Skocz do zawartości

V. Warszawska Fiesta Modelarska 10-11 czerwca 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytania

1) Czy w kategorii "kolekcje" przewidujecie podział ewentualnych wyróżnień na: Lądowe, lotnicze itp czy też wszystko wrzucacie do jednego wora?

2) Ile kolekcji może zgłosić jeden uczestnik?

3) Czy "Vintage" będzie też podzielony na samoloty, pojazdy itp czy też j.w.

4) Ile modeli można zgłosić do "Vintage" i czy trzeba dokumentować rok wprowadzenia zestawu do sprzedaży?

5) Czy model wchodzący w skład kolekcji może być zgłoszony do "Vintage"?

 

Myślę, że jeśli byłyby jakieś ograniczenia i dodatkowe podziały to chłopaki napisaliby o tym. A tak to hulaj dusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytania

1) Czy w kategorii "kolekcje" przewidujecie podział ewentualnych wyróżnień na: Lądowe, lotnicze itp czy też wszystko wrzucacie do jednego wora?

2) Ile kolekcji może zgłosić jeden uczestnik?

3) Czy "Vintage" będzie też podzielony na samoloty, pojazdy itp czy też j.w.

4) Ile modeli można zgłosić do "Vintage" i czy trzeba dokumentować rok wprowadzenia zestawu do sprzedaży?

5) Czy model wchodzący w skład kolekcji może być zgłoszony do "Vintage"?

 

Krótkie odpowiedzi

Ad.1. nie przewidujemy podziału

Ad.2. kolekcja jest traktowana jako jeden "model" więc tyle ile modeli czyli 5

Ad.3. Vintage to kategoria specjalna a nie klasa (opisane w regulaminie)

Ad.4. j.w.

Ad.5. j.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytania

1) Czy w kategorii "kolekcje" przewidujecie podział ewentualnych wyróżnień na: Lądowe, lotnicze itp czy też wszystko wrzucacie do jednego wora?

2) Ile kolekcji może zgłosić jeden uczestnik?

3) Czy "Vintage" będzie też podzielony na samoloty, pojazdy itp czy też j.w.

4) Ile modeli można zgłosić do "Vintage" i czy trzeba dokumentować rok wprowadzenia zestawu do sprzedaży?

5) Czy model wchodzący w skład kolekcji może być zgłoszony do "Vintage"?

 

Krótkie odpowiedzi

Ad.1. nie przewidujemy podziału

Ad.2. kolekcja jest traktowana jako jeden "model" więc tyle ile modeli czyli 5

Ad.3. Vintage to kategoria specjalna a nie klasa (opisane w regulaminie)

Ad.4. j.w.

Ad.5. j.w

5 minimum szt. w kolekcji

Czyli mniej niz 5 nie wchodzi w kategorię KOLEKCJĘ.

Może 5szt maksymalnie w jednej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku uważałbym na nich, są nieobliczalni, dadzą Ci wielki stół i jak go nie zapełnisz to będą źli

 

Artur mam nadzieję że mnie wezprzesz já mam tylko jeden model ale jak coś wstawisz od siebie to już będzie stolik zajęty w końcu nasze modele nie takie małe.

 

...nasze stoły Panowie też nie są małe

ogólnie ponad 300m2 powierzchni, możecie zapełniać

 

PS: Artur, nie zdradzaj naszych wszystkich sekretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy w kategorii "kolekcje" przewidujecie podział ewentualnych wyróżnień na: Lądowe, lotnicze itp czy też wszystko wrzucacie do jednego wora?

Zgodnie z regulaminem, klasa K - kolekcje jest osobną klasą wydzieloną z kategorii lotniczych, pojazdów wojskowych, dioram, figurek czy okrętów - jest klasą samą w sobie i wyróżnienia przyznane w tej klasie nie będą dzieliły się na "lądowe" czy "lotnicze" - będą po prostu wyróżnieniami w klasie "kolekcje".

 

2) Ile kolekcji może zgłosić jeden uczestnik?

Zgodnie z regulaminem - W Festiwalu każdy modelarz może wystawić po 5 modeli w klasie.

Czyli w klasie "kolekcje" gdzie "modelem uczestniczącym w festiwalu" jest kolekcja, jeden uczestnik może wystawić 5 kolekcji.

Pamiętajmy jednak, ze zgodnie z innym zapisem regulaminowym kolekcja to minimum 5 modeli powiązanych tematycznie.

 

3) Czy "Vintage" będzie też podzielony na samoloty, pojazdy itp czy też j.w.

Nagroda specjalna Vintage (jedna !!!) – Model wykonany w dowolnej skali i tematyce, wykonany z zestawu który swoją premierę rynkową miał przed rokiem 1985

 

4) Ile modeli można zgłosić do "Vintage" i czy trzeba dokumentować rok wprowadzenia zestawu do sprzedaży?

