Skocz do zawartości

XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH


struna

Rekomendowane odpowiedzi

1. Organizatorami Konkursu są: Dom Kultury „Idalin” w Radomiu oraz Klub Modelarsko-Historyczny „Sokół” w Radomiu, a współorganizatorem Wydawnictwo „Renova-Model”.

2. Konkurs odbędzie się 5-7 czerwca 2015 r. w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu.

3. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim startować modelarze indywidualni i zrzeszeni z modelami kartonowymi i plastikowymi oraz z modelami wykonanymi od podstaw z dowolnych materiałów.

4. Konkurs zostanie rozegrany w kategoriach: standard i otwartej w klasach kartonowych i plastikowych /wykaz klas w załączniku/ w następujących grupach wiekowych:

młodzik - do lat 13 /2002 r. i później/,

junior - do lat 18 /1997-2001/,

senior /1996 r. i wcześniej/;

5. Każdy z uczestników może zgłosić do Konkursu dowolną ilość modeli, ale nie więcej niż 1 model w danej klasie, przy czym nie mogą to być modele nagrodzone w poprzednich edycjach Konkursu.

6. Poszczególne klasy zostaną rozegrane w przypadku zgłoszenia do każdej przynajmniej 3 modeli. W przypadku mniejszej liczby modeli zgłoszonych w danej klasie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do połączenia grup wiekowych /tylko młodsza do starszej/ lub połączenia zbliżonych klas.

7. Do każdego modelu należy załączyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia, a w kat. otwartej - dodatkowo dokumentację, na podstawie której model został wykonany lub zwaloryzowany.

Modele wraz z dokumentacją przyjmowane będą 5 czerwca 2015 r. w godz. 17.30-19.30 i 6 czerwca 2015 r. w godz. 8.00-12.30.

Zgłoszenia należy składać w:

Domu Kultury „Idalin”, ul. Bluszczowa 4/8, 26-600 Radom,

tel. 048/365-27-17 lub 0604 683 901

e-mail: dkidalin@poczta.onet.pl

8. Modele oceni i dokona podziału nagród Komisja Sędziowska powołana przez Organizatorów. Ocena modeli wg przepisów LOK.

9. Uczestnicy ponoszą opłaty startowe w wysokości:

seniorzy - 15 zł,

młodzicy i juniorzy - 8 zł

bez względu na zgłoszoną liczbę modeli.

10. W czasie Konkursu rozegrane zostanie dodatkowo Grand Prix „Renova-Model”

11. Organizator dysponuje ograniczoną liczbą bezpłatnych miejsc noclegowych. Osoby zainteresowane bezpłatnym noclegiem proszone są o zabranie ze sobą śpiworów lub kocy. Koszty wyżywienia /dwa obiady, śniadanie, kolacja/: 30 zł. Osoby zainteresowane noclegiem i wyżywieniem proszone są o zgłoszenie tego najpóźniej do dn. 29 maja 2015 r.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie wyłączne prawo do interpretacji niniejszego Regulaminu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.:

Dom Kultury „Idalin” - 048 365-27-17,

Grzegorz Molenda - 0-604 683 901

Druk karty zgłoszenia można pobrać lub zarejestrować elektronicznie w formularzu na stronie Domu Kultury „Idalin”:

www.dkidalin.radom.pl

 

KLASY MODELI

 

MODELE PLASTIKOWE

/standard i otwarta/

 

lotnicze

PL1 samoloty 1/72 - 1/144

PL2 samoloty 1/48 - 1/50

PL3 samoloty 1/24 - 1/35

PH1 śmigłowce 1/72 - 1/144

PH2 śmigłowce 1/48 - 1/50

 

artyleria bez własnego napędu

PA1 1/76 - 1/48

PA2 1/35 i większe

 

pojazdy bojowe

PK1 kołowe 1/76 - 1/48

PK2 kołowe 1/35 i większe

PG1 gąsienicowe 1/76 - 1/48

PG2 gąsienicowe 1/35 i większe

 

pojazdy cywilne i motocykle

PC1 1/76 - 1/48

PC2 1/35 - 1/24

PC3 1/18 i większe

 

statki żaglowe

PZ1 1/250 i mniejsze

PZ2 1/200 i większe

 

statki motorowe

PO1 1/250 i mniejsze

PO2 1/200 i większe

 

figurki

PF1 1/35 - 1/24

PF2 1/16 - 1/9

 

