Skocz do zawartości

5 OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI SIKORSKI MODEL SHOW 2017


traveller

Rekomendowane odpowiedzi

5 OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI SIKORSKI MODEL SHOW 2017 - STALOWA WOLA 13-14.01.2017

plakat_zpse2ljas9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

5 OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI SIKORSKI MODEL SHOW 2017

TERMIN I MIEJSCE KONKURSU

13-14.01.2017r.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

ul. Hutnicza 17, Stalowa Wola

PROGRAM KONKURSU:

13.01.2017r.

- 12:00 – 19:00 – przyjmowanie modeli konkursowych

- 19:00 – 22:00 – ocena modeli

14.01.2017

- 8:00 – 11:00 – przyjmowanie modeli festiwalowych

- 11:30 – 14:30 – ocena modeli

- 16:00 – ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie

RODZAJ KONKURSU:

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni. Celem Konkursu jest popularyzacja modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży.

WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZIE:

- konkurs jest połączony z wystawą dla zwiedzających

- warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej do dnia 11.01.2017 do godziny 24:00

- zgłoszenie modelu do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

- przyjmowanie zgłoszonych drogą elektroniczną modeli odbywać się będzie do godziny 19:00 w dniu 13.01.2017 dla modeli konkursowych, oraz do godziny 11:00 w dniu 14.01.2017 dla modeli festiwalowych. W uzasadnionych przypadkach losowych Sędzia Główny może wyrazić zgodę na przyjęcie modelu dostarczonego po tym terminie.

- opłata startowa pobierana będą w wysokości 10 PLN dla grupy Festiwalowej, oraz dla grupy KONKURS SIKORSKI, bez względu na ilość zgłaszanych modeli, tylko dla kategorii Senior

- startujący w kategorii Junior zwolnieni są z opłaty startowej

- konkurs zostanie rozegrany w dwóch grupach:

1. Festiwalowa – z podziałem na klasy modeli oraz klasy wiekowe junior/senior - komisja sędziowska ocenia zgodnie z zasadą „podoba się – nie podoba się”, w tej grupie nie jest wymagana dokumentacja

2. Konkursowa – Konkurs Sikorski – konkurs punktowany, do zgłoszonego modelu należy dołączyć dokumentację

- decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu

- modele będą wydawane po zakończeniu konkursu

- organizatorzy dołożą wszelkich starań w celu zabezpieczenia wystawianych modeli przed uszkodzeniem, jednak nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zaginięcie modeli w czasie wystawy

PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE:

Junior – do lat 18

Senior – powyżej 18 lat

 

PODZIAŁ NA KLASY:

PLASTIK (junior, senior)

ST1 - Samoloty śmigłowe, skala 1:32 i większe

ST2 - Samoloty śmigłowe, skala 1:48

ST3 - Samoloty śmigłowe, skala 1:72 do 1:100

SO1 - Samoloty odrzutowe, skala 1:32 i większe

SO2 - Samoloty odrzutowe, skala 1:48

SO3 - Samoloty odrzutowe, skala 1:72 do 1:100

SM1 - Śmigłowce, skala 1:48 i większe

SM2 - Śmigłowce, skala 1:72 do 1:100

SW - Samoloty i śmigłowce wojskowe, skala 1:144

SC - Samoloty cywilne i szybowce, skala dowolna

SP - Konstrukcje lotnicze do 1921 roku, skala dowolna

SF - Pojazdy kosmiczne i SF, skala dowolna

PK1 - Pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe, skala 1:35 i większe

PK2 - Pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe, skala 1:48

PK3 - Pojazdy wojskowe kołowe i półgąsienicowe, skala 1:72 i mniejsze

PG1 - Pojazdy wojskowe gąsienicowe (z artylerią samobież.), skala 1:35 i większe

PG2 - Pojazdy wojskowe gąsienicowe (z artylerią samobież.), skala 1:48

PG3 - Pojazdy wojskowe gąsienicowe (z artylerią samobież.), skala 1:72 i mniejsze

