Skocz do zawartości

VII Wrocław Model Show, 7-8 kwietnia 2018


Robroy

Rekomendowane odpowiedzi

Halo, halo!

Tu rozgłośnia radia WMS 2018, która serdcznie Was zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej 7 już imprezie Wrocław Model Show 2018. Wszelkie abgrejdy i najnowsze zmodyfikowane wersje WMS2018 będą do pobrania wkrótce z naszej strony www i twarzoksiążki

 

TWARZOKSIĄŻKA.

 

Natomiast na chwilę obecną mam istotne ogłoszenie ws.bazy noclegowej. Wczoraj uzgodniliśmy z właścicielem GREEN HOSTELU, że przytrzyma nam do 30.12. br rezerwację całego hostelu na potrzeby naszej imprezy. Hostel wg. nas jest najlepiej położonym miejscem noclegowym w pobliżu imprezy. Doskonale położony i skomunikowany z centrum miasta, a dodatkową zaletą jest darmowy parking. Do miejsca imprezy spacerkiem macie 5-7 min. Hostel posiada 13 pokoi i na chwilę obecną pozostało ich dziewięć, 4 już zarezerwowaliście . Dzwoniąc i dokonując rezerwacji musicie wypowiedzieć tajne hasło: Wrocław Model Show, co skutkować będzie 10% rabatem na każdy rezerwowany pokój. Czasu dużo do 30.12 nie ma, zatem nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po telefon i zadzwonić

Pozdrawiamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Luty luty czas na kilka szczegółów.

Gdzie i kiedy odbywa się impreza: to już wiadomo, ale powtórzyć nie zaszkodzi: 7-8 kwietnia 2018 w budynku II LO przy ul. Parkowej 18-26 we Wrocławiu. Wszystkie szczegóły dojazdu są opisane na naszej stronie. Traficie.

 

Rejestrację modeli online rozpoczniemy 1 marca i będzie czynna do północy w czwartek 5 kwietnia. Cały piątek robimy sobie wolne - drinki na plaży same się nie wysączą.

Zarejestrowani online - jak wynika z kilkuletniej już praktyki - nie czekają dłużej niż trwa wyszukanie koperty z ich kartą/kartami i pobranie opłaty startowej (5zł junior/młodzik, 10zł señor).

Jak ktoś lubi stać w kolejce nerwowo ściskając pudełko po butach zawierające model to może bez najmniejszego problemu zarejestrować model na miejscu.

 

Niezależnie od formy rejestracji jaką wybierzecie będziemy was prosić o podanie kilku dodatkowych szczegółów:

1. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego imienia i nazwiska

2. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego nicka z forum

3. czy chcecie aby wasz model był wyłączony z wyróżniania w konkursie open

4. dla modeli lotniczych w skali 1:48 i większych oraz dioram i kolekcji - prośba o podanie orientacyjnych wymiarów eksponowanej pracy, dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zaplanować miejsce.

 

Krótkie wyjaśnienie punktu 3.

Na każdym kroku podkreślamy że WMS jest nastawiony na spotkanie i rozmowę o modelach, a konkurs, wyróżnienia i nagrody są przy okazji. Można zatem wystawić model który zostanie oceniony przez sędziów, pozbiera pieczątki jakie pozbiera, ale nie dostanie ewentualnego dyplomu i kąpieli w blasku glorii wyróżnienia. Wolny wybór. Jako organizatorzy wystawiamy nasze własne modele w tym trybie. Tylko wystawiamy bo dla nas też jest to okazja zobaczyć co jeden z drugim ulepił. Dyplomy sobie potem drukujemy w takich ilościach że już mi sie w szafa nie domyka.

Jedno zastrzeżenie - nagrody specjalne są poza naszą gestią, to wyłącznie sprawa sponsorów komu i za co chcą coś wręczyć.

 

Pulę nagród specjalnych zamykamy 1 kwietnia.

 

Jeszcze jedna informacja: od tego roku organizatorem WMS jest IPMS Wrocław. Zainteresowanych tym tematem zapraszam na PW swoje, Marka (donalyah00) i Roberta (Robroy).

 

Coś jeszcze? No tak. Plakat, właśnie.

Plakat.

Prosz.

