Teraz jest Cz wrz 21 2017, 14:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: MeliusManu
PostNapisane: Pn maja 22 2017, 15:27 

Chciałbym opisać swoje doświadczenie z firmą MeliusManu. Otóż stanowczo odradzam robienie jakichkolwiek interesów z tą firmą. 2x zlecałem wykonanie kalkomanii dla kolegi z USA. Pierwszy raz czekałem ponad pól roku. Pieniądze z góry wpłacone, bo jakże by inaczej i sobie pracują, a człowiek czeka, czeka i czeka. W końcu przyszły...
Ostatnio zamówiłem kalki za cenę ok 300zł. Czekałem, czekałem, miały być szybko. Później nagle pojawił się problem z tuszami, które gdzieś po cle trzymali i Melius nie miał czym drukować. Miały być już w styczniu. Oczywiście moje projekty, nic nie było rysowane przez firmę. W końcu kolega się zdenerwował i zrezygnował. Niezwłocznie powiadomiłem o tym Meliusa telefonicznie, poprosił o napisanie maila w tej sprawie-powiedział "nie ma problemu", kasa zostanie zwrócona. Było to chyba z miesiąc temu i cisza. Na maile brak odzewu, na smsy także, telefonów nie odbiera-kładzie "lachę", a kasy jak nie było tak nie ma.
Jest to nieuczciwy gość, nierzetelny, krętacz bo rozumiem, że na kalkomanie jest kolejka, ale zrobić zwrotny przelew to przecież 5 minut.

Tytuł: Re: MeliusManu
PostNapisane: Pn maja 22 2017, 15:59 

Ciekawa sprawa.
To może i ja opiszę moje przygody z tą firmą.
Do tej pory w MeliusManu składałem zamówienia 4 razy: 2 zamówienia na kalkomanie, 2 zamówienia na maski.
Z tego zrealizowane zostało tylko 1.
Ostatnie zamówienie składałem na przełomie kwietnia/maja zeszłego roku, na wykonanie masek do modelu z którym chciałem wystartować w forumowym konkursie.
Projekt miałem przygotowany, chciałem tylko żeby MeliusManu wyciął maski, nic ponad to.
Po przesłaniu projektu okazało się, że jest on źle wykonany i w ogóle nie nadaje się, i trzeba zrobić go od nowa.
Dobra, niech będzie, zróbcie i projekt, zapłacę, byle było zrobione jak trzeba.
Dość szybko ustaliłem z p. Kajetanem z MM co i jak ma być wykonane, nieopacznie pisząc mu że wielkiego pośpiechu nie ma (mając na myśli że mówimy o 2, góra 3 tygodniach na wykonanie zlecenia).
Cóż...

Po miesiącu milczenia grzecznie spytałem się co słychać w temacie, może jakiś projekt dostanę do akceptacji, albo cuś... W odpowiedzi usłyszałem że przecież sam pisałem że pośpiechu nie ma, więc czemu naciskam... No cóż, niby i tak, odpisałem że będę zadowolony jeśli wszystko będzie gotowe do końca czerwca...

Pod koniec czerwca spytałem się znowu co słychać, znowu usłyszałem że później, bo jakieś kłopoty... Ok, poczekam.
W międzyczasie z wykonania modelu zrezygnowałem, więc i z zamówienia masek też chciałem zrezygnować, ale MM mi napisał że jest mu przykro że tak wyszło i że choć w zasadzie to nie ich wina (!!!) to jednak zrobią mi to, a nawet dostanę rabat, tylko na kiedy... No dobra, to róbcie, nie ma pośpiechu, choć minęły już 3 miesiące, ale co tam, poczekam.