AR - Artyleria bez napędu, skala dowolna

PO - Pojazdy cywilne i wyścigowe, skala dowolna

PS - Pojazdy ciężarowe i specjalne, skala dowolna

FI1 - Figurki piesze, skala dowolna

FI2 - Figurki konne, skala dowolna

FI3 - Figurki - popiersia, skala dowolna

FI4 - Figurki - winiety, skala dowolna

FI5 - Figurki SF i Fantasy, skala dowolna

OK1 - Okręty i statki, skala 1:400 i większe

OK2 - Okręty i statki, skala 1:401 i mniejsze

DO1 - Dioramy, skala 1:35 i większe

DO2 - Dioramy, skala 1:48 i mniejsze

WW - Wszystko inne, skala dowolna

VN - Vintage, skala dowolna

 

KARTON (junior, senior)

KT1 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe, skala 1:33 i większe

KT2 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe, skala 1:50 i mniejsze

KT3 - Samoloty śmigłowe wielosilnikowe, skala 1:33 i większe

KT4 - Samoloty odrzutowe, skala dowolna

KT5 - Śmigłowce, skala dowolna

KT6 - Statki i okręty, skala dowolna

KT7 - Żaglowce, skala dowolna

KT8 - Pojazdy militarne, skala dowolna

KT9 - Pojazdy cywilne i techniczne, skala dowolna

KT10 - Budowle, skala dowolna

KT11 - Figurki, skala dowolna

KT12 - Pojazdy szynowe, skala dowolna

 

 

KONKURS SIKORSKI (konkurs punktowany)

 

SK1 - Samoloty i śmigłowce, skala dowolna

SK2 - Pojazdy wojskowe, skala dowolna

 

Link do formularza rejestracyjnego:

 

Festiwal : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBpzO_oITeWcl2XNRkShTB82RxaJ1Vd0c_rBT-JovNozQeIA/viewform?c=0&w=1

Konkurs:

https://goo.gl/forms/u7s84CR7xQzhZkix2

 

Kontakt: Janusz Rak

Telefon: 660-477-013

mail: jrak1306@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Stalowa Wola poszła w konkurs dwudniowy... można i tak .

Zastanawia mnie tylko zapis, że modele festiwalowe mają być zgłaszane w drugi dzień - ale mam nadzieję, że w pierwszy (sobota), też będzie je można przywieźć i zostawić?

No i zakończenie jest dość późno - od 16.00... zakończy się 17.00-17.30, a to styczeń... Rozumiem, że było w tym terminie przy jednym dniu, ale przy dwóch może być dla niektórych dużym utrudnieniem.

Proszę zatem organizatorów o przemyśleniu tych dwóch kwestii .

My z synem już nie możemy się doczekań na wyjazd do Stalowej Woli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na liczne zapytania modelarzy wyjaśniamy zasady organizacji imprezy.

W roku 2017 postanowiliśmy zorganizować imprezę dwudniową, aby lepiej dopasować się do oczekiwań modelarzy.

Pierwszy dzień przeznaczony jest na konkurs, który adresowany jest do tych modelarzy, którzy chcą poddać swoje modele weryfikacji, według zasad punktacji przyjętych przez zespól sędziowski. Modele konkursowe dostarczane są wraz z dokumentacją w piątek, 13.01.2017. W tym dniu modele są także oceniane przez sędziów.

Reasumując, dla modelarzy chcących wziąć udział w konkursie jest to impreza dwudniowa. Dla tych modelarzy zaproponujemy możliwość taniego noclegu.

Drugi dzień przeznaczony jest na rywalizację festiwalową. Podobnie jak w latach ubiegłych modelarze dostarczają swoje modele w sobotę, 14.01.2017. Modele, dla których nie jest wymagana dokumentacja, oceniane są przez sędziów na zasadzie „podoba się – nie podoba się”.

Dla modelarzy biorących udział w części festiwalowej jest to impreza jednodniowa.

W czasie gdy pracuje komisja wszyscy modelarze, zarówno biorący udział w części konkursowej jak i festiwalowej, mogą brać udział w imprezach towarzyszących.

Na zakończenie wręczanie dyplomów i nagród odbywa się wspólnie dla modeli konkursowych i festiwalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Stalowa Wola poszła w konkurs dwudniowy... można i tak .

Zastanawia mnie tylko zapis, że modele festiwalowe mają być zgłaszane w drugi dzień - ale mam nadzieję, że w pierwszy (sobota), też będzie je można przywieźć i zostawić?

No i zakończenie jest dość późno - od 16.00... zakończy się 17.00-17.30, a to styczeń... Rozumiem, że było w tym terminie przy jednym dniu, ale przy dwóch może być dla niektórych dużym utrudnieniem.

Proszę zatem organizatorów o przemyśleniu tych dwóch kwestii .

My z synem już nie możemy się doczekań na wyjazd do Stalowej Woli .

Proszę zwrócić uwagę, że pierwszy dzień to piątek, a drugi to sobota. Dla modelarzy startujących w części festiwalowej nic się nie zmienia. Modele zgłoszone elektronicznie przywożą w sobotę. Proszę przeczytać info. Mam nadzieję, że dzięki tym zmianom uda się wcześniej zakończyć imprezę właśnie ze względu na utrudnienia o których Pan wspomina.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w Stalowej Woli

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba też dodać w regulaminie co to są modele konkursowe a co festiwalowe. I czy np. jeden model może uczestniczyć i w tym i w tym.

Mam nadzieję że zamieszczona informacja wyjaśnienia wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pomyliłem dni tygodnia, ale takiego układu (piątek-sobota) w ogóle się nie spodziewałem.

Jak dla mnie jest dziwny... nie mam szans żeby przyjechać w piątek, chociaż nie mam daleko... Chętnie wystawił bym model w konkursie z dokumentacją, ale w takim układzie nie ma na to szansy. W układzie sobota-niedziela można by liczyć na znacznie większą liczbę uczestników. Jeśli zatem przyjadę to tylko w sobotę, co automatycznie eliminuje moje modele z części konkursowej... A szkoda....

To już wolę żeby konkurs był jednodniowy .

Zgadzam się zatem z Imek46!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy układ piątek / sobota jest dobrym rozwiązaniem z tego względu, że piątek jest dniem pracującym. Ale nie mnie to oceniać. Dalej nie otrzymałem informacji czy model konkursowy może wystąpić również w festiwalu.

My uznaliśmy że piątek /sobota jest dobrym rozwiązaniem. Model konkursowy nie może brać udziału w festiwalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016 w konkursie z dokumentacją w pojazdach w 72 był... jeden model... mój. Na 2017 są zaplanowane tylko dwie kategorie, ale wątpię by ktoś "z Polski" jechał w piątek aby zgłosić model...

To nie krytyka tylko wątpliwości...

Odwracając pytanie: czy zatem będzie możliwość zgłoszenia modelu konkursowego (z dokumentacją) w sobotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016 w konkursie z dokumentacją w pojazdach w 72 był... jeden model... mój. Na 2017 są zaplanowane tylko dwie kategorie, ale wątpię by ktoś "z Polski" jechał w piątek aby zgłosić model...

To nie krytyka tylko wątpliwości...

Odwracając pytanie: czy zatem będzie możliwość zgłoszenia modelu konkursowego (z dokumentacją) w sobotę?

Taka organizacja służy temu, by można było skończyć imprezę możliwie wcześnie w sobotę, tak aby umożliwić powrót o sensownej porze. Wielu modelarzy sugerowało wcześniejsze kończenie imprezy. Dla startujących w konkursie proponujemy tani nocleg. Dodatkową atrakcją będzie możliwość luźnego spotkania w piątkowy wieczór z niektórymi wykładowcami panelu historycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości konkursów które trwają sobota/ niedziela też kończą się o sensowniej porze. Czemu to ma służyć nie mam pojęcia ten termin piatkowo-sobotni, bo na pewno nie temu żeby wcześniej skończyć, skoro godzinę uroczystego rozdania macie wyznaczoną na 16. Przyjmijmy, że najbidniej na rozadanie trzeba przeznaczyć min. godzinę. I jak tu mówić o wcześniejszym zakończeniu. Styczeń godzina 17 to już ciemno. Na większość konkursów na których bywałem w realacji sobotnio-niedzielnej rozdanie było o godzinie 14. A skoro decydujecie się zrobić konkurs jednodniowy to zrobić tak jak dotychczas, czyli tylko w konwencji sobotniej. I wtedy ma sens zakończenie o godzinie 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości konkursów które trwają sobota/ niedziela też kończą się o sensowniej porze. Czemu to ma służyć nie mam pojęcia ten termin piatkowo-sobotni, bo na pewno nie temu żeby wcześniej skończyć, skoro godzinę uroczystego rozdania macie wyznaczoną na 16. Przyjmijmy, że najbidniej na rozadanie trzeba przeznaczyć min. godzinę. I jak tu mówić o wcześniejszym zakończeniu. Styczeń godzina 17 to już ciemno. Na większość konkursów na których bywałem w realacji sobotnio-niedzielnej rozdanie było o godzinie 14. A skoro decydujecie się zrobić konkurs jednodniowy to zrobić tak jak dotychczas, czyli tylko w konwencji sobotniej. I wtedy ma sens zakończenie o godzinie 16.

Bogatsi o doświadczenia ubiegłoroczne oraz uwagi zgłaszane przez modelarzy, którzy przyjechali na imprezę proponujemy właśnie taki harmonogram. Wcześniejsza rejestracja elektroniczna, czy przesuniecie konkursu na piątek, mają usprawnić dzień festiwalowy, czyli sobotę. Jeżeli uda się, w co wierzę, zakończyć wcześniej pracę sędziów i wypisywanie dyplomów, to rozdanie nagród odbędzie się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu ma w 100% rację, no chyba że nie chcecie by ktoś przyjeżdżał z dalszej części Polski.

Oczywiście każdy uczestnik jest mile widziany, a proponowany przez na harmonogram imprezy wynika z różnych uwarunkowań. Nasza impreza to nie tylko konkurs i festiwal, ale także wiele imprez towarzyszących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI SIKORSKI MODEL SHOW 2017 - STALOWA WOLA 13-14.01.2017

plakat_zpse2ljas9f.jpg

Special Hobby sponsorem Sikorski Model Show

Jak już wcześniej informowaliśmy, ten znany na całym świecie producent modeli jest jednym z naszych sponsorów. Firma ufundowała atrakcyjne modele jako nagrody Special Hobby Trophy, dla modelarzy startujących w Konkursie Sikorski. Oczywiście nie zapomniano

o modelarzach, którzy wystartują w rywalizacji festiwalowej. Dla nich także przewidziano modele Special Hobby jako nagrody.

Wszystkim zwiedzającym oferujemy możliwość zakupu modeli Special Hobby na stoisku, które firma przygotowała specjalnie na naszą imprezę. Będzie można nabyć zarówno modele już znane na rynku, jak i najgorętsze nowości.

Dla modelarzy wystawiających modele dodatkową zachętą do zakupów na tym stoisku będzie zapewne, przewidziany tylko dla nich, specjalny rabat.

Wszystkim tym, którzy nie mogą się zdecydować co kupić, proponujemy odwiedzenie strony https://www.specialhobby.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja pracuje w piątek i sobotę liczyłem po cichu na konkurs sobota/niedziela ze wpadnę w niedziele a tu lipa no trudno

 

Może koledzy pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie prostą odpowiedź co do formuły piątek /sobota. Może koledzy pomogą.

Wielce Szanowny Panie Zbigniewie,

Bardzo szanuję uwagi ludzi, którzy przejeżdżają na imprezę i przekazują organizatorom uwagi co do ewentualnych niedociągnięć.

Analizujemy je i staramy się poprawiać organizację imprezy tak, aby sprawić więcej radości uczestnikom kolejnej.

Zdecydowanie trudniej jest mi zrozumieć ludzi, którzy zachowują się jak Smerf Maruda. W ubiegłym roku pomimo zgłoszenia udziału nie przyjechał Pan na imprezę.

Pański udział ograniczył się wyłącznie do nieustannego krytykowania wszystkiego, co z naszą imprezą związane. Widzę, że w tym roku grozi nam powtórka z rozrywki.

Z ogromną przyjemnością pragnę Pana poinformować, że znaleźli się już modelarze, który nie dostrzegają tych wszystkich, dostrzeżonych przez Pana niedogodności i zgłosili już swój udział.

Jako organizator stwierdzam z pokorą, że chyba nie jestem w stanie zorganizować imprezy, która spełniałaby Pańskie wysoce wysublimowane wymagania.

No cóż, pozostaje mi chyba nic innego jak próbować z tym żyć.

Pozdrawiam serdecznie, mając nadzieję, że formuła Smerfa Marudy znudzi się Panu wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pracuje 5 dni w tygodniu....

Ale w sobote mam zamiar wstąpić ze swoimi pracami.

Czekamy na zgłoszenie i przyjazd. Jestem przekonany, że Ci którzy przyjadą nie będą się nudzili ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.