 

7WMS_plakat_w600.jpg

 

Ładny, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przewidujemy drobną zmianę, może bardziej udogodnienie dla osób które nie mają możliwości poświęcić cały weekend na naszą imprezę.

Otóż.

Przy rejestracji modelu można będzie zgłosić udział jednodniowy - tylko w sobotę. Oznacza to:

- możliwość zabrania modelu po zakończeniu sędziowania w danej klasie, co w praktyce oznacza okolice godziny 18. Trudno jest nam jednoznacznie określić dokładną porę, bo sędziów w żaden sposób nie motywujemy do pośpiechu. Po prostu czekasz aż sędziowie skończą robotę i potem do domu. Chyba że zmienisz zdanie i postanowisz zostać do niedzieli.

- ale nie w drugą stronę - tj. nie zdeklarowałeś jednodniowego udziału, doczekałeś do końca sędziowania i okazuje się że ani wyróżnienia, ani nagrody specjalnej, no to podwijasz ogon. Nie. Tak się nie robi.

- w przypadku wyróżnienia - zgodę na wysłanie dyplomu w formie pliku pdf na adres mailowy podany przy rejestracji

 

 

Nie wiemy jak to wyjdzie w praktyce, wiemy że wielu z was pokonuje konkretne kilometry żeby do nas dotrzeć i te osoby mają w założeniu imprezę dwudniową. Dla innych to może być upierdliwe, żeby w weekend dwa razy robić 80 czy 120km do i z Wrocławia. Zobaczymy czy taka forma ma sens - sami to ocenicie swoim uczestnictwem.

 

Do zobaczenia we Wrocławiu

 

P.S. To nie koniec nowości na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie odpowiada, mam 200km (2 godziny A4) w jedną, dla mnie lepiej spedzic caly dzien tam, opatrzec szystko, kupic gdyby co na gieldzie i wieczorem sie zawinać, niz bujac sie po hotelach, a atrakcje zapewne będą, z kacem wlacznie ,

Skutkowac to jedynie bedzie tym ze jak w zeszlym roku tlum ludzi zawinoł w niedziele kolo poludnia, no i juz za duzo nie popatrzą sobie, jak sie pozwijają modelarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejną porcję nowości.

 

Pamiętacie jeszcze dyskusję jaka rozgorzała na modelworku po WMS2017? Tryskająca krew, fruwające flaki... W skrócie - kwiestia dotyczyła wygranych a w szczególności punktacji w konkursie PROFI. Nie chcemy ponownie wdawać się w tamtą dyskusję, chcemy natomiast poinformować o wnioskach jakie z niej wyciągnęliśmy.

Ponieważ nie lubimy drugi raz walić czołem w tą samą belkę - postanowiliśmy sprawić sobie nową belkę.

 

Zatem publikujemy ZUPEŁNIE NOWE regulaminy punktacji i wytyczne do sędziowania w konkursie WMS PROFI. Regulaminy te powstały w zasadzie od zera i niewiele mają wspólnego z żadnym dotychczasowym regulaminem czy punktacją. Przetestowaliśmy je na kilkunastu modelach i mamy delikatne podejrzenie, że nie zmierza to w kierunku katastrofy.

 

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z podlinkowanymi opracowaniami jak również do dyskusji na ich temat.

 

 

Wracając jeszcze do zapowiedzianej możliwości jednodniowego uczestnictwa w tegorocznym WMS - wywołała ona dość urozmaicony odzew - dziękujemy za wszelkie głosy!

 

Naszym celem podstawowym jest dwudniowa impreza. Powtórzę to co pisałem wcześniej. Jest sporo osób które przyjeżdżają do nas z daleka i chcielibyśmy aby mógł we względnym spokoju nacieszyć oczy zawartością stołów przez dwa dni.

Niewielka i dodajmy w tym miejscu - testowa możliwość jednodniowego udziału w WMS ma na celu zachęcenie większej ilości uczestników do zawitania w naszych skromnych progach. Pisałem już o takiej opcji że ktoś mieszka w miarę blisko (podróż w dwie strony w jeden dzień nie jest problemem) a nie będzie mógł przyjechać w niedzielę tudzież nie ma nikogo, któ mógłby mu w drugi dzień odebrać modele.

 

Jednodniowy udział można będzie zgłosić podczas rejestracji modeli oraz ew. poodczas odbierania kart modeli na początku imprezy.

Jeżeli ktoś nie zgłosi takiej chęci wcześniej to niestety nie będzie możliwości wcześniejszego odbioru modeli. Piszemy to wyraźnie raz jeszcze aby uniknąć nieporozumień.

Wierzymy że czytelna komunikacja naszych zamiarów zostanie pozytywnie przez Was przyjęta. Jesteśmy takimi samymi modelarzami jak Wy i niejednokrotnie niedziela rano jest także dla nas (organizatorów) jedyną szansą aby na spokojnie obejrzeć Wasze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mamy problem drobny.

W tym roku pośród innych premier, zadebiutuje też klasa O32, dla eksternalnie pootwieranych i zdetalowanych modeli. Mamy dla tej klasy nagrodę - na zdjęciu poniżej - tak, to jest czekoladowy młotek.

Mamy też nazwę: P.O.R.N.O.

Nie możemy jedynie się zdecydować co ten akronim oznacza.

Pomożecie?

 

7WMS_muot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa, codzienność upomniała się o swoje i rejestracja modeli zostanie otwarta z niewielkim poślizgiem w niedzielę, 4 marca.

 

Przypomnę tylko, że poprosimy o podanie w polu opis modelu krótkich odpowiedzi na poniższe pytania:

1. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego imienia i nazwiska

2. czy zgadzacie się na umieszczenie na karcie wystawionej na stole przy modelu swojego nicka z forum

3. czy chcecie aby wasz model był wyłączony z wyróżniania w konkursie open

4. dla modeli lotniczych w skali 1:48 i większych oraz dioram i kolekcji - prośba o podanie orientacyjnych wymiarów eksponowanej pracy, dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zaplanować miejsce.

 

Najchętniej w formie:

 

Ad.1. tak/nie

Ad.2. tak/nie

Ad.3. tak/nie

Ad.4. 123 x 456 cm

 

Do zobaczenia we Wrocławiu!

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak Co roku mam zagwozdkę Mam dwie figurki przedstawiające scene walki. Figurki to SF. Gdzie to dać do figurek czy SF? i drugie Pytanie, rozumiem że pojazdy takie jak Hammer to do pancerka na kołach ? I te pytania to gdzie mam konkretnie umieścić? Nazwa modelu? czy zakres waloryzacji ? bo nie ma czegoś takiego jak opis modelu

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiedzi na pytania umieściłem tam gdzie jest opis waloryzacji .Mam nadzieję że dobrze.Potwierdzenie rejestracji przyszło i nie było żadnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa, codzienność upomniała się o swoje i rejestracja modeli zostanie otwarta z niewielkim poślizgiem w niedzielę, 4 marca.

I słowo czynem się stało, rejestracja już działa!

A ja jak Co roku mam zagwozdkę Mam dwie figurki przedstawiające scene walki. Figurki to SF. Gdzie to dać do figurek czy SF?

Ten wybór dr Watson musisz dokonać sam A może żeby Ci serce nie krwawiło, a umysł był niezmącony, to może da się je rozdzielić? , wtedy zgłoś 1 figurkę do SF a drugą do figurek

i drugie Pytanie, rozumiem że pojazdy takie jak Hammer to do pancerka na kołach ?

Oczywiście, choć domniemam, że o Humvee chodzi

A I te pytania to gdzie mam konkretnie umieścić?

Zrób jak napisał Xmen..."tam gdzie jest opis waloryzacji "

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co w końcu chodzi z tymi pytaniami co mamy umieścić w waloryzacji modelu. bo na swojej stronie czy tam fejsie macie co innego a tu są inne tu inne.? Prosze podac aktualne. chodzi o punkt 3 i 4 na fejsie jest czy zostaję na weekend czy nie, a tu zupełnie co innego. Zdecydujcie się. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wspominałem o nagrodzie specjalnej "Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt" od sklepu HOBBY z Inowrocławia ?

