Skocz do zawartości

TELFORD - spotkajmy się i zaprezentujmy


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ponieważ wszem i wobec wiadomo że spora grupa modelarzy z Polski wybiera się do Telford w Anglii zakładam wątek komunikacyjny. Oraz jak co roku wystawę odwiedza spora grupa modelarzy przebywających bardziej lub mniej bardziej na stałe na na Wyspach

 

-Zamieszczamy tutaj informacje o 'stolikach klubowych' z Polski

 

-sugerujemy spotkania Klubów z różnych miast

 

-pomagamy sobie logistycznie

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze legitymacji IPMS Polska mają wejście za darmo na wystawę? Wyczytałem taka informacje na Brytyjskiej stronie IPMS ale nie wiem czy tylko oni mają free wejście, czy reszta klubów również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenia galerii modeli biorących udział w konkursie na Międzynarodowej Wystawie Modelarskiej w Telford. Wielka Brytania 2016. Macie na zdjęciach wszystkie 1400 modeli które walczyły o medale. Jeżeli zobaczyłeś zdjęcia - zostaw jakiś ślad po sobie, abym wiedział czy kogoś to zainteresowało i warto wystawiać takie galerie następnym razem.

http://www.tomasziskrzycki.ig.pl/portfolio/fotorelacje/282/telford-2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja zacna Gratulacje.

 

Bardzo proszę o wyjaśnienie jednej kwestii: co oznacza ta kartka z napisem GOLD przy tym modelu ?

 

img_0521_1_20161121_114851.jpg

 

Czy to nie daj Boże oznacza miejsce medalowe ? Może to praca młodzika ?

Rozwiej proszę moje wątpliwości, bo wiara w poziom imprezy została zachwiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka karteczka oznacza że model zdobył złoty medal.

W ubiegłym roku osobiście widziałem kilka werdyktów które obiektywnie rzecz biorąc były trochę ...dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich zasadach tam Panowie sędziują. Sala konkursowa jest na dwie, trzy godziny zamykana w sobotę, i po tym czasie wszystko wiadomo. Pod modelami są karteczki z informacją o ewentualnych wyróżnieniach. W niektórych kategoriach są wymagane dokumentacje, ale czy Oni z tego korzystają , nie wiem.

Jedno jest pewne, jak ktoś chce zobaczyć dużo różnorodnych modeli, to zobaczy. Chodzi mi o sposób prezentacji, "wykończenia" modeli itd. Zdarzają się faktycznie modele trochę słabsze, ale są i perełki dla których warto jechać tyle kilometrów.

Z tego co widzę na zdjęciach to Best Of Show czyli Ferrari 330 Stefano Marchetti - cudo. Szkoda że w tym roku nie dałem rady pojechać.

Best Of Show junior czyli F6F-5 Helkat to dzieło dziewczyny.

Taka ciekawostka, tam sędziowie oceniają modele a nie modelarzy. Nikogo nie dziwi jak ktoś zdobywa jeden czy dwa medale w tej samej kategorii. A bywa że jeden zawodnik zgarnia komplet medali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde ! Jak takie knoty mają medale to ja ze swoimi ulepkami miałbym szanse !

Wiekowi sędziowie ze słabym wzrokiem to jest TO !

Myślę że możemy się wyzbyć wszelkich kompleksów i zaprosić Anglików do Bytomia. Problem w tym że do nich ,,wszyscy'' jadą a do nas tylko niektórzy docierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych kategoriach są wymagane dokumentacje, ale czy Oni z tego korzystają , nie wiem.

 

Tak korzystają z tych dokumentacji. Rozmawiałem z jednym uczestnikiem któremu zdyskwalifikowali model, ponieważ dołożył do niego jakiś detal na który nie miał żadnej dokumentacji.

W ogóle pierwszy raz widziałem na wystawie karteczki z napisem ZDYSKWALIFIKOWANY. Nie które dyskwalifikowali np. za wystawienie w złej kategorii. Były dyskwalifikacje za brak lub nie pełna dokumentację. Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale chyba każdy model musiał mieć dołączoną instrukcję, a nie które kategorie właśnie szczegółową dokumentację. Instrukcje nie były wystawiane na stołach, więc do końca nie wiem o co z tym chodziło. Czy to tylko do wglądu, czy to gdzieś chomikowali pod stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wyjaśnienie jednej kwestii: co oznacza ta kartka z napisem GOLD przy tym modelu ?

 

 

Czy to nie daj Boże oznacza miejsce medalowe ? Może to praca młodzika ?

Rozwiej proszę moje wątpliwości, bo wiara w poziom imprezy została zachwiana

 

Sprawdziłem. Klasa 52 to nie klasa juniorów. Juniorzy byli w klasach od 88 do 95.

Tutaj macie szczegółową liste klas.:

 

http://ipmsuk.org/wp-content/uploads/2016/05/IPMS-UK-SMW2016-Competition-Classes-Trophies-May-2016-web-1-1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.