Kilka dni później dostałem maila od MeliusManu... z pretensjami.
Autor pisze że jestem niepoważny, że naciskam na wykonanie projektu, a tymczasem na ModelWorku prezentuję projekt (ten który chciałem MM dać do zrealizowania, a ktróy on odrzucił, bo "był zły" i zamiast niego miał wykonać własny), i czemu mają wykonywać projekt masek, skoro ja ten projekt mam, więc tylko im czas zajmuję.
Serio. Serio tak mi napisał.
Przeczytałem też że zajmuję im czas, no bo mam przygotowany projekt a od nich chcę żeby mi taki sam wykonali, a skoro tak to znaczy że trzeba będzie stawki podnieść, bo ludzie nie szanują ich roboty, skoro "w ramach dowcipu daje im się do wykonania coś co ma się gotowe" (cytat z maila MM)...
W pierwszej chwili pomyślałem że zwariowałem i trafiłem do psychiatryka.
Na wszelki wypadek sprawdziłem historię maili i to co z MM ustaliłem.
Wszystko jednak było tak jak pamiętałem: złożyłem zlecenie, przesłałem własny projekt, projekt został przez MM "odrzucony", w takim razie odpłatnie zamówiłem wykonanie nowego projektu przez MM.
Innymi słowy, MM miał do mnie straszne pretensje że domagam się wykonania projektu, do którego wykonania MM mnie zdecydowanie namawiał.

Cóż, odpisałem mimo wszystko bardzo grzecznie, że chyba coś się panu z MM pomyliło i w ogóle nie bardzo rozumiem o co mu chodzi.
Pan chyba po pewnym czasie ochłonął i przypomniał sobie jak wyglądały nasze ustalenia, bo szybko złagodził ton i na koniec nawet spytał mnie... czy w końcu ma wykonać zlecenie. :)
Cóż, nie odpisałem, bo wydawało mi się to oczywiste.
Po tym jednak kontakt się urwał definitywnie.

Traf chciał, że kilka miesięcy później na forum pojawiła się kiedyś dyskusja o MM, gdzie w skrócie opisałem moje problemy z tą firmą.
Nagle otrzymałem maila od pana z MeliusManu, gdzie dość ostro poinformował mnie, że żadne zlecenia dla mnie wykonane już nie będą (jak się domyślam, za to co napisałem na forum) i w ogóle "tego klienta nie obsługujemy".
No cóż, przynajmniej dowiedziałem się, że masek jednak w końcu nie dostanę. :)

Podsumowując: ja co prawda nie płaciłem im z góry, więc niczego poza czasem i nerwami nie straciłem, ale fajnie wiedzieć, że nie tylko mnie MM tak obsługuje. :)

PostNapisane: Pn maja 22 2017, 16:19 

Solo napisał(a):
Kilka dni później dostałem maila od MeliusManu... z pretensjami.
Autor pisze że jestem niepoważny, że naciskam na wykonanie projektu, a tymczasem na ModelWorku prezentuję projekt (ten który chciałem MM dać do zrealizowania, a ktróy on odrzucił, bo "był zły" i zamiast niego miał wykonać własny), i czemu mają wykonywać projekt masek, skoro ja ten projekt mam, więc tylko im czas zajmuję.
Serio. Serio tak mi napisał.

W tym momencie grzecznie (bądź nie) podziękowałbym za współpracę ....

Galeria T-62 Iraq
Warsztat Merkava MK1

Ostatnio edytowano Pn maja 22 2017, 16:31 przez Bengal, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn maja 22 2017, 16:27 
Administrator

... to mnie się jakoś udało, bo nie wysłałem tam żadnego zlecenia :P
ale na innych forach (2xkolejowych i samochodowym) też słyszałem o delikatnie ujmując "nierzetelności", obawiam się że przerost formy nad treścią, znająć życie dostali tyle zamówień na projekty że nie są w stanie tego przerobić no ale opowiści że są the best itp itd. obawiam się że osób mających nadzieje na kalki jest w dalszym ciągu sporo ale unikać MM...

PostNapisane: Pn maja 22 2017, 21:19 

Jestem zaskoczony, bo ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z MM.
Nawet z szybkim zamówieniem na wczoraj. Bez mojego projektu w ciągu tygodnia miałem maski na biurku.

PostNapisane: Pn maja 22 2017, 21:44 

Osobiście też nie moge złego słowa napisać o ich pracach. Co prawda raz korzystałem, i było szybko, miło i grzecznie. Ale drogawo. No cóż jednostkowe projekty mają swoje ceny. Ale tez jest i druga strona medalu. MM wie wszystko naj, każdy projekt jest zły i niedobry. Ich prace są OK, poprawne merytorycznie. No cóż, trzeba ostrożnie podchodzić do tej firmy.