 

i o Nagrodzie Specjalnej Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ powoli nasza impreza sie zbliża, to przesyłamy garść potrzebnych (mniej lub bardziej) informacji:

 

Pogoda w imprezowy weekend ma być jak zawsze wyśmienita

POGODA, zatem jak już nasycicie oczy swoje wystawionymi pracami, a żony/dziewczyny/kochanki itp. będa już truły Wam, że chciałyby gdzies pójść, to polecamy kilka naprawdę ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc

 

Oprócz fantastycznego Afrykarium jest też na terenie ZOO jedyne w kraju Odrarium, chętni do zobaczenia ZOO odsyłam w link:

 

AFRYKARIUM

 

Z innych ciekawych rzeczy, których nie spotkacie w innych częściach kraju to m.in.:

 

ZAJEZDNIA kapitalne muzueum, nie tylko dla miłosników historii!

 

HYDROPOLIS - w którym możecie obejrzeć fascynujacy świat wody

 

I coś dla modelarzy:

 

KOLEJKOWO

 

Jeśli zamierzacie przyjechać na naszą imprezę i przy okazji coś pozwiedzać to moja sugestia jest taka, żeby podjechać autem pod imprezę, wypakować ulepki i odjechać autem na swój parking na miejsce noclegu, a po Wrocławiu poruszać się komunikacją miejską. Ta opcja jest na pewno najtańsza i zapewne najwygodniejsza

Miejsce imprezy jest bardzo dobrze skomunikowane z każdą częścią Wrocławia, a dla ułatwienia podam Wam linie którymi dojedziecie na imprezę:

od strony ZOO (przystanek Hala Stulecia),

tramwaje: 1, 2, 4, 10

autobusy: 145, 146

 

od strony Mostu Szczytnickiego (przystanek Kochanowskiego)

tramwaje: 9, 17, 33

autobusy: D, 116, 131, 141, 331

 

Rozkłady w/w linii, ceny biletów itp. znajdziecie TUTAJ

 

!!!!!! UWAGA !!!!!!

 

PARKING:

Podobnie jak w latach ubiegłych nie będzie możliwości wjazdu na teren szkoły, parking na terenie szkoły będzie tylko dla organizatorów oraz dla wystawców. Pozostały tzw. "parking" jest drogą ppoż. i musi być przejezdny. Jeśli zdarzy się, że zielona rozsuwana brama wjazdowa jakimś trafem byłaby otwarta to nie wjeżdżajcie na teren szkoły (!) - żeby nie było później do nas żalu, jak ochrona wezwie lawetę w wiadomym celu. Uczestnicy proszeni są o parkowanie aut wzdłuż ulic: Parkowa i Witellona.

 

PAŚNIK:

Na terenie szkoły będzie czynny w sobotę bufet, w którym będziecie mogli po trudach podróży zakupić sobie ciepły posiłek jak również ciepłe i zimne napoje (rzecz jasna bezalkoholowe ). Oferta posiłkowa będzie jeszcze bardziej rozbudowana niż w roku ubiegłym.

 

Natomiast wieczorem zapraszamy na wspólny wieczorek na godz. 18.30-19.00. - miejsce imprezy podamy Wam w połowie tygodnia.

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko że w trakcie imprezy będzie możliwość opchnięcia modeli, akcesoriów i narzędzi zalegających w szafie. Wiadomo że każdy jakieś ma. Zatem przynosisz stertę modeli, ustalasz ich ceny i one sobie oczekują w zacnym towarzystwie na nabywców. Jak nabywca się znajdzie to z ceny sprzedaży 2zł dla nas. Jak się nie znajdzie to model wraca do szafy, cóż, tak bywa że nie każda potwora znajduje swojego (drugiego) amatora. Giełda towarów z drugiej ręki będzie działała w sobotę i niedzielę. Nieodebrane niesprzedane modele przechodzą na poczet nagród na przyszły rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modele będą prezentowane w budynku szkoły czy w hali sportowej?

 

Wystawa jest niezmiennie od 7 lat w tym samym miejscu tzn. w auli szkoły na 1 p.

 

A Ty zapewne pytasz o halę sprtową MOS-u (po lewej stronie), która jest przy szkole, ale do niej nie należy

 

I czy zgłoszenie/przywiezienie 7 modeli nie będzie przesadą?

 

W żadnym wypadku Wiem, że 7 to liczba, która podobno uchodzi za szczęśliwą podobnie jak 13, więc możesz przywieźć również tą drugą liczbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.