MODELE KARTONOWE

/standard i otwarta/

 

lotnicze

KS1 samoloty śmigłowe jednosilnikowe

KS2 samoloty śmigłowe wielosilnikowe

KS3 samoloty odrzutowe

KS50 samoloty i śmigłowce w skali 1/48, 1/50

KH śmigłowce

KX kosmiczne

 

pojazdy wojskowe

KK kołowe

KG gąsienicowe

 

pojazdy cywilne

KP szynowe /także pociągi pancerne/

KC kołowe i gąsienicowe

 

statki

KZ żaglowce

KO motorowce

 

budowle

KB

 

figurki

KF

 

dioramy kartonowe

KD

 

tematyka dowolna

DIORAMY /otwarta/

KLASA POWIERZCHNIA

lotnicze

DL do 0.5 m2, materiał dowolny

kołowe

DK do 0.5 m2, materiał dowolny

morskie

DM do 0.5 m2, materiał dowolny

 

INNE /otwarta/

KLASA RODZAJ

przekroje

PR modele plastikowe i kartonowe, skala dowolna

 

modele od podstaw

MP

materiał dowolny, skala dowolna, dopuszcza się użycie w modelu 10% części fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Kiedy wystawa będzie otwarta dla zwiedzających nie będących uczestnikami konkursu?
Wystawa była na pewno otwarta dla zwiedzających w niedzielę przed godziną dziewiątą rano. Sprawdziłem organoleptycznie. Pierwsze modele modelarze zaczęli zabierać około godziny dwunastej.
… Troszkę zdjęć ode mnie …
Ja też sobie pozwolę parę.

Cieszy mnie' date=' że podobnie jak w Wilnie obok cacek starych wyjadaczy

P6071589.JPG

P6071590.JPG

można było zobaczyć modele początkujących przy których także widać nakład pracy

P6071579.JPG.

Obok modeli wymagających godzin pracy

P6071591.JPG,

bądź zwracających uwagę starannoscią wykonania

P6071581.JPG

można było zobaczyć modele najmłodszych, które wymagały od nich zapewne nie mniejszej staranności i pracy liczonej zapewne także w godzinach

P6071588.JPG.

Bardzo miłym zaskoczeniem byłą obecność modelarzy Litewskich z Kowna. Model fenomenalnie wykonany.

P6071580.JPGPodziwiam także, że chciało się im przyjechać. Jednemu z żoną i dwu/trzyletnim dzieciaczkiem.

Dużo mieliście modeli?
Z tego co mi wiadomo około dwustu.

 

Na koniec mały chwalipost. Nie startowałem bo mi było wstyd czymś takim startować.

P6071583.JPG

P6071584.JPG

P6071585.JPG

Ale troszkę kolorytu dorzuciłem.

 

Organizatorowi dziękuję za trud. Cieszę się, że mogłem być obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawa była na pewno otwarta dla zwiedzających w niedzielę przed godziną dziewiątą rano. Sprawdziłem organoleptycznie. Pierwsze modele modelarze zaczęli zabierać około godziny dwunastej.

Pełna informacja była zamieszczona na stronie IDALIN'a (http://dkidalin.radom.pl/?p=1816), dzięki czemu również wstąpiłem na chwilkę

 

Ładnie prezentowały się modele kartonowe i plastiki z kołami i na gąsienicach. Uskrzydlonych plastików mało a z tych co były najlepsze wrażenie sprawiał Sunderland - zresztą chyba zwycięzca w swojej klasie.

 

Tak jak i poprzednik zauważył, uwagę zwracała spora liczba modeli najmłodszych modelarzy i to we wszystkich kategoriach - naprawdę miły to widok. Zwłaszcza za to chciałbym pogratulować i podziękować organizatorom!

 

Pozdrawiam również trzech uśmiechniętych panów z grupy rekonstrukcyjnej witających zwiedzających już od progu a dokładniej od furtki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.