ja zawsze klikam w przycisk Pomiń. Wtedy zdjęcie jest już ostatecznie w moim albumie gotowe do wrzucenia na forum.

3. Aby wrzucić na forum, klikam w zdjęcie w danym albumie, pojawia się nowe okno i zdjęcie jest powiększone na nim. Klikam na nim prawym klawiszem myszki, pojawia się menu kontekstowe, wybieram Właściwości (pojawia się okienko) i zaznaczam a potem kopiuję z niego zawartość pola o nazwie Adres (URL). To jest link bezpośredni do mojego zdjęcia, z rozszerzeniem .jpg.

 

I to wszystko, mam link który wklejam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solo - ja też nie widzę zdjęcia.

Generalnie - ja korzystam z serwisu zdjęciowego Google'a -> https://photos.google.com/

Ma taką dodatkową zaletę, że zdjęcia zrobione smartfonem są automatycznie uploadowane do tego serwisu, w razie więc zgubienia telefonu - zdjęcia są dostępne w chmurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie widać bo je usunąłem.

 

Już doszedłem co i jak.

Otóż faktycznie, jeśli korzystacie ze Zdjęć w menu Google, to nie da się ich wrzucać na forum, bo link do nich nie jest linkiem do zdjęć (nie ma rozszerzenia .jpg).

Nie wiem jak to teraz jest (ostatnio Google coś tam zmieniało w Google+), ale trzeba to wszystko robić poprzez Zdjęcia w Google+.

NIE poprzez Zdjęcia w Google!

Tak więc link do albumów ze zdjęciami powinien zaczynać się:

https://plus.google.com

 

Najgorsze jest to, że teraz w żaden sposób nie potrafię na moim koncie dostać się do listy albumów ze zdjęciami (normalnie mam to miejsce podpięte pod ikonką na pasku IE).

Metodą prób i błędów udało mi się to zrobić tak jak poniżej (jeśli ktoś wie jak to zrobić lepiej, niech się podzieli wiedzą):

- wchodzę na Google+

- w lewym górnym rogu klikam na menu rozwijane i wybieram opcję Profil

- z menu na środku ekranu wybieram opcję Zdjęcia - wtedy na ekranie pojawiają mi się różne moje zdjęcia (nie wszystkie, nie wiem dlaczego), ale nie mam tam dostępu do albumów

- w lewym dolnym rogu, tuż nad zdjęciami, pojawia się nazwa Albumu z którego pochodzą zdjęcia - klikam w nią

- wchodzę wtedy do albumu z tymi zdjęciami - w okienku z adresem tego miejsca mam coś takiego (symbole # zastępują cyferki jakie tam są):

https://plus.google.com/u/0/photos/########################/albums/##############

- teraz żeby wejść do Albumów należy usunąć część adresu zaznaczoną u mnie kolorem czerwonym - link powinien kończyć się /albums.

 

I to wszystko, wtedy jestem w moich Albumach, mogę wejść w dowolny z nich i stamtąd dopiero mogę bez ograniczeń kopiować linki do moich zdjęć i wrzucać je na forum.

 

Tak jak zdjęcie poniżej:

 

001.jpg

 

Nie mam bladego pojęcia dlaczego Google tak to pokombinowało, być może da się to zrobić prościej, ja jednak znam teraz tylko tę metodę.

Jeśli coś jest niezrozumiałe - pytajcie, chętnie wyjaśnię bardziej szczegółowo jeśli trzeba.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest to co napisałem: gdy wchodzę przez adres który podałeś (czyli w menu Google wybieram Zdjęcia), mam dostęp do wszystkich moich albumów i ich zdjęć, ale po kliknięciu prawym klawiszem na dane zdjęcie, mam taki długi link bez rozszerzenia .jpg.

Moim zdaniem w ten sposób nie można wrzucać zdjęć na forum.

 

Moja metoda (przez Google+) jest o tyle wygodna, że mam po prostu swoją stronę z ikonkami (a raczej miniaturami zdjęć) moich albumów, mogę je organizować, kasować itp., mogę szybko tam dodawać nowe zdjęcia, edytować je - po prostu taki mini program graficzny z wygodną administracją zasobami.

 

 

Tak to u mnie wygląda:

 

150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu http://www.picasa2html.com/ można wygenerować linki do wklejenia bezpośrednio do posta.

Wystarczy podać nazwę użytkownika, wybrać album i zaznaczyć odpowiednie zdjęcie(a), na koniec można ustawić jeszcze rozmiar.

Odkąd przeniosłem zdjęcia z fotosika do googla korzystam właśnie z tej stronki.

 

Przykład:

 

100_9780.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com -- Na końcu wstawiany jest Ich baner, ale można łatwo wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, niech każdy robi po swojemu - ważne aby działało (ja wolę swoją metodę )

Niestety i tak obawiam się, że nawet zdjęcia z Google mogą za jakiś (dłuższy) czas zniknąć.

Nie wiem na ile jest to skomplikowane technicznie i finansowo, ale najlepiej by było gdybyśmy mieli własną przestrzeń dyskową na zdjęcia w ramach samego forum.

Tak sobie poradzono na forum elektroda -tam jest specjalny serwer (własny) do zdjęć i nie można wklejać zdjęć z zewnętrznych serwerów, gdyż zewnętrzne serwisy mają ograniczony czas życia.

 

Pozdrawiam Kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by była najlepsza metoda, ale to kosztuje.

Druga sprawa to problem wklejania tego samego zdjęcia na różnych forach.

Ja z reguły prezentuję moje modele nie tylko na MW, więc wolę mieć pełną kontrolę nad tym gdzie trzymam moje fotografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu http://www.picasa2html.com/ można wygenerować linki do wklejenia bezpośrednio do posta.

Wystarczy podać nazwę użytkownika, wybrać album i zaznaczyć odpowiednie zdjęcie(a), na koniec można ustawić jeszcze rozmiar.

Odkąd przeniosłem zdjęcia z fotosika do googla korzystam właśnie z tej stronki.

 

Przykład:

 

100_9780.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com -- Na końcu wstawiany jest Ich baner, ale można łatwo wywalić.

 

Ja też z tego korzystam. Jest tylko mały problem. Album może zawierać tylko 220 zdjęć. Potem program nie widzi zdjęć mimo że je dorzucasz. Trzeba założyć nowy album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz instalować. Ale to naprawdę fajny program do katalogowania zdjęć.Ja robię tak:

1. zgrywam zdjęcia na komputer do kreślonego katalogu np. REALE de FRANCE

2. uruchamiam Picasę. Mam ustawioną opcję przeszukiwania folderów ze zdjęciami. Tak więc po uruchomieniu Picasa sama znajduje nowe zdjęcia.

3. Wybieram zdjęcia, które chcę wstawić na forum i eksportuję je do GOOGLE + do albumu. Album musi mieć ustawioną opcję "udostępniony publicznie"

4. odpalam http://www.picasa2html.com, loguję się do konta na GOOGLE + i pokazują mi sie moje albumy.

5. Wybieram zdjęcia, ustawiam

 

code type na BB-code

rozdzielczość - do wyboru

 

generują mi się linki. Kopiuję je (bez dwóch ostanich linijek) i takie linki bezpośrednio wklejam na Modelworku do edytora.

 

 

Może wygląda to skomplikowanie, ale to tylko takie wrażenie. Po pierwszym razie robi się to naprawdę szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.