Do nagrody specjalnej Vintage można zgłosić dowolną ilość modeli wystawionych na Festiwalu - udokumentowanie "vintage" jest na pewno wskazane (fundator tej nagrody jest miłośnikiem vintage w modelarstwie i ma bardzo szeroką wiedzę modelarsko-historyczną, ale na pewno udokumentowanie wieku modelu może tylko pomóc uczestnikowi)

 

5) Czy model wchodzący w skład kolekcji może być zgłoszony do "Vintage"?

W klasie "kolekcje", modelem zgłoszonym na Festiwal jest cała kolekcja a nie jej poszczególne elementy składowe.

Zatem cała kolekcja (składająca się z modeli spełniających warunek "vintage") może być do nagrody specjalnej Vintage zgłoszona, pojedynczy element kolekcji niestety nie (nie jest on bowiem "modelem" zgłoszonym na Festiwal )

 

Myślę, że jeśli byłyby jakieś ograniczenia i dodatkowe podziały to chłopaki napisaliby o tym. A tak to hulaj dusza...

Myślę, że wystarczy przeczytać dokładnie regulamin - tam, w zasadzie, wszystkie kwestie są wyjaśnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja mam już dwie kolekcje.

 

A jak kolekcja liczy 10 modeli ? Nie będę pazerny, wrzucę dwie kolekcje (10+5) czyli trzy . Wyjaśnienia w pełni wyczerpujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i każda kolekcja (od 3 modeli powiązanych tematycznie) jest traktowana jako jeden model.

 

Grzesiu - przeczytaj regulamin...

KOLEKCJE

K – minimum 5 modeli powiązanych tematycznie (wszystkie skale)

 

Moja mea culpa literówka czy cóś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pazerny, wrzucę dwie kolekcje

 

Pamiętaj jedynie o tym, że kolekcja to

 

minimum 5 modeli powiązanych tematycznie

 

I temat np. "moje modele" raczej nie przejdzie...

Za to kolekcją może być np. "Messer 109 w obronie III Rzeszy", "amerykańskie myśliwskie samoloty pokładowe z II Wojny Światowej", "czołg 7TP i konstrukcje pochodne", "Pierwszy Pułk Szwoleżerów - umundurowanie w latach 1807-1939" czy "samoloty i samochody PLL LOT w latach 80-tych dwudziestego wieku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pazerny, wrzucę dwie kolekcje

 

Pamiętaj jedynie o tym, że kolekcja to

 

minimum 5 modeli powiązanych tematycznie

 

I temat np. "moje modele" raczej nie przejdzie...

Za to kolekcją może być np. "Messer 109 w obronie III Rzeszy", "amerykańskie myśliwskie samoloty pokładowe z II Wojny Światowej", "czołg 7TP i konstrukcje pochodne", "Pierwszy Pułk Szwoleżerów - umundurowanie w latach 1807-1939" czy "samoloty i samochody PLL LOT w latach 80-tych dwudziestego wieku"...

 

Takie "ograniczenia" to ja łykam jak pelikan rybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że już za późno, ale pisz bezpośrednio do Ostacha

 

Zapisy:

Zapisy jedynie przed imprezą poprzez wysłanie maila na adres amarok@o2.pl z tematem "Wycieczka PAŻP" oraz podaniem w treści imion i nazwisk chętnych osób. Ze względu na charakter odwiedzanych miejsc sugerujemy nie zabieranie młodszych dzieci. Zapisy przyjmujemy od NIEDZIELI 7 maja od godziny 12. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, wcześniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Liczba miejsc na wycieczkę jest ograniczona. Nie będzie zapisów podczas imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja.jpg

 

Otworzyliśmy internetową rejestrację modeli.

 

Wszystkie informacje na naszej stronie: https://modelfiesta.wordpress.com/rejestracja-modeli-2017/

 

Proszę o uważne rejestrowanie swoich modeli. Zanim udało mi się dokończyć i udostępnić ankietę kilka osób zdążyło wczoraj zarejestrować swoje plastikowe modele w formularzu dla modeli kartonowych. Sam nie umiałem przez google znaleźć tej ankiety przed jej udostępnieniem, nie wiem jak oni to zrobili, widać byli bardzo zdeterminowani.

 

Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zarejestrowany więc nie ma odwrotu, teraz tylko musze się modlic by Aeronautica Militare Italiana nie zmieniła mi planów.

 

Do zobaczenia na fieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi

- samolot cywilny w skali 1/72 wystawiać w "lotnictwo cywilne 1/144" i czy wciskać w 72 z napędem śmigłowym?

- czy w formularzu zgłoszeniowym w kategorii "kolekcje" podajemy tylko nazwę kolekcji czy wklepujemy nazwę każdego modelu oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.