PostNapisane: Pn maja 22 2017, 21:53 

Solo napisał(a):
Traf chciał, że kilka miesięcy później na forum pojawiła się kiedyś dyskusja o MM, gdzie w skrócie opisałem moje problemy z tą firmą.
Nagle otrzymałem maila od pana z MeliusManu, gdzie dość ostro poinformował mnie, że żadne zlecenia dla mnie wykonane już nie będą (jak się domyślam, za to co napisałem na forum) i w ogóle "tego klienta nie obsługujemy".
No cóż, przynajmniej dowiedziałem się, że masek jednak w końcu nie dostanę. :)

Podsumowując: ja co prawda nie płaciłem im z góry, więc niczego poza czasem i nerwami nie straciłem, ale fajnie wiedzieć, że nie tylko mnie MM tak obsługuje. :)

Szkoda że Admin usunął wątek, który kiedyś założyłem. Opisałem tam moje dziewięciomiesięczne oczekiwanie na kalki, których planowałem użyć do poprzedniego konkursu na MW.
W skrócie:
zrobienie kalek - żaden problem dla nich, tylko, że wszystko musi być zaprojektowane w grafice wektorowej, więc to trzeba dobrze zrobić i musi potrwać - w moim przypadku jakieś pół roku.
Jak już projekt był gotowy ( Kajetan tak mówił), musiałem poczekać, bo testowali nową maszynę, moje kalki były warte tego, żeby je zrobić dobrze - kolejne parę miesięcy.

PepsiAdam zrobił to w tydzień...
Obrazek

Przypomniało mi się: koledzy z Paprykarza także zamawiali u nich kalki do swoich projektów. Raz czy dwa było dobrze, potem nagła obsuwa. I tu ciekawostka. Na stronie MM jest kontakt telefoniczny do Kajetana i Piotra. Warto dzwonić do tego drugiego. Panowie mieszkają w różnych miastach, ale to Piotr chyba więcej znaczy w firmie. Dość powiedzieć, że kalki zrobiły się bardzo szybko i nawet darmowa wysyłka była.

Warsztaty:Heimkehr?... Powrót?... Szczecin, 5.VII.1945 r. (1:35 ICM), Na upał - zimne piwko i prysznic! 1:32 Fujimi/Aoshima, Gaz 66 - 1:35 Trumpeter + Eduard + Voyager Model - WKRÓTCE!!!
Galeria: Portfolio

Klasa 6 - Figurki i Popiersia
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=253&t=59316&p=864947#p864947

PostNapisane: Pn maja 22 2017, 23:08 

Ponad 2 lata temu zapytałem pana Kajetana o zrobienie kalek. Podesłałem materiały z zapytaniem czy na ich podstawie da się to zrobić. Pan odpowiedział ze jak najbardziej ale na chwilę obecną zawaleni są robotą trzeba czekać parę tygodni. Po kilku tygodniach ucieszyłem się bo pan się odezwał i zapytał czy nadal aktualne bo prace już na "zaawansowanym" etapie ale są pewne trudności w odwzorowaniu kilku elementów. Wysłałem kilka które znalazłem z zaznaczeniem żeby zignorować te z którymi będzie problem. Pan się jednak uparł ze zrobi ale coś słabo idzie bo do dziś zero odpowiedzi. Mało profesjonalne podejście. Szkoda było se tylko dupe zawracać i panu.

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 15:06 

Ja z tego co się dowiedziałem to Pan Piotr jest tylko podwykonawcą i nie jest w stanie w żaden sposób wpłynąć na to, co robi Kajetan i na to co zrobi, a czego nie zrobi-przynajmniej tak mówi.
Wasze szczęście, że nie płaciliście z góry...ja dostałem raz zamówione kalki po pół roku, ale tym razem musiałem zrezygnować jak pisałem i tu jak widać zaczynają się schody. Kasa chętnie wzięta, ale oddać to niekoniecznie. W końcu większość zamawiających płaci z góry bo taka jest procedura u Meliusa.
Jeśli jakiś kontakt nawiążę z P. Kajetanem i kasa zostanie zwrócona to napiszę tutaj i tam, że sprawa została rozwiązana pozytywnie i nie będziemy więcej współpracować. Jeśli nie, to pierwszym krokiem będzie zgłoszenie na Policję, a następny to już sąd. Nie mam zamiaru darować tej kasy bo nie jestem jakimś milionerem, na każdą złotówkę muszę zapracować.

