Teraz jest Śr wrz 20 2017, 20:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam wszystkich
PostNapisane: Śr wrz 13 2017, 15:31 

Od jakiegoś czasu śledzę forum ale nie było okazji się przedstawić.

Z tej strony Krzysiek, modelami bawię się prawie 30 lat - spory kawałek czasu :D
Wszystko zaczęło się od "plastików", później próby kartonowych, modele wolnolatające i na uwięzi. Po tym nastał czas RC czyli sterowanych zdalnie. Latałem modelami wszelkiej maści: trenerkami, akrobatami, szybowcami i moto, z napędem spalinowym i elektrycznym, konstrukcji drewnianej, piankowej i kompozytowej, próbowałem też FSR elektro. Kilka lat temu samoloty poszły w odstawkę i fruwałem tylko wielowirnikowcami czyli popularnymi dronami. Pierwsze modele sklejałem z tworzywa w czasach aerografu prod. ZSRR oraz z Łukowa, w każdym razie dawno temu.
Ostatnio jednak mam chyba przesyt RC i próbuję wrócić do początków czyli "lepienia tworzywa" :D

Obecnie coś tam próbuję sklecić i może wkrótce pojawi się opis w warsztacie.

Jak ktoś potrzebuje porady z zakresu RC to zapraszam.

Tytuł: Re: Witam wszystkich
PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 10:37 

Jak na modelarza RC masz wyjątkowo liberalne podejście do sklejania plastiku :D Znajomy, który lata na radio twierdzi (zupełnie się z nim nie zgadzam wink3 ), że to tylko przyrządy do zbierania kurzu. Pomijam tę drobnostkę, że swoje samoloty robi brzydkie (od estetycznej strony patrząc), bo jak mówi i tak się rozbiją :lol:

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=248&t=59344
Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=249&t=59283

Tytuł: Re: Witam wszystkich
PostNapisane: Pt wrz 15 2017, 11:47 

Mikele napisał(a):
...Znajomy, który lata na radio twierdzi (zupełnie się z nim nie zgadzam wink3 ), że to tylko przyrządy do zbierania kurzu. Pomijam tę drobnostkę, że swoje samoloty robi brzydkie (od estetycznej strony patrząc), bo jak mówi i tak się rozbiją :lol:

Eee, kompletnie nie ma racji :D Modele plastikowe w rękach niektórych modelarzy stają się prawdziwymi arcydziełami.
Czy model ładny, czy brzydki rozbić się może zawsze ale jednak osobiście preferowałem konstrukcje estetycznie wykonane. Zawsze przyjemniej pokazać na lotnisku, czy pokazach niż jakiegoś "paskudnika" :)

REGULAMIN FORUM