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 15:25 

Przyznać muszę że ode mnie nigdy pieniędzy z góry nie chcieli.
W Twoim przypadku to chyba już można mówić o oszustwie.
Napisz do nich maila z ostatecznym żądaniem zwrotu pieniędzy bo jak nie to idziesz na policję.
Takich trzeba tępić.

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 15:39 

A ja od lipca 2015 czekam na maski do pomalowania USS Enterprise ze Stratreka. Jakbym miał to robić bez ich masek, to już dawno model trafiłby do właściciela i to pomalowany... Najgorsze jest to, że musiałem wysłać im model aby zrobili te nieszczęsne szablony i nie muszę chyba dodawać, że z ich strony brak kontaktu pomimo moich dwukrotnych próśb, a model nadal w ich posiadaniu... Nie polecam, nie polecam...

Na warsztacie: HMC M8 Tamiya 1:35, UH 34 Seahorse 1:72 Italeri, Diamond T 1:35 Mirror Models

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 15:42 

Widzę że sprawa jest rozwojowa... :)
A na serio to współczuję, dobrze że autor wątku go założył, warto przestrzec innych.

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 15:44 

I tylko po to to napisałem. Koledze odkupię model i cześć... Maski na Ebayu kosztowały chyba ze 29 USD i trzeba było się skusić, ale pomyślałem, czemu rodakom nie dać zarobić. Tak to wygląda z lokalnym patriotyzmem w interesach.

Na warsztacie: HMC M8 Tamiya 1:35, UH 34 Seahorse 1:72 Italeri, Diamond T 1:35 Mirror Models

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 15:49 

jan-kol napisał(a):
Ja z tego co się dowiedziałem to Pan Piotr jest tylko podwykonawcą i nie jest w stanie w żaden sposób wpłynąć na to, co robi Kajetan i na to co zrobi, a czego nie zrobi-przynajmniej tak mówi.

Może i jest podwykonawcą, ale sprawę ruszył. A może przekazał Kajetanowi, że ktoś może go odwiedzić, celem osobistej rozmowy?

jan-kol napisał(a):
Wasze szczęście, że nie płaciliście z góry...ja dostałem raz zamówione kalki po pół roku, ale tym razem musiałem zrezygnować jak pisałem i tu jak widać zaczynają się schody. Kasa chętnie wzięta, ale oddać to niekoniecznie. W końcu większość zamawiających płaci z góry bo taka jest procedura u Meliusa.

Podobno mają tak tylko jeśli chodzi o kalki do 1:87.

Solo napisał(a):
Widzę że sprawa jest rozwojowa... :)
A na serio to współczuję, dobrze że autor wątku go założył, warto przestrzec innych.

Tak, o ile Admin nie zamknie wątku, raz już tak zrobił.

Warsztaty:Heimkehr?... Powrót?... Szczecin, 5.VII.1945 r. (1:35 ICM), Na upał - zimne piwko i prysznic! 1:32 Fujimi/Aoshima, Gaz 66 - 1:35 Trumpeter + Eduard + Voyager Model - WKRÓTCE!!!
Galeria: Portfolio

Klasa 6 - Figurki i Popiersia
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=253&t=59316&p=864947#p864947

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 16:48 

jan-kol napisał(a):
na kalkomanie jest kolejka, ale zrobić zwrotny przelew to przecież 5 minut.
A może i z przelewami u nich jest tak, że "Proszę czekać... jest Pan 121 w kolejce do zwrotnego przelewu... Proszę czekać..." :mrgreen:

Marcin M. napisał(a):
Szkoda że Admin usunął wątek, który kiedyś założyłem.
No własnie, szkoda, że Admin nie pomyślał, bo kolejny raz wychodzi syf związany z tym czymś...
Dobrze pamiętam, że w tamtym wątku Mailus się obraził na osoby źle piszące o firmie i napisał, że skreśla ich zamówienie z listy?

Może szanowny Adminie warto zostawiać takie wątki, byśmy po raz kolejny nie rozpoczynali dyskusji od początku???
No, chyba że MM to znajomi królika jak kilka innych firm na tym forum i maja specjalny immunitet

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=248&t=59408&p=866065#